Προς το περιεχόμενο

Κιθαρίστες και λοιποί. αφιερώστε 4 λεπτάκια :)


djven_om

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4ον. Γράψτε οτιδήποτε επιθυμείτε  : Επιθυμω να συμμετασχω σε 80΄ς πορν ωσαν τον ιταλιαν σταλιον ...

Νομίζω ότι τώρα τελευταία η Τζούλια κάνει κάστινγκ...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Νομίζω ότι τώρα τελευταία η Τζούλια κάνει κάστινγκ...

 

Εχω αναλαβει την ηχητικη καλυψη, Αυτο τον καιρο τους ενδιαφερει μονο η Αφρικανικη ηπειρος....ρατσισμος στην ιδια μας τη χωρα...λες να ηταν δικαιολογια ??? χαχαχαχαχαχαχα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αν ψάχνεις μελωδίες για να χρησιμοποιήσεις σε μια δικιά σου δημιουργία χαουζ θα πρέπει να κοιτάξεις τι ακριβώς είναι στη μόδα για τη χαουζ αυτή τη στιγμή. Κατά τη γνώμη μου αυτό το είδος είναι ένα από τα πιο εμπορικά και για να πετύχεις θα πρέπει να πηγαίνεις με αυτούς τους παραγωγούς/dj που διαμόρφωσαν το ρεύμα αυτή τη στιγμή όπως πχ Will.i.am, David Guetta, Tiesto κτλ...και δεν υπάρχει κιθάρα με στο στυλ του βίντεο που ανέβασες σ' αυτούς.

Everybody gets the blues sometime

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.ενδιαφερον ειναι αλλα δεν ενδιαφερομαι

2. ΟΧΙ

3. γιατι ?...εγω νομιζω οτι αυτο που ακουω δεν ειναι κιθαρα....... ???

4.επιθυμω την Lucy Lawless (as she is now) ;)

 

;D

one more pls ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1: ναι κ εαν χρειαστεις βοηθεια εδω ειμαι!  ;)

2: beach bar και ωραια κολαρακια γυρο μου!  ;D

3:

Αυτα που παιζονται μεσα, ειναι μετριας δυσκολιας.

Ομως ακομα και δυο νοτες να ηταν τα θεματα, ενας κιθαριστας ανωτερου επιπεδου, θα τα εκανε να ακουγονται καλυτερα.

Αυτος που παιζει στην ηχογραφηση ειναι κατωτερου επιπεδου των αναγκων, και αυτο κανει τα θεματα, ασχετως αν ειναι καλα ή οχι συνθετικα, να ακουγονται αδιαφορα, εως σε καποια σημεια, ασχημα.

Θα ηταν προτιμοτερο, και θα ειχε καλυτερο αποτελεσμα :

α) αν ο συνθετης ειναι και ο κιθαριστας, να  συνεθετε πιο απλη εκτελεστικα μελωδια

ή β) αν ο συνθετης ηταν διαφορετικο ατομο, να επελεγε καλυτερο κιθαριστα για τη μελωδια που συνεθεσε.

Ο ακροατης δεν ειναι αναγκαιο να ακουσει ενα βιρτουοζικο παιξιμο για να ευχαριστηθει μια συνθεση (εκτος κι αν ειναι το ζητουμενο του ακροατη, ειναι να ακουσει "δυσκολα" θεματα, κατι που δεν καταστει αναγκαιο να ειναι και καλη η συνθεση για να του αρεσει).

 

4: μια δωδεκαχορδη rickenbacker

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κιθαριστας που παιζει στο συγκεκριμενο ειναι ιδιαιτερως κακοηχος και μετριου/χαμηλου  επιπεδου, με τα bends ψιλοστοναριστα και με αδυναμια να κανει τις νοτες να ακουστουν ομορφες. Μια καλυτερη υλοποιηση πιθανως θα ειχε περισσοτερο ενδιαφερον. Παντως, το συγκεκριμενο ουτε εμενα μου λεει τιποτα, εχω ακουσει πολυ καλυτερα δειγματα παντρεματος ηλεκτρονικης μουσικης-ηλ.κιθαρας κατα καιρους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Καλό να είναι το πάντρεμμα και ό,τι θέλει ας είναι...

2) Μάλλον όχι.

3) Και γώ συντάσσομαι με delta66, bluezlick και λοιπούς εδώ.

4) Όλα τα παραπάνω.

 

Ωραία παντρέμματα κιθάρας με ηλεκτρονική μουσική είναι ό,τι έχει κάνει ο Mike Oldfield ή ο Jeff Beck, ή το παρακάτω hit των Djuma Soundsystem.

 

Djuma Soundsystem - Les Djinns

 

http://fliiby.com/file/538499/fqbcdrrtm5.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου