Προς το περιεχόμενο

Joe Satriani in Greece...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

οκ ρε δεν τρεχει τιποτα...αλλα πολυ ανοιχτομυαλο σε βλεπω! :lol:

οκ παντως αφου σε καλυπτει να ακους ΜΟΝΟ το αυθεντικο και οχι κατι παρομοιο που επηρρεαστηκε απο το αυθεντικο και το πηγε και λιγο παραπερα παω πασο :wink:

με αυτην την λογικη και εγω θα ακουω srv μονο για τον ηχο του αφου ολη του η μουσικη εχει βασιστει πχ στον albert king.αρα θα ακουω μονο albert!

 

 

δεν είναι το θέμα πόσο "ανοιχτόμυαλος" είμαι.

απλά ο vai τουλάχιστον ΔΕΝ πήγε και τόοοοοσο μακρυά τον zappa.ίσα ίσα που κάτι τέτοιο απλά ΔΕΝ παίζει. :wink:

 

 

και τα blues ΔΕΝ πάνε "πιο πέρα". τα blues είναι σαν την hip hop.βασίζονται καθαρά σε στίχους και "εμπειρίες".δεν είναι το θέμα πόσο γρηγορότερα θα παίξει κάποιος την πεντατονική...το έχεις μελετήσει καλύτερα το θέμα "blues" νομίζω οπότε μάλλον θα συμφωνούμε εδώ. :)

 

 

το θέμα δεν είναι μόνο να πάει κάποιος την μουσική κάποιου άλλου λίιιγο πιο πέρα.αλλά να κάνει κάτι καινούριο και κάτι που θα ακούσει κάποιος και θα πει "ΓΟΥΑΟΥ.πολύ ενδιαφέρουσα άποψη"... αυτό δεν είναι ύστερα πάνω από όλα η μουσική?προσωπικότητα...

 

 

edit:παρατηρώ πως μάλλον αρκετές από τις απόψεις μου μοιάζουν με του superfunk...αυτό είναι καλό ή κακό? :lol: :lol:

 

(όχι...ΔΕΝ πρόκειται να πάρω telecaster.για άλλη μία φορά ΖΗΤΩ ΤΟ FLOYD :lol: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι ΜΟΝΟΙ κιθαρίστες που ακούω και γουστάρω' date=' είναι ο Malmsteen (απλά και μόνο λόγω παιδικής ηλικίας), ο Buckethead, ο Howe, ο Hendrix και ο Zappa. :lol: [/quote']

 

Malmsteen και Buckethead αλλά όχι Τζό!!! Ρε είσαι ανώμαλος :lol: :lol:

Ο Buckethead μου φαίνεται μεγάλη απάτη, αλλά κρατάω μια πισινή γιατί τo Colma μόνο έχω ακούσει, και αυτό στα γρήγορα... τεσπα, θα το ξανασυζητήσουμε αυτό.

 

on second thought αν μπορείς πρότεινε 3 απο Buckethead για να μην χάνω το χρόνο μου μέχρι να βρώ τα καλά...

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Malmsteen και Buckethead αλλά όχι Τζό!!! Ρε είσαι ανώμαλος :lol: :lol:

 

 

πίστεψέ με...αυτο το παίρνω για ΠΟΛΥ καλό πράγμα :lol: :lol:

 

 

on second thought αν μπορείς πρότεινε 3 απο Buckethead για να μην χάνω το χρόνο μου μέχρι να βρώ τα καλά...

 

 

1-"Monsters and robots"

2-"Bucketheadland" (αυτό που βγήκε το 92' date=' το 1 δηλαδή)

3-"Dreamatorium" <---από Death Cube K (o Buckethead είναι...απλά είναι αναγραμματισμός :wink: )

 

αυτά είναι 3 αντιπροσωπευτικά του ΠΑΙΞΙΜΑΤΟΣ του. ΟΧΙ της μουσικής του μιας και η δισκογραφία του από το 91 ανέρχεται σε [b']146 δίσκους[/b] :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι το θέμα πόσο "ανοιχτόμυαλος" είμαι.

απλά ο vai τουλάχιστον ΔΕΝ πήγε και τόοοοοσο μακρυά τον zappa.ίσα ίσα που κάτι τέτοιο απλά ΔΕΝ παίζει. :wink:

 

 

και τα blues ΔΕΝ πάνε "πιο πέρα". τα blues είναι σαν την hip hop.βασίζονται καθαρά σε στίχους και "εμπειρίες".δεν είναι το θέμα πόσο γρηγορότερα θα παίξει κάποιος την πεντατονική...το έχεις μελετήσει καλύτερα το θέμα "blues" νομίζω οπότε μάλλον θα συμφωνούμε εδώ. :)

 

 

το θέμα δεν είναι μόνο να πάει κάποιος την μουσική κάποιου άλλου λίιιγο πιο πέρα.αλλά να κάνει κάτι καινούριο και κάτι που θα ακούσει κάποιος και θα πει "ΓΟΥΑΟΥ.πολύ ενδιαφέρουσα άποψη"... αυτό δεν είναι ύστερα πάνω από όλα η μουσική?προσωπικότητα...

 

βασικα τετοιες συζητησεις γινονται μονο απο κοντα...

απλα πολυ επιγραμματικα:

δεν ειπα οτι ο vai την πηγε πολυ μακρια την μουσικη του zappa.

αν εννοεις τα traditional blues οντως δεν πανε πιο περα...εγω σου μιλησα για...blues/rock και...blues/jazz και οχι traditional...με αυτην την εννοια τα παω λιγοπιο περα τα blues...για να καταλαβεις τι σου λεω ακου το "tore down house" του scott henderson...(πηγε τα blues λιγο πιο..περα... :) )

τωρα πια,το να κανεις κατι εντελως καινουριο απλα ειναι απιθανο..απο καπου θα ειναι επηρρεασμενο.

ο srv(κολλημα με srv ε? :lol: ),δεν εκανε κατι τελειως καινουριο ισα ισα..αλλα εχει προσωπικοτητα ετσι δεν ειναι; :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστος ο Τακις αλλα απο την αλλη εγω καραγουσταρω Satriani κ Vai και οτι θελετε λετε αυτο δεν αλλαζει το τι γουσταρω να ακουω!!!!οσο για την συναυλια δεν θα μπορεσω να παω.....γιατι σκοπευω να ανεβω αθηνα μονο για τον Paco de lucia 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα τετοιες συζητησεις γινονται μονο απο κοντα...

απλα πολυ επιγραμματικα:

 

 

καλά είσαι...αν καθόμασταν να λύσουμε το κάθε φιλοσοφικό θέμα από εδώ, θα τρώγαμε τη ζωή μας πάνω στα pc. :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα δεν εχω καταλαβει ακομα ποτε, που και ΑΝ θα υπαρξει συναυλια.

μπορει καποιος να δωσει μια εγκυρη ενημερωση και για μας απο επαρχια , για να το προγραμματισουμε?em.icon.wink.png

παντως στο site του satriani δεν φαινεται κατι...em.icon.dissapprove.png

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

οι ΜΟΝΟΙ κιθαρίστες που ακούω και γουστάρω' date=' είναι ο [b']Malmsteen[/b] (απλά και μόνο λόγω παιδικής ηλικίας), ο Buckethead, ο Howe, ο Hendrix και ο Zappa. :lol:

 

δε γουστάρω ούτε Vai, ούτε Michael Angelo, ούτε αυτούς τους "ψαγμένους" που παίζουν τον πάτο τους και αφήνουν πίσω την μουσική όπως έκανε ο olizadebe με την μπάλα. :lol: :lol:

 

Και σ'αρέσει ο... Malmsteen...??.... :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου