Προς το περιεχόμενο

Ποιά Ηλεκτρακουστικη κιθάρα;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια καλησπερα... θελω να παρω μια ηλεκτρακουστικη να παιζω κανενα ερωτιαρικο κοματι...

 

Δηλαδη επειδη ειμαι πολυ ασχετος στο θεμα ηλεκτρακουστικη , ξερω οτι υπαρχουν οι κανονικες αλλα και αυτες που εχουν απο πισω κουρμπωτο και μαυρο κωλ....ακι !!! Οποτε ποιες ειναι καλες ? θα μου πειτε εξαρταται ποιος ηχος σαρε...

 

Νταξει , ενα κανονικο αποτελεσμα θελω... Δεν βαζω χρηματικα ορια για να μην σας περιορισω... Μια κιθαρα που να αξιζει για εναν ερασιτεχνη....

 

Αααα ξερω οτι αυτες με τον μαυρο κωλ.... που λεγαμε , ονομαζονται ovation... οχι τιποτα μην με πειτε και εντελως ασχετο  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Καλησπέρα,

νομίζω πρέπει να βάλεις ένα χρηματικό όριο γιατί ο όρος ερασιτέχνης είναι πολύ σχετικός. Ξέρεις να παίζεις ή είσαι αρχάριος? Θα μπορούσα να σου προτείνω κιθάρες με 250 και 1000 ευρώ και να ήταν για ερασιτέχνική χρήση και οι δύο. Εξαρτάται για τη χρήση τη θέλεις. Θα παίξεις κάπου λάιβ γιατί εάν όχι δεν νομίζω να υπάρχει λόγος να αγοράσεις ηλεκτρακουστική, αλλά μπορείς να πάρεις απλά ακουστική.

...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

νομίζω πρέπει να βάλεις ένα χρηματικό όριο γιατί ο όρος ερασιτέχνης είναι πολύ σχετικός. Ξέρεις να παίζεις ή είσαι αρχάριος? Θα μπορούσα να σου προτείνω κιθάρες με 250 και 1000 ευρώ και να ήταν για ερασιτέχνική χρήση και οι δύο. Εξαρτάται για τη χρήση τη θέλεις. Θα παίξεις κάπου λάιβ γιατί εάν όχι δεν νομίζω να υπάρχει λόγος να αγοράσεις ηλεκτρακουστική, αλλά μπορείς να πάρεις απλά ακουστική.

 

ας πουμε γυρω στα 300 ευρω... βεβαια δεν ξερω αν παιρνω τιποτα καλο με αυτα τα λεφτα η χρεπι... γι αυτο δεν βαζω τιμη... Λαιβ δεν θα παιξω οχι... ισως και μια ακουστικη να ειναι οκ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε ρε παιδια πειτε τιποτα...

 

Κατι ακομα... εχω μια κλασικη... αν τις περασω χορδες ακουστικης γινετε τιποτα η δεν λεει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.thomann.de/gr/art-lutherie_steel_string_acoustic_guitars.html

 

αλλα αμα δεν θες να ξεμακρινεις πολυ απο την ηλεκτρικη

http://www.thomann.de/gr/art-lutherie_steel_string_acoustic_guitars.html  ;)

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

Κατι ακομα... εχω μια κλασικη... αν τις περασω χορδες ακουστικης γινετε τιποτα η δεν λεει ?

 

Το έχω δει και έχω παίξει με μία τέτοια. Πλάκα είχε! Πάντως μπορεί η τάση από τις συρμάτινες πλέον χορδές να σου δημιουργήσουν προβλήματα σκεβρώματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αξίζει η διαφορά τιμής αλλά χωρίς τρύπα στην μέση δεν θα ευχαριστηθείς ακουστικό ήχο :-\

 

Αν μπορείς να ανέβεις λίγο κοίτα εδώ http://www.thomann.de/gr/ovation_cc24s5.htm

 

Αν είσαι ψείρας και θέλεις 100% ακουστικό ήχο όμως καλύτερα άσε τις Ovation, είναι καλές κιθάρες αλλά για άλλο σκοπό  ;)

broke another g-string

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αξίζει η διαφορά τιμής αλλά χωρίς τρύπα στην μέση δεν θα ευχαριστηθείς ακουστικό ήχο :-\

 

Αν μπορείς να ανέβεις λίγο κοίτα εδώ http://www.thomann.de/gr/ovation_cc24s5.htm

 

Αν είσαι ψείρας και θέλεις 100% ακουστικό ήχο όμως καλύτερα άσε τις Ovation, είναι καλές κιθάρες αλλά για άλλο σκοπό  ;)

 

τι σκοπο? μου αρεσουν οι οβεισον εμφανησιακα... ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι σκοπο? μου αρεσουν οι οβεισον εμφανησιακα... ::)

 

Είναι περισσότερο για πλαγκεντ ιν καταστάσεις είναι έτσι φτιαγμένες για να αποφεύγεται το φιντμπακ κλπ κλπ το πίσω μέρος δεν είναι ίδιο υλικό με το τάπερ που βάζει η γιαγιά σου τα σαρμαδάκια  :D

 

Αφού σ'αρέσει τζάμπα μιλάμε ;)

broke another g-string

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου