Προς το περιεχόμενο

Γνωρίζετε αυτό το μέρος?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

να περιμένουμε να δούμε  ή θα είναι αργά

 

Αργά είναι. Γι' αυτό είπα και καληνύχτα.

Με τις ευλογίες μου.

 

Με την ευκαιρία, πιστεύω πως αν και έχουμε πολλούς δημόσιους υπαλλήλους, μας λείπουν ακόμα μερικές ειδικότητες. ΘΑ προτείνω μερικές και συμπληρώστε τις υπόλοιπες εσείς αν θέλετε:

1) Σιτιστής περιστεριών πλατείας Συντάγματος 2) Υπεύθυνος ταράτσας 3) Διοικητής Ασανσέρ 4)χειριστής ανεμιστήρα και airconditioning  5)καταμετρητής πτυέλων

I was baptized in Muddy Waters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 91
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

5)καταμετρητής πτυέλων

 

ασε αυτη θα ειναι ΠΟΛΥ βαρια δουλεια με το...φτυσιμο που εχει να πεσει...κανεις δεν θα την θελει...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεφτείτε σαν τον Ken Warmoth

να ρωτήσω από την άλλη, (κουβέντα να γίνεται...) γιατί θεωρούμε τον Warmoth case study και επιτυχημένο? Έχουμε δεί κανένα ισολογισμό του ότι είναι κερδοφόρος και δεν βγάζει απλά ένα μεροκάμματο...Από την άλλη (αληθεύει ότι) τον έχει αγοράσει η Fender?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+πολλά epikouris για όλα. Εγώ σου λέω ότι υπάρχουν αυτές οι ειδικότητες, δεν θα μου έκανε εντύπωση.  :) αλλά και  :'(

 

Δυστυχώς βλέπω έναν αυξανόμενο εκνευρισμό από το κομμάτι των εργαζόμενων στον ιδιωτικό τομέα (και τους άνεργους από εκεί) απέναντι σ' αυτούς στο δημόσιο (δικαιολογημένος κατ' εμε). Αν σφίξουν κι άλλο τα πράγματα (που θα σφίξουν) προβλέπω άσχημες καταστάσεις. Ο νέος εμφύλιος. Και αυτό που με ενοχλεί περισσότερο είναι ότι οι ίδιοι οι συμπολίτες μας δεν έχουν την τσίπα να κάνουν πίσω και να κάνουν λίγη αυτοκριτική. Να βγείς στον δρόμο γιατί θα δουλεύεις τις ίδιες ώρες με τους άλλους, ποιός είσαι ρε μεγάλε; Αδιανόητο και ο textbook ορισμός του παραλογισμού. Που είναι το ριμαδιασμένο το restart?

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Προσωπικά δεν έχω δει τον ισολογισμό του αλλά το γεγονός ότι αυτή τη στιγμή ψάχνει να προσλάβει 5 άτομα (απ ότι λέει στο site) δείχνει ότι μάλλον πάει καλά.

Δεν νομίζω ότι προκύπτει από κάπου ότι έχει εξαγοραστεί.

 

Ασφαλώς και δεν θεωρώ την εταιρεία αυτή case-study συνολικά. Αλλά αναμφίβολα κυριαρχεί σε μια αγορά (custom κιθαρο-parts).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδιανόητο και ο textbook ορισμός του παραλογισμού

 

εγω το εχω πει...σε 100 χρονια στα πανεπιστημια ολου του κοσμου οταν φτασουν στο κεφαλαιο "αποτυχημενα οικονομικα συστηματα" μαζι με τον μαρξισμο θα διδασκουν και "ελληνικο οικονομικο σουρεαλισμο"........ ;D ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά το γεγονός ότι αυτή τη στιγμή ψάχνει να προσλάβει 5 άτομα (απ ότι λέει στο site) δείχνει ότι μάλλον πάει καλά.

Αυτό μπορεί να λέει ότι έφυγαν 5 δυσαρεστημένοι... ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

theoctapus, συμφωνώ μαζί σου (και νομίζω όλοι) ότι υπάρχει μία άνιση κατάσταση σε αυτή τη χώρα. Όμως δεν είναι ΟΛΟΙ αυτοί που βγήκαν να διαμαρτυρηθούν. Κάποιοι (ίσως αρκετοί) αντιλαμβάνονται ότι είναι προνομιούχοι σε αυτή την κατάσταση και σιωπούν.

Θα το επαναλάβω: Ας μην στοχοποιήσουμε τους Δ.Υ. συνολικά επειδή διαμαρτυρήθηκαν κάποιοι εκπρόσωποί τους. Ας κρατήσουμε κατά νου ότι βρισκόμαστε σε μια εποχή που η ακραίες κινήσεις εκπροσώπων δεν έχουν κατ' ανάγκη τη συνολική στήριξη των εκπροσωπούμενων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τον πείραζε ο κάθε Φωτόπουλος? Θα τον πείραζε ο αργοκίνητος δημόσιος τομέας? Θα τον πείραζε η γραφειοκρατία?

Θα τον πείραζε αν έχουν κλείσει τα σύνορα από τον Καναδά που είναι δίπλα του για να έρθουν τα ξύλα.

Θα τον πείραζε αν μεταξύ Καναδά και Αμερικής υπήρχε τεράστιος φόρος εισαγωγής.

Θα τον πείραζε αν έχουν κλείσει οι δρόμοι για τα δικαιώματα του ........... (fill the blank)

Θα τον πείραζε αν είχαν απεργία τα USPS και δεν φεύγαν τα πράγματα.

Θα τον πείραζε αν ο ΦΠΑ του ήταν 23%

Θα τον πείραζε αν η βενζίνα στοίχιζε όσο εδώ.

.....

...

..

.

Οιονδήποτε Warmoth .....

 

Η δαιμονοποίηση των δημοσίων υπαλλήλων με ενοχλεί. Δεν είναι φυλή από άλλο πλανήτη ούτε ξεφύτρωσαν από το χώμα, ούτε το αόριστο Κράτος τους δημιούργησε και δεν συμβαίνει τα τελευταία 20 ή 30 χρόνια. Είναι συνάνθρωποί μας και σε ένα δημοκρατικό καθεστώς και για την δημιουργία αυτού του πολυκέφαλου τέρατος και της κοινωνίας που ζούμε έχουμε όλοι το μερίδιό μας. Μπορεί να μη φάγαμε όλοι μας αλλά κάπου φταίμε όλοι μας.

Και οι πατεράδες μας/μανάδες/παπούδες/γιαγιάδες/μπαρμπάδες.

Είναι τέλος πάντων κοινωνική ευθύνη.&-

Και είναι και κοινωνική ευθύνη να κάνουμε κάτι.

Πέρα από το να γκρινιάζουμε συνέχεια για πόσο σκατά είναι όλα γύρω μας.

 

Δημήτρη, σ' αγαπάω σ' εκτιμάω αλλά ο λόγος σου βγάζει λίγο ρατσισμό.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με όλους σας και κυρίως με τις επισημάνσεις του theoctapus. Κώστα αδερφέ μου, δεν ξέρεις πόσο πικραίνομαι όταν ακούω 14χρονους-17χρονους μαθητές μου και κυρίως κορίτσια να μου λένε πως όταν θα "μεγαλώσουν" θα γίνουν δημόσιοι υπάλληλοι για να "αράξουν". Αυτό με συνθλίβει κυριολεκτικά γιατί από τα νέα παιδιά κανείς περιμένει όνειρα, οράματα, όρεξη και διάθεση για να παλέψουν τη ζωή. Δεν είναι λοιπόν ρατσισμός αλλά μια προσωπική μάχη που δίνει ο κάθε σωστός πολίτης απέναντι σε ένα σύστημα που χτίστηκε από τη σύσταση του νεοελληνικού κράτους και μετά για να εξυπηρετήσει συγκεκριμένες φάρες και συγκεκριμένα συμφέροντα. Δίκιο έχεις. Δεν είναι ιστορία 20-30 χρόνων αλλά πολλών περισσότερων. "ΤΑ ΨΙΛΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ" που λέει και ο Δ. Παναγόπουλος στο βιβλίο του.

 

I was baptized in Muddy Waters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου