Προς το περιεχόμενο

guitar impulse + noise gate


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όντως τα άλλα μοντέλα είναι πιο αθόρυβα δεν ξέρω αλλα κυρίως με το legion έχω το θέμα περισσότερο ! τα καλώδια τα έλενξα είναι οκ οι ρυθμίσεις που χρησιμοποίησα είναι ακριβώς οι ίδιες όπως και στο βίντεο (στην αρχή)με το rff megadeth το περίεργο είναι ότι κατάφερα να ηχόγραφησω μια φορα κ να ΜΗΝ ΕΧΩ φασαρία αλλα αυτό έτυχε μια φορα στις 1000 μετα απο 2 λεπτα που ξαναέγραψα έκανε παλι τα ίδια τα γνωστα στο αρχείο παρακάτω είναι κ τα 2 sample μετα το 1:45 ακούγεται ξεκάθαρα η διαφορά....είναι η δεύτερη προσπάθεια (χωρις να πειραξω απολύτως τίποτα απλώς ανοιγόκλεισα το monitor στο audio track) έχει κανένας καμία ιδέα τι μπορεί να κάνω λάθος?  ???

1._sample_lepoulin-01.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Μπάς κ παίζει κανένα θέμα με το οτι είναι τσάμπα ?(γιατι στα trial κάνουν κάτι τέτοια! για να τα αγορασεις κ να δουλευουν μετά οκ) Ή μήπως δεν είναι καλά κατεβασμένο?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eνδεχομένως ο θόρυβος να προέρχεται από το κουτι του υπολογιστή (ΜΒ, ανεμιστήρες κλπ). Δοκίμασε επίσης να κάνεις mute από το control panel της κάρτας ήχου όσες εισόδους δεν χρησιμοποιεις (CD player, mic in).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και να προσθέσω ότι η emu 0202 στην pci έκδοσή της - αν δεν απατώμαι - δεν έχει δική της προενίσχυση. Αν είναι τέτοια η δική σου, χρησιμοποιείς εξωτερικό προενισχυτή; ίσως προέρχεται από εκεί το πρόβλημα.

Ιντονέησον ημάς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγώ να πω ότι χρησιμοποιούσα όλα τα sims του lepou με το Reaper και την ίδια κάρτα ήχου με εσένα και ποτέ δεν είχα ανάγκη για noise gate..είναι σχετικά αθόρυβα sims ακόμα και σε μεγάλα gain..τι να πω..κάτι άλλο σου φταίει φίλε... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει προενίσχυση. το οτι κάτι αλλο φταίει ειναι σίγουρο αλλα τι? επίσης γιατι με τα άλλα της lepou δεν έχω πρόβλημα ενώ με το legion γ@μι@τ@@ ο Δίας? αυτά που μου είπατε θα τα δοκιμάσω κ θα σας πω.

                               

                                  Ευχαριστώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως τα άλλα μοντέλα είναι πιο αθόρυβα δεν ξέρω αλλα κυρίως με το legion έχω το θέμα περισσότερο !

επίσης γιατι με τα άλλα της lepou δεν έχω πρόβλημα ενώ με το legion γ@μι@τ@@ ο Δίας?

σε εμενα παντως δεν εχει διαφορα σε θορυβο το legion με τα αλλα...  :-\

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα το εξής κατέβασα ότι free amp βρήκα κ τα δοκίμασα βγάζοντας τα παλιά vst (legion κτλ) κ τι παρατήρησα:

1)η κιθάρα ΧΩΡΙΣ VST ακούγεται εν πρώτης μια χάρα ...ΟΜΩΣ βάζοντας 1 οποιοδήποτε vst πχ Nick crow ή Acmebargig Shred κτλ πάλι κάνει τα ίδια έτσι λοιπόν έβγαλα όλα τα vst k άκουσα την κιθάρα (clean πλέον) σε μεγάλη ένταση κ παρατήρησα ότι ο ήχος όντως αλλάζει απο το σήμα κ ακούγεται 1 ελαφρύ ΣΣΣΣΣ το οποίο προφανώς με το γκάζι πολλαπλασιάζεται!!!

 

τα καλώδια εν πρώτης φαίνινται οκ τι άλλο μπορεί να φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου