Προς το περιεχόμενο

Mac Mini Για μουσικές εφαρμογές, κάνει?


WilliamSats

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Ανέστη: χαχαχαχα...

 

Χρήστο: ΑΑααα... οκ, έτσι.

 

Πάντως το PC μου το έχω πεντακάθαρο. Δεν μπαίνει στο Ιντερνετ παρά μόνο σε σπάνιες περιπτώσεις, δεν έχω βάλει ΤΙΠΟΤΑ σπασμένο, δεν έχω άλλες βλακείες μέσα (παιχνίδια, ταινίες, κλπ, εκτός από τα απαραίτητα για την δουλειά), και δεν έχω προβλήματα σχεδόν ποτέ. Προφανώς κάποια θέματα κάποια στιγμή θα παρουσιαστούν, αλλά είναι συνήθως προβλήματα του προγράμματος, παρά του Η/Υ (πχ. Finale 2010 δε δουλεύει με windows 7... Αναγκάστικα να κάνω upgrade, Sibelius 7 ΣΕΡΝΕΤΑΙ σε κάποιες περιπτώσεις, αλλά δεν ήταν ο Η/Υ μου, αλλά το πρόγραμμα (το τσέκαρα με την εταιρία και μου στείλαν προηγούμενη έκδοση για να κάνω τη δουλειά μου!!! κλπ)).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν μπαίνει στο Ιντερνετ

 

τωρα θα σου πει ο κυναιγηρος οτι το Mac μπαινει και δεν παθαινει τιποτα,αντε να τον πεισεις οτι οι σοβαροι μουσικοι την ωρα που δουλευουν στο pc δεν μπαινουν στο νετ και στο site "big tits vs hard dongs"...... ;D

 

 

μπαινουν μετα και απο το laptop τους... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα θα σου πει ο κυναιγηρος οτι το Mac μπαινει και δεν παθαινει τιποτα

δεν θα πώ αυτό...θα πώ όμως ότι στην εποχή του online collaboration -ακόμα και μεταξύ μουσικών-...κάποτε και εσείς θα πρέπει να μπαίνετε στο Internet ακόμα και όταν παίζετε μουσική ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισως και να το πω αλλα οχι ακριβως ετσι..

 

οι Μακ είναι έτσι φτιαγμένοι για να κάνουν την δουλεια σου χωρις να πρέπει να ΜΗΝ κανεις κατι ωστε να έχεις ησυχο το κεφάλι σου( που στην προκειμένη, το να μην έχεις ιντερνετ δε νομιζω οτι ειναι λύση)

 

Στον μακ αφοσιώνεσαι στην εφαρμογή σου χωρις να σε νοιάζει τι εχεις αλλο ανοιχτο ταυτόχρονα, χωρις να σκεφτεσαι ποτε θα σκάσει η μπλέ οθόνη, χωρις να θελεις φορματ, χωρίς ανασυγκρότηση, χωρις antivirus, χωρίς να σου τρώει 3-4gb ram το win, κτλ........

 

απλά δεν ασχολείσαι

Squier Tele CV 50's

Ibanez SAS36FM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον μακ αφοσιώνεσαι στην εφαρμογή σου χωρις να σε νοιάζει τι εχεις αλλο ανοιχτο ταυτόχρονα, χωρις να σκεφτεσαι ποτε θα σκάσει η μπλέ οθόνη, χωρις να θελεις φορματ, χωρίς ανασυγκρότηση, χωρις antivirus, χωρίς να σου τρώει 3-4gb ram το win, κτλ........

 

περιεργο,τιποτα απο αυτα δεν μου εχει συμβει 11 χρονια που δουλευω στο pc ,ασε που απο τοτε που βγηκαν τα Windows 7 το μηχανησμα πεταει (φυσικα δεν χρησιμοποιω σπασμενα προγραμματα και plug ins)

 

τωρα για το internet εχω αλλα....3 pc/laptop στο σπιτι  ΓΙΑΤΙ να μπω με το μουσικο μου pc?

 

απλά δεν ασχολείσαι

 

δηλ. οταν κρασαρει δεν ασχολεισαι? γιατι ΚΑΙ τα Mac κρασαρουν.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρίς να σου τρώει 3-4gb ram το win, κτλ........

και όμως το καινούργιο Lion σε σκίζει...και τα χώνεις ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ σε αναβάθμιση!

 

τωρα για το internet εχω αλλα....3 pc/laptop στο σπιτι  ΓΙΑΤΙ να μπω με το μουσικο μου pc?

Γιατί...γέροντα...το Internet είναι εργασιακό περιβάλλον. Εάν λοιπόν η εργασία σου είναι η μουσική... :P

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περιεργο,τιποτα απο αυτα δεν μου εχει συμβει 11 χρονια που δουλευω στο pc ,ασε που απο τοτε που βγηκαν τα Windows 7 το μηχανησμα πεταει (φυσικα δεν χρησιμοποιω σπασμενα προγραμματα και plug ins)

 

τωρα για το internet εχω αλλα....3 pc/laptop στο σπιτι  ΓΙΑΤΙ να μπω με το μουσικο μου pc?

 

δηλ. οταν κρασαρει δεν ασχολεισαι? γιατι ΚΑΙ τα Mac κρασαρουν.

 

τοτε πρεπει να εισαι ο 0,001% που το λεει αυτο, κανεις κατι μαγικό?

Squier Tele CV 50's

Ibanez SAS36FM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι Μακ είναι έτσι φτιαγμένοι για να κάνουν την δουλεια σου χωρις να πρέπει να ΜΗΝ κανεις κατι ωστε να έχεις ησυχο το κεφάλι σου (που στην προκειμένη, το να μην έχεις ιντερνετ δε νομιζω οτι ειναι λύση)5079eb297d32b661e974590d0dcde63e.gif

 

Στον μακ αφοσιώνεσαι στην εφαρμογή σου χωρις να σε νοιάζει τι εχεις αλλο ανοιχτο ταυτόχρονα, χωρις να σκεφτεσαι ποτε θα σκάσει η μπλέ οθόνη, χωρις να θελεις φορματ, χωρίς ανασυγκρότηση, χωρις antivirus, χωρίς να σου τρώει 3-4gb ram το win, κτλ........f2c1c1081bec0f4c11fbb8de42c881bc.gif

 

απλά δεν ασχολείσαι 8a85a1d21df1dca2278359bc72306fb6.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλ. οταν κρασαρει δεν ασχολεισαι? γιατι ΚΑΙ τα Mac κρασαρουν.

 

στην σπανια περιπτωση που θα κρασαρει μια εφαρμογη, ολα τα αλλα παιζουν κανονικα, και απλα κλεινεις αυτο που εφαγε κολημα, δε πατας το κουμπι για ρεσταρτ

Squier Tele CV 50's

Ibanez SAS36FM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοτε πρεπει να εισαι ο 0,001% που το λεει αυτο, κανεις κατι μαγικό?

 

οχι απλα ειμαι ρεαλιστης και ζω στην πραγματικοτητα,ο μυθος οτι τα mac "δεν παθαινουν κανενα προβλημα" ειναι απλα....μυθος.

 

Γιατί...γέροντα...το Internet είναι εργασιακό περιβάλλον. Εάν λοιπόν η εργασία σου είναι η μουσική

 

μια χαρα παρουσια εχω στο internet....απο τα ΤΡΙΑ αλλα pc/laptop που εχω....τι να το κανω το internet στο audio pc μου...να αφηνω τον...αλλον να μιξαρει στο δικο μου daw? ;D

 

ασε που σου ΞΑΝΑ-λεω οτι απο τη στιγμη που το daw μου δεν παιζει σε MAC απλα δεν με αφορα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου