Προς το περιεχόμενο

Τρεις low budget κιθάρες - Πείτε γνώμες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας βλέπω χωρισμένους σε δύο "στρατόπεδα"...G-400 και Tele Custom. Θα τις ακούσω και τις δύο κιθάρες μάλλον σήμερα και θα τις ψάξω σε όλα (ξύλα, φινιρίσματα, ποιότητα κατασκευής κλπ.) ώστε η απόφασή μου να είναι όσο το δυνατόν ορθότερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θα πρότεινα να ρίξεις μια ματιά στις Cort. Θα βρεις και στα χρήματά σου πιστεύω. Κατασκευάζονται στην Κορέα στο εργοστάσιο της Samick όπου κατασκευάζονται και οι PRS Se και γενικά έχουν πολύ καλή σχέση απόδοσης - τιμής.

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρότεινα να ρίξεις μια ματιά στις Cort. Θα βρεις και στα χρήματά σου πιστεύω. Κατασκευάζονται στην Κορέα στο εργοστάσιο της Samick όπου κατασκευάζονται και οι PRS Se και γενικά έχουν πολύ καλή σχέση απόδοσης - τιμής.

+1 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Κατασκευάζονται στην Κορέα στο εργοστάσιο της Samick όπου κατασκευάζονται και οι PRS Se.....

 

Ναι αλλά εκεί κατασκευάζονται και οι κορεάτικες Epiphone και οι περισσότερες κορεάτικες που κυκλοφορούν στην αγορά...

Καλό όμως θα είναι να τους ρίξει μια ματιά γιατί πολλές αξίζουν!

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από ολοήμερο ψάξιμο, δοκιμές, tests και παρα πολλή σκέψη εγένετο...

Epiphone G-400 Worn Cherry

 

Η κιθάρα μου άρεσε πραγματικά πολύ με τη μία...δεν φοβάμαι την ταστιέρα της που με ξενίζει θα την συνηθίσω παίζοντας συνέχεια. Το τι παίρνεις από αυτήν με το τι πληρώνεις είναι ασύλληπτο.

Δυστυχώς οι Squier της σειράς Custom Vintage Modified αν και πολύ καλές στον ήχο, στα χέρια μου έμοιαζαν με παιχνίδι και εντόπισα δυστυχώς πολλά αρνητικά στην ποιότητα κατασκευής.

Θεωρώ ότι η G 400 θα μπορούσε αν και Κορεάτικη να πουλιέται εύκολα 80-90 ευρώ παραπάνω και να αξίζει τα λεφτά της.

Κι όσο για τα καθαρά της...χωρίς να φθάνω σε υπερβολές θα πω ότι είναι τίμια και αξιόπιστα για κάθε στυλ του ευρύτερου rock ήχου.

 

Μαζί σας λοιπόν κι εγώ με την "παραμελημένη θεά" όπως λέει ένα παλιότερο topic!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατασκευάζονται στην Κορέα στο εργοστάσιο της Samick όπου κατασκευάζονται και οι PRS Se

 

Εκτός και αν άλλαξε κάτι τελευταία' date=' οι SE [b']δεν[/b] κατασκευάζονται στο εργοστάσιο της Samick.

 

Επίσης κάτι off topic και παρακαλώ φίλε Acanthor μην το πάρεις προσωπικά...

 

Μπαίνει ένας και ρωτάει: 'να πάρω την κιθάρα Α ή την κιθάρα Β;'. Και πολλές φορές του απαντάει κάποιος 'γιατί δεν παίρνεις την C?' 8O

 

Συγνώμη παιδιά, το ξέρω ότι γίνεται από ενδιαφέρον να βοηθήσουμε, αλλά είναι πολύ κουλό.

 

Μου θυμίζει φόρουμ αυτοκινήτου που το ερώτημα ήταν 'ανάμεσα στο Fiesta 1.4 και στο Corsa 1.4 τι θα διαλέγατε;' και η κλασσική απάντηση ήταν 'μαλακίες είναι και τα δύο, πάρε το Clio καλύτερα!'. :D

 

Ελπίζω να γίνομαι κατανοητός και να μην παρεξηγούμαι, εξάλλου και εγώ ένοχος είμαι ενίοτε... :?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου θυμίζει φόρουμ αυτοκινήτου που το ερώτημα ήταν 'ανάμεσα στο Fiesta 1.4 και στο Corsa 1.4 τι θα διαλέγατε;' και η κλασσική απάντηση ήταν 'μαλακίες είναι και τα δύο' date=' πάρε το Clio καλύτερα!'. :D

[/quote']

 

Και αρχίζει από 4...; :D

 

Συγγνώμη για το off-topic... :oops:

 

 

Με γειές το ταυράκι, jonn! 8)

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από ολοήμερο ψάξιμο' date=' δοκιμές, tests και παρα πολλή σκέψη εγένετο...

Epiphone G-400 Worn Cherry!....[/quote']

Έλα ρε!!!! 8O

 

 

Αν πω ότι δεν το περίμενα θα είμαι ψεύτης....8)

Η αλήθεια είναι ότι η σύγκριση ήταν άδικη για τις άλλες, ειδικά με το:

 

...θα τις ψάξω σε όλα (ξύλα' date=' [b']φινιρίσματα, ποιότητα κατασκευής[/b] κλπ.)...

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρότεινα να ρίξεις μια ματιά στις Cort. Θα βρεις και στα χρήματά σου πιστεύω. Κατασκευάζονται στην Κορέα στο εργοστάσιο της Samick όπου κατασκευάζονται και οι PRS Se και γενικά έχουν πολύ καλή σχέση απόδοσης - τιμής.

 

H Cort έχει δικό της εργοστάσιο όπου κατασκευάζονται και κάποιες Ibanez.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου