Προς το περιεχόμενο

Red Hot Chili Peppers New Album


fleamail

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τωρα που λεμε για το cd ισως ,λεω ισως να μπορουσαν οι εχοντες το cd να το ανεβασουν για να το παρουμε και εμεις οι "μη-εχοντες"το cd. Μην διανοηθειτε οτι μπορει να ειμαι πειρατης! :lol:

 

Υ.Γ. Γιατι και οι πειρατές αγαπουν τη μουσικη :D :twisted:

Τρολολολολολολολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έλα μην μου κοκκινίζεις! Για τιμωρία θα ακούς κάθε μέρα το καινούργιο cd του ρουβά 10 φορές και θα λες 50 φορές την λέξη vodafone 8) :lol:

 

 

Εναλακτικα μπορει να ακους Dandy Warhols και να λες 50 φορές τη λέξη υποκλοπή.

Ο ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ LARRY!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mήπως θέλεις να σου στείλουμε και καμία πιτσούλα για να απολαύσεις την ακρόαση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¶μα βρεις είκοσι ανθρώπους που να τους ξέρουν ΚΑΙ τους έξι και παράλληλα να ΑΚΟΥΝΕ Μότσαρτ και να ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ Πλάτωνα' date=' θα σου κάνω δώρο την Σκλεναρίκοβα.

 

:D :D :D[/quote']

 

Του πατερα μου που τα κανει αυτα και παράλληλα clash, Sex Pistols, Πανούση, David Brown και άλλα πολλά τώρα που θα του δώσεις την Σκλεναρίκοβα μπορώ να την χρησημοποιώ και εγώ ή είναι αποκληστικά για τον ωικητη του διαγωνησμου?

τύχη ευνοεί τους τολμηρούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε λεβέντη, είκοσι είπαμε, όχι έναν στα 10 εκ/ρια. Πέραν της πλάκας, εννοείται ότι δεν τυγχάνουν πλατειάς αποδοχής τα ονόματα που ανέφερε ο SF, με την εξαίρεση των Beatles και των Stones. Μπορεί να λένε όλοι στις κουβέντες "α, τι μεγάλος ο Μότσαρτ" κτλ, ή "τι σπουδαίος ο Μπαχ", αλλά στην πράξη η ασχετίλα πάει σύνεφο - δεν ακούνε οι άνθρωποι.

 

Να σας πω μία ιστορία που έχει (λίγη) πλάκα. Κάποτε (συγκεκριμένα, λίγο μετά τη συναυλία των Birthday Party στο Sporting) είχα κατέβει στην Αθήνα να πάρω κανά δισκάκι. Φεύγοντας από το Music Corner είχα ραντεβού με μια κοπελιά στη στοά του Όπερα. Αυτή λοιπόν είχε αργήσει και για να περάσει η ώρα μπήκα στη "Λέσχη του Δίσκου". Θυμάμαι ότι σκεφτόμουν "ας δούμε πως την έχουν δει και αυτοί οι τύποι". Μετά από κανά δεκάλεπτο και αφού είχα χαθεί ανάμεσα στα εκατοντάδες πλουμιστά εξώφυλα, βάζει ο υπάλληλος ένα δισκάκι να παίζει. Με τις πρώτες νότες (ναι, με τις πρώτες νότες) πετιέται ένας τύπος ο οποίος κάπου ήταν κρυμένος πίσω από το γκισέ και έκανε κάτι ηλεκτρολογικές δουλειές, ψιλοβρώμικος και με μουστάκες που πρόδιδαν πολλές βραδυές σε σκυλάδικο και λέει "τι είναι αυτό ρε μάγκα;". Ο ταμίας του εξήγησε και ο τύπος αγόρασε εν' ψυχρώ το δίσκο !!! Παρασυρμένος από την όλη φάση (αλλά και συγκινημένος λίγο από το απίστευτο κομάτι που ακουγόταν), πλησίασα και εγώ και λέω "θα ήθελα και εγώ τον ίδιο δίσκο". Ήταν οι παραλλαγές Γκόλντμπεργκ με τον Γκουλντ. Εννοείται ότι όταν πήγα σπίτι τον έλλιωσα το δίσκο, σχεδόν τόσο όσο και το Junkyard που είχα αγοράσει την ίδια μέρα, ενώ η κοπελιά (η οποία είχε σαλτάρει να ακούει τον Cave) μου λέει "μπράβο, επιτέλους λίγος πολιτισμός εδώ μέσα".

 

Μια βδομάδα μετά, την ρώτησα ποιο ήταν το κομάτι που είχε εγείρει αυτά τα επαινετικά σχόλια και το ούφο δεν θυμότανε τίποτε από το περιστατικό. Ασφαλώς, σε παρτάκι λίγες εβδομάδες αργότερα, ήταν λαλίστατη σχετικά με το πόσο μεγάλος συνθέτης είναι ο Μπαχ.

 

:) :) :)

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol: Πλάκα πλάκα, υπάρχει άπειρος κόσμος που ακούει μουσική περιστασιακά και χωρίς να το ψάχνει και πολύ. Και ξαφνικά εκεί που ακούνε μπουζούκια αν ακούσουν ένα εντελώς άσχετο κομάτι ενός εντελώς άσχετου μουσικού είδους κολλάνε!! Το έχω παρατηρήσει με πάρα πολλά είδη μουσικής, από latin μέχρι κλασσική (με την ευρεία έννοια) και metal....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε λεβέντη' date=' είκοσι είπαμε, όχι έναν στα 10 εκ/ρια. Πέραν της πλάκας, εννοείται ότι δεν τυγχάνουν πλατειάς αποδοχής τα ονόματα που ανέφερε ο SF, με την εξαίρεση των Beatles και των Stones. Μπορεί να λένε όλοι στις κουβέντες "α, τι μεγάλος ο Μότσαρτ" κτλ, ή "τι σπουδαίος ο Μπαχ", αλλά στην πράξη η ασχετίλα πάει σύνεφο - δεν ακούνε οι άνθρωποι.

[/quote']

 

Αμα τον κλονοποιήσω 19 φορες την πέρνουμε την Σκλεωαρικοβα :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

τύχη ευνοεί τους τολμηρούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου