Προς το περιεχόμενο

Εμφανιστηκε και το Bean Line6 HD


lsega

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμφανιστηκε στο site του dv247 το νέο φασόλι της Line6 HD με κάποια χαρακτηριστηκα από το HD500 για βλεφαριασμα εδώ http://www.dv247.com/guitars/line-6-pod-hd-guitar-amp-modeler-and-effects-unit--85327 ..... μαυρο μέσα στην πίσσα είναι.

85327_l.jpg

Πάντος η μαμά εταιρία κάνει βούβα....

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως με τιμή ίδια με αυτή του POD HD400 και ελάχιστες διαφορές στα χαρακτηριστικά δεν βρίσκω το λόγο να μην προτιμήσει κάποιος την πεταλιέρα. Πάνε οι έποχες που γούσταραμε να έχουμε ένα φασόλι πάνω στο γραφείο  ;D

 

Όριστε και ένα πρώιμο review!

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι λίγες οι διαφορές...Σαν λογισμικό έχει την λογική της HD500 ,δλδ μπορείς να κάνεις το fx chain σου όπως γουστάρεις,σε αντίθεση με την HD300 και την HD400.Προσωπικά επειδή είμαι τύπος bank πάνω κάτω με αυτό και ένα εξωτερικό footswitch θα είμαι κομπλέ,αντί να τα σκάσω για την 500 από την στιγμή που δεν ελέγχω επιμέρους εφφέ real time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ένα σημαντικό -σχετικό- στοιχείο, είναι πως μέχρι το Μάϊο που θα κυκλοφορήσει το φασόλι, θα υπάρχει διαθέσιμο και το νέο firmware 1.30 (προφανώς θα περιλαμβάνεται στο bean).

 

Και τι μ'αυτό θα μου πείτε. Ένα ακόμα update. Όχι ακριβώς.

 

The six new HD amp models available in v1.3 are based on channels from three classic American combos (the "Vibrato" channel of a Fender Deluxe Reverb, the "Vibrato" channel of a Fender Twin Reverb and the "Bright" channel of a Fender Bassman), two British half stacks (the "Normal" channel of a Park 75 and the "Normal" channel of a Marshall JTM-45 MkII) and a high-gain Line 6 original.

The inclusion of alternate channels of amps already found in POD HD multi-effects ensures an experience that more closely relates to playing the actual modelled amp.

The new parameters in v1.3 enable POD HD users to further customize and dial in any amount of tube amp feel and behaviour.

Sag, Hum, Bias, Bias Excursion and Master Volume can be adjusted within any HD amp model, including the 16 that come with POD HD multi-effects processors originally.

 

http://www.musicradar.com/news/guita...od-hd-414825/2

 

Κατά τη γνώμη μου, αυτό που έχω σε bold είναι το πιο σημαντικό.

 

Επίσης, τώρα που βγήκε το bean, πιθανολογώ ότι το rack θα είναι και αυτό διαθέσιμο στο Summer NAMM.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου