Προς το περιεχόμενο

Είναι ok η κιθάρα? (My sample)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιο πάνω η κιθάρα σαφέστατα. Πιστεύω να της έχεις βάλει λίγο βαθάκι.. Αυτό που κατα τη γνώμη μου θέλει είναι, αντί να της σηκώσεις το volume, να της πετάξεις κανα "μη γραμμικό" εφέ. Εξηγούμαι. Δοκίμασε κάποιο ρυθμικό delay περίεργο (βλ. OhmForce) έστι πιο ηλεκτρονικό. ¶ν βγαίνει πολύ θολούρα με αυτό δοκίμασε κανα "περίεργο" όπως κανα phaser, καμια λάμπα-exciter, όχι όμως σαν να περνάει από ενισχυτή, ή κανα auto panner. Ακόμα κοίτα μήπως κάθεται να μπαίνει σε καίρια σημεία κανα ακραίο εφέ και μετά να βγαίνει. Μου φαίνεται ότι για το κομμάτι θέλει λίγο πιο μεγάλη ηλεκτρονική κινητικότητα η κιθάρα. Από compressor δεν ξέρω αν είναι απαραίτητο να το πολυζαλίσεις. Ακόμα δοκίμασε πιο πολύ τις αντιπαραθέσεις με περίεργους ήχους γενικά, να παίνουν και να βγαίνουν πράγματα για να μην καταντά στατικό αλλά να περπατάει. Ίσως λίγο πιο μεγάλη κινητικότητα σε ρυθμικό επίπεδο. Κανα επιπλέον τύμπανο ή ντραμοκούτι.

Good Work. Πολύ cool κομματάκι. Αναμένω την συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου