Προς το περιεχόμενο

Joe Satriani in Greece...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

και όμως...ΔΕΝ πήγα όταν ήρθε :D και δεν με κόβω να πάω...

 

Για τα υπόλοιπα τι στο καλό?είμαι ο μόνος κιθαρίστας που δεν πηγαίνει σε συναυλίες κιθαριστών??? :?

 

νομίζω οτι έχεις μπερδευτεί 8) :) και χάνεις τα καλά βασικά.... Στο satriani πήγα με 2 φίλους που δεν έχουν καμμία σχέση με κιθάρες, δεν τους ενδιαφέρει η δεξιοτεχνία καθόλου (άλλωστε ο τζο δεν πουλάει θέαμα), και μετά τρέχαν και αγοράζαν cd. Είναι μουσική (επίθετο) η συγκεκριμένη συναυλία πως να το κάνουμε... δεν ειναι σαν να πηγαίνεις να δεις μικελάντζελο...

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

:lol: :lol: :lol:

Τον μουρλό με τις δύο κιθάρες μωρε.... δεν θυμάμαι καν αν όντως τον λένε έτσι...

 

:lol: :lol: :lol:

Ναι όντως έτσι τον λένε!

 

ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΡΟΣΟΧΗ! Πλέον έχει θεαθεί και με τέσσερεις κιθάρες! :lol: :lol:

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον Satriani τον είχα δει και εγώ στο θεατρο στην Πετρούπολη. Θυμάμαι μου είχε κάνει εντύπωση η ακουστική του μέρους. Τα πάντα ακούγονταν ξεκάθαρα και με ευκρίνεια και το κυριώτερο σε ένταση τέτοια που να μην σπάνε τα τυμπανά μας.

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και όμως...ΔΕΝ πήγα όταν ήρθε :D και δεν με κόβω να πάω...

 

Για τα υπόλοιπα τι στο καλό?είμαι ο μόνος κιθαρίστας που δεν πηγαίνει σε συναυλίες κιθαριστών??? :?

 

νομίζω οτι έχεις μπερδευτεί 8) :) και χάνεις τα καλά βασικά.... Στο satriani πήγα με 2 φίλους που δεν έχουν καμμία σχέση με κιθάρες' date=' δεν τους ενδιαφέρει η δεξιοτεχνία καθόλου (άλλωστε ο τζο δεν πουλάει θέαμα), και μετά τρέχαν και αγοράζαν cd. Είναι μουσική (επίθετο) η συγκεκριμένη συναυλία πως να το κάνουμε... δεν ειναι σαν να πηγαίνεις να δεις μικελάντζελο...[/quote']

 

 

 

και όμως...δεν μου αρέσει καθόλου.

ένα δύο κομμάτια από κάθε δίσκο του έχουν να μου πουν κάτι.

όπως και σχεδόν από ΚΑΘΕ κιθαρίστα. :lol:

 

οι ΜΟΝΟΙ κιθαρίστες που ακούω και γουστάρω, είναι ο Malmsteen (απλά και μόνο λόγω παιδικής ηλικίας), ο Buckethead, ο Howe, ο Hendrix και ο Zappa. :lol:

 

δε γουστάρω ούτε Vai, ούτε Michael Angelo, ούτε αυτούς τους "ψαγμένους" που παίζουν τον πάτο τους και αφήνουν πίσω την μουσική όπως έκανε ο olizadebe με την μπάλα. :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε γουστάρω ούτε Vai' date=' ούτε Michael Angelo, ούτε αυτούς τους "ψαγμένους" που παίζουν τον πάτο τους και αφήνουν πίσω την μουσική όπως έκανε ο olizadebe με την μπάλα. :lol: :lol:[/quote']

 

ναι οντως αυτο ακριβως κανει ο vai!αφηνει πισω του την μουσικη με αυτα που παιζει...και εννοειται οτι ..τι vai,τι michael angelo το ιδιο ειναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε γουστάρω ούτε Vai' date=' ούτε Michael Angelo, ούτε αυτούς τους "ψαγμένους" που παίζουν τον πάτο τους και αφήνουν πίσω την μουσική όπως έκανε ο olizadebe με την μπάλα. :lol: :lol:[/quote']

 

ναι οντως αυτο ακριβως κανει ο vai!αφηνει πισω του την μουσικη με αυτα που παιζει...και εννοειται οτι ..τι vai,τι michael angelo το ιδιο ειναι!

 

 

καλά...νομίζω πως μπορεί να γίνει περισσότερο από αντιλληπτό πως οι "ψαγμένοι" για τους οποίους μιλάω είναι αυτοί που έχουν 1 cd δισκογραφικά εδώ και 10 χρόνια και 15 ακροατές...

 

 

και Vai παρεπιπτόντως, αν ακούσω, ακούω ΜΟΝΟ για τον ΗΧΟ του.

ΟΛΗ η μουσική του είναι βασισμένη πάνω σε zappa.

 

γιατί λοιπόν να μην ακούσω το αυθεντικό και να πάω σε "μαϊμού"?

(ελπίζω να με πιάνεις...δεν το λέω για να ανάψω καμία φωτιά... :lol: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ ρε δεν τρεχει τιποτα...αλλα πολυ ανοιχτομυαλο σε βλεπω! :lol:

οκ παντως αφου σε καλυπτει να ακους ΜΟΝΟ το αυθεντικο και οχι κατι παρομοιο που επηρρεαστηκε απο το αυθεντικο και το πηγε και λιγο παραπερα παω πασο :wink:

με αυτην την λογικη και εγω θα ακουω srv μονο για τον ηχο του αφου ολη του η μουσικη εχει βασιστει πχ στον albert king.αρα θα ακουω μονο albert!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου