Προς το περιεχόμενο

Επιλογη super-ultra clean ενυσχητη για χρηση πεταλιερας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

σίγουρα, αλλά επειδή amp από amp διαφέρει, η σίγουρη λύση είναι το line για να ακούσεις την πεταλιέρα όπως σχεδιάστηκε να ακούγεται (δεν σημαίνει ότι αυτό είναι καλύτερο). ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εμενα παλι οι συγχρονες πεταλιερες μου αρεσουν γιατι ειναι τοσο ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ παραμετροποιησημες που ...ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ.. :P ;D και να τις βαλεις....αν ξερεις τι κανεις ακουγονται υπεροχα.... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο προσωπικη εμπειρια παντα..........μονο η tonelab ακουγοτανε καλα στο input του ενισχυτη......ολες οι αλλες που εχω δοκιμασει rp500-pod hd 300 και boss gt καμια μα καμια δεν ακουγεται καλα στο input.....ολες εδιναν αυτο που επρεπε στο return με δυο καλωδια κιθαρα ----input πεταλιερας----output πεταλιερας return hot rod deluxe........Αυτο ειναι προσωπικη εμπειρια και μονο ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σίγουρα, αλλά επειδή amp από amp διαφέρει, η σίγουρη λύση είναι το line για να ακούσεις την πεταλιέρα όπως σχεδιάστηκε να ακούγεται (δεν σημαίνει ότι αυτό είναι καλύτερο). ;)

 

εγω παλι να πω οτι μεχρι να ανακαλυψω οτι υπαρχει η επιλογη amp  στις πεταλιερες μου ειχα εντελως αποριψει και την rp00 και την  hd300...  απο την στιγμη που βρηκα αυτην την επιλογη εχω παθει πλακα και με τις 2... θυμασαι ιγνατιε που σου ελεγα οτι δεν με καλυπτει η ρπ ? τελικα τωρα δεν την αλλαζω με τιποτα.... Ο ηχος με το αμπ ενεργοποιημενο ειναι πραγματικα αλλο πραγμα... εννοειται οταν παιζω με αμπ και οχι οταν γραφω...

 

θα τσεκαρω τηις λυσεις του ρακ... εχω εναν φιλο απο το νοιζ ο οποιος με εβαλε στην διαδικασια της ρπ... με εναν χοτ ροντ ντελουξ... Συνηθως στα βιντεο του βγαινει χωρις μπλουζα αλλα τωρα τα εφτιαξε με μια κοπελα και μας την εχει χαλασει... ελπιζω να καταλαβατε ποιος ειναι... Ισως πρεπει να τον ξαναεπισκεφτω για τον χοτ ροντ ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

. εχω εναν φιλο απο το νοιζ ο οποιος με εβαλε στην διαδικασια της ρπ... με εναν χοτ ροντ ντελουξ... Συνηθως στα βιντεο του βγαινει χωρις μπλουζα αλλα τωρα τα εφτιαξε με μια κοπελα και μας την εχει χαλασει... ελπιζω να καταλαβατε ποιος ειναι... Ισως πρεπει να τον ξαναεπισκεφτω για τον χοτ ροντ ;D ;D ;D ;D

την παντρευεται δεν τα εφτιαξε...............παλια τα εκανε αυτα τωρα τις αποκαθιστα κιολας.............

 

 

 

ελα στα εχω ξαναπει θα στα ξαναπω....2 ενισχυτες κοιτα και τελος,για αυτα τα λεφτα παντα ....peavey classic -hot rod deluxe.........και ολα καλα..........εγω παντως τωρα θα αλλαζα τον hot rod deluxe με εναν peavey classic .Παντα αυτος μου αρεσε αλλα πηρα τον fender ;D

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την παντρευεται δεν τα εφτιαξε...............

 

Με το καλο αντωναρε... ευχομαι οτι καλυτερο....

 

Κατι ακομα , ο πιβι κλασικ εχει καθολου γκαζι απο μονος του η ειναι καθαρα πεταλομηχανη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ,

 

Kατά την γνώμη μου μια αρκετά καλή επιλογή σε καθαρό ενισχυτή με αρκετά watt ( 50 ) και πολύ ελαφρύς είναι ο Kustom Defender .

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ,

 

Kατά την γνώμη μου μια αρκετά καλή επιλογή σε καθαρό ενισχυτή με αρκετά watt ( 50 ) και πολύ ελαφρύς είναι ο Kustom Defender .

 

 

 

 

ναι πραγματι ...ομως το κακο ειναι οτι ειναι μονοκαναλος και οσο τον ανοιγεις βρωμιζει ... Καλως ηρθες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρη, αυτό που ψάχνεις είναι ένας combo με fx loop και master volume.

Αυτό στο λέω γιατί αν κατάλαβα καλά, θέλεις να δουλέψεις μόνο τον τελικό του ενισχυτή και όχι την προενίσχυση που θέλεις να την έχεις αχρωμάτιστη απ'τη πετλιέρα, σωστά?

 

Έτσι λοιπόν, ψάξε να βρεις κάτι σαν αυτό που σου περιέγραψα και το σήμα σου θα το στείλεις με 1 καλώδιο απ'το output της πεταλιέρας, στο return του ενισχυτή και από 'κει και πέρα παίζεις με το Master Volume (για τη γενική ένταση).

 

Το FX loop ενός ενισχυτή χρωματίζει τον ήχο εφόσον χρησιμοποιείται το send που έρχεται απ'την προενίσχυση.

 

σ.σ: Η κιθάρα θα μπει στο Input της πεταλιέρας, άρα ουσιαστικά θα καταργήσεις τελείως την προενίσχυση του όποιου ενισχυτή και θα τον δουλέψεις ως τελικό.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ ,

 

Δεν γνώριζα ότι ήθελες 2κάναλο ενισχυτή . Ο λόγος που τον ανέφερα είναι διότι θεωρητικά

πληρούσε τις προυποθέσεις που ήθελες ( χρηματικό ποσόν , watt ) . Μου διέφυγε το 2 channel option .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου