Προς το περιεχόμενο

Γνωρίζετε αυτό το μέρος?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

και οι "ιερές" business.Ειδικά οι τελευταίες ούτε φόρους δεν πληρώνουν γιατί είναι πολύ απλά "ιερές".

Για εμάς, δεν έχει καμμιά δουλειά εκεί? Μέχρι που γίνομαι και ευσεβής 8)

 

Έχω ένα αντίστοιχο ραντεβού αύριο...στο μυαλό μου είσαι! ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 91
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Για εμάς, δεν έχει καμμιά δουλειά εκεί? Μέχρι που γίνομαι και ευσεβής 8)

 

Έχω ένα αντίστοιχο ραντεβού αύριο...στο μυαλό μου είσαι! ;D

 

εσυ μη φοβασαι,ξηγημενα μιλημενα τα εχουμε...σου εχω φυλαξει θεση δεξιου ΨΗΣΤΗ!! ;D

 

(Εχω και μια θεση για ζυμωμα πιτας,στο Βερολινο τις ζυμωνουν φρεσκιες επιτοπου σε στυλ Ιστανμπουλ,αλλα ειναι δυσκολη δουλεια & εσυ γερος και αρρωστος....)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάραθε, έχουν πολύ καλή ανάπτυξη αλλά πλήττονται από προβλήματα υπερπαραγωγής, κακού σχεδιασμού, απ'τις νέες καταστάσεις της κρίσης (ΦΠΑ, ασφαλιστικά, έλλειψη ρευστού, κακές αμοιβές εξειδικευμένου προσωπικού κλπ), σχεδόν μηδενικού R&D, εγκληματικά πλημμελούς εκμετάλλευσης ευρωπαϊκών κονδυλίων για νέα πειραματικά είδη κλπ. Έχουν αρχίσει πάντως να δραστηριοποιούνται ξένα κεφάλαια που με επιθετικές κινήσεις αγοράζουν μεγάλες και μικρές εταιρίες - μερικοί το βλέπουν σαν έναν εθνικό πλούτο που χάνεται, άλλοι σαν μια κίνηση εκσυγχρονισμού. Θα δούμε...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μα μην κλαίγεστε!!!  ;D

Σκεφτείτε σαν τον Ken Warmoth (δεν λέω Έλληνες επιτυχημένους για να μην αδικήσω αυτούς που δεν θα αναφέρω).

 

Θα τον πείραζε ο κάθε Φωτόπουλος? Θα τον πείραζε ο αργοκίνητος δημόσιος τομέας? Θα τον πείραζε η γραφειοκρατία?

 

Νομίζω ότι το πρόβλημα είναι κυρίως στην σπανιότητα με την οποία βρίσκουμε επιτυχημένους και ικανούς ανθρώπους. Το πρόβλημα σαφώς επιτείνεται από τη γραφειοκρατία και τη διαφθορά. Αλλά δεν πηγάζει από εκεί. Όπως προαναφέρθηκε ακόμα και στην Κίνα μπορεί να κινηθεί επιχειρηματικότητα.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσυ μη φοβασαι,ξηγημενα μιλημενα τα εχουμε...σου εχω φυλαξει θεση δεξιου ΨΗΣΤΗ!! ;D

 

Δύσ-κολα τα πράγματα. Μπορεί και τρίσ-κολα. Πάντως όπως και να έχει το θέμα είναι άμεσα συνδεδεμένο με το δεύτερο συνθετικό της λέξης.

 

 

I was baptized in Muddy Waters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσυ μη φοβασαι,ξηγημενα μιλημενα τα εχουμε...σου εχω φυλαξει θεση δεξιου ΨΗΣΤΗ!! ;D

Aυτά είναι...από εκεί που θα ήμουν μέτοχος...άτιμη κρίση...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν αρχίσει πάντως να δραστηριοποιούνται ξένα κεφάλαια που με επιθετικές κινήσεις αγοράζουν μεγάλες και μικρές εταιρίες - μερικοί το βλέπουν σαν έναν εθνικό πλούτο που χάνεται, άλλοι σαν μια κίνηση εκσυγχρονισμού. Θα δούμε...

 

να περιμένουμε να δούμε  ή θα είναι αργά

rust never sleeps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι το πρόβλημα είναι κυρίως στην σπανιότητα με την οποία βρίσκουμε επιτυχημένους και ικανούς ανθρώπους.

 

ναι αλλα ακριβως επειδη αυτα τα δυο επιθετα ειναι ποινικως...κολασιμα στην Ελλαδα για αυτο ολοι την αραζουν,ή μαλλον την αραζαν, στο δημοσιο......

 

και δυστυχως ειναι κολασιμα και σε μεγαλο μερος του ΙΔΙΩΤΙΚΟΥ τομεα.... :-\  

 

Aυτά είναι...από εκεί που θα ήμουν μέτοχος...άτιμη κρίση...

 

οχι ρε...θα εισαι και μετοχος αλλα που λεφτα για εξτρα χερια στο μαγαζι....πρεπει και οι ιδιοκτητες να κανουν χειρονακτικη δουλεια....αλλα γιατι παραπονιεσαι?μπας και εισαι ΕΛΛΗΝΑΣ ΑΓΡΟΤΗΣ που εχει να παει στο χωραφι 26 χρονια και δεν μπορει να κουνηθει απο τα προκοιλια?

μια χαρα fit σε βλεπω!!!!

;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά πλήττονται από προβλήματα υπερπαραγωγής, κακού σχεδιασμού, απ'τις νέες καταστάσεις της κρίσης (ΦΠΑ, ασφαλιστικά, έλλειψη ρευστού, κακές αμοιβές εξειδικευμένου προσωπικού κλπ), σχεδόν μηδενικού R&D, εγκληματικά πλημμελούς εκμετάλλευσης ευρωπαϊκών κονδυλίων για νέα πειραματικά είδη κλπ. Έχουν αρχίσει πάντως να δραστηριοποιούνται ξένα κεφάλαια που με επιθετικές κινήσεις αγοράζουν μεγάλες και μικρές εταιρίες - μερικοί το βλέπουν σαν έναν εθνικό πλούτο που χάνεται, άλλοι σαν μια κίνηση εκσυγχρονισμού. Θα δούμε...

Μας έκανες τη καρδιά περιβόλι...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου