Προς το περιεχόμενο

guitar impulse + noise gate


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι δε δοκιμαζεις αλλο noise gate; Προφανως αυτο που εχεις βαλει δεν κανει καλα τη δουλεια του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μάλλον αυτό θα κάνω αλλα δεν ξέρω να τα χρησιμοποιώ καλά επομένως αν υπάρχει κανένα βιντεάκι για αρχάριους θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο που έκανα ήταν αυτο (νομιζω το αναφέρω κ πιο πριν) δοκιμασα κ με το volume κ με το gain....τίποτα πρέπει να κατεβάσω υπερβολικα το input για να έχω ησυχία ...αλλά τότε δεν έχω καθόλου παραμόρφωση! :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα αυτό το έχω και γω πάντως,για αυτό χρησιμοποιώ τώρα το ταπεινο gearbox της line 6 (μέχρι να πάρω κάτι από τη σειρά HD) ,το οποίο έχει άψογο noise gate,και hum canceling recording.

 

Όπως ειπωθηκε παραπάνω,δοκίμασε και άλλα noise gate plugins,μέχρι να βρεις το κατάλληλο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νo money no funny!  γ@@ω τις αφραγκίες μου! οκ θα δοκιμάσω οτι μπορώ κ θα επανέλθω αυριο-μεθαυριο (ελπίζω)

 

                                                  Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παίδες πάλι εδώ χωρίς δυστυχώς αποτλέσματα :'(

Δοκίμασα κ αλλα noise gate αλλά τίποτα..... δοκίμασα κ 1 z-noise όπως στο βίντεο αποκάτω αλλά δυστυχώς δεν .......... γιατί το σήμα που υπαρχει σαν παράσιτο μεταλλάσεται ??? δηλαδή πριν ξεκινήσω να παίζω το σήμα εχει ψηλά τα high-mid k high ενώ όταν ξεκινάω να παίζω το σήμα "μεταλλασεται" (ο θόρυβος δηλαδη) κ έχει περισσότερα low ενώ ταυτόχρονα τα high-mid k high πέφτουν δραματικά !!!

Μάλλον το πρόβλημα είναι στο virtual amp επομένως θα δώ αλλο virtual amp αντι για noise gate καμία καλή ιδέα για virtual amp?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε freeware για high gain υπάρχει μπόλικο πράγμα:

- TSE X30 και το TSE X50 (αυτό είναι σε δοκιμαστική έκδοση) στο http://www.theserinaexperiment.net

- Nick Crow 7170 και 8505

- Τα υπόλοιπα sims του Lepou (Lextac, le456, Hybrit, SoloC)

- Ignite NRR1

- Acmebargig Shred

 

και πολλά άλλα για τα οποία μπορείς να ψάξεις εδώ: http://guitarampmodeling.com/, εδω: http://requietus.blogspot.com κλπ.

 

Επίσης σε gate κοίτα και το toneboosters. Δεν είναι δωρεάν αλλά μπορείς να χρησιμοποιήσεις το demo με μοναδικό περιορισμό ότι δεν σώνει τα settings. Για να πω την αλήθεια δεν το έχω χρησιμοποιήσει αλλά ορισμένα απο τα plugins τους μου φάνηκαν αρκετά καλά.

Ιντονέησον ημάς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@disfunctional

 

τσεκαρε λιγο καλυτερα το Interface σου και τις συνδεσεις σου γιατι κ εγω χρησιμοποιω αρκετο καιρο τις προσομοιώσεις του Lepou και δεν έχει χρειαστεί ούτε μια φόρα καποιο noise gate  :-\

 

εδω απλα ηχογραφησα επι τοπου ενα κλιπακι

 

κιθαρα->Lepou456->Recabinet

 

Παραθέτω και τα settings για να δεις οτι και σε αρκετο gain δεν εχω καποιο προβλημα...

lepou456__noise-test.mp3

Lepou456_settings.jpg.77213ed6d7b9af29777870b113e22831.jpg

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου