Προς το περιεχόμενο

Επιλογη super-ultra clean ενυσχητη για χρηση πεταλιερας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρόμοιο θέμα είχα ανοίξει και εγώ (έχω μια boss gt-8)...

 

Προφανώς ο fender όπως λένε και οι προλαλήσαντες θα κάνει τη δουλειά σου και θα τον έχεις μια ζωή.

 

-Αν όμως σου φαίνεται ακριβός:

 

Εγώ κατέληξα μετά από προτροπή μέλους που είναι υπερ-ευχαριστήμενος με τον συγκεκριμένο ενισχυτή (και σύμφωνα με αυτόν το ενισχυτάκι συνέργαζεται άψογα με πεταλιέρες) στον bugera v22

 

 

(Aκου τα καθαρά)

 

Δεν σου προτείνω να τον πάρεις, αλλά να τον ακούσεις-δοκιμάσεις από κοντά

(Τον έχω παραγγείλει εδώ και...4 μήνες και ακόμα να έρθει-γίνεται ΠΑΝΙΚΟΣ. Αν είχε έρθει θα μπορούσα να εκφέρω πιο σίγουρη γνώμη)

 

Γιατί:

 

1)Έχει clean και overdrive κανάλι

2)Έχει FX-LOOP (και ψηφιακό reverb)

3)Έχει αστεία τιμή

 

Οπότε πήγαινε αν θες σε ένα μαγαζί που να τον έχει και δοκιμασέ τον με την πεταλιέρα σου...

 

Αν και συμφωνώ ότι δεν χρειάζεσαι το fx-loop: Εγώ την πεταλιέρα θα την βάλω στο fx-loop γιατί θέλω να κρατήσω το crunch-overdrive του ενισχυτή (για το blues-rock στυλ που παίζω) αλλά εσύ που είσαι μέταλλο προφανώς δεν θα σου φτάνει το γκάζι (οπότε καρφί πεταλιέρα). Εννοείται ότι θα την βάλω και καρφί την πεταλιέρα στον ενισχυτή για πιο γκαζιάρικες καταστάσεις. Μακάρι να τον είχα εδώ να σου έδινα πιο εμπεριστατωμένη άποψη...απλά σου λέω check it out.

 

Τέλος, από τους πιο έμπειρους του φόρουμ επίσης μου προτάθηκε ο tech21 που αναφέρει και ο φίλος εδώ. Ίσως κάνει και αυτός για τη δουλειά που θες.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου