Προς το περιεχόμενο

4WD feat ?-Too Rolling Stoned.


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω, εδώ και λίγο καιρό στα χέρια μου κάποιες ηχογραφήσεις που κάναμε το τελευταίο χρονικό διάστημα. Οι περισσότερες δεν αξίζουν τον κόπο. Ακούγοντάς τες πιο επιμελώς ανακάλυψα ένα κομμάτι που παίξαμε για μία και μοναδική φορά χωρίς κανείς μας (πλην του Μάνου) να το ξέρει ή να το έχει μελετήσει, όταν είχε επισκευτεί το στουντιάκι μας ο άγνωστος Χ που είναι βέβαια μέλος του forum μας. Εννοείται ότι ούτε και αυτός είχε ιδέα το τι θα παιχτει και δεν νομίζω πως ήξερε το συγκεκριμένο κομμάτι. Λοιπόν, παραβλέψτε τα λάθη και το χυμαδιό και δέστε πως έδεσε με τη μπάντα ο εν λόγω κύριος κάνοντας κατά τη γνώμη μου ένα σπουδαίο σόλο στο τέλος. (Μάλιστα με κάποιες BB King signature νότες).

Σε περίπτωση που κάποιοι είστε ενήμεροι του γεγονότος παρακαλώ μην το πείτε. Οι λοιποί μπορείτε να ανακαλύψετε ποιός είναι? Όσοι παρακολουθείτε τα clips θα καταλάβετε το χαρακτηριστικό του παίξιμο.

4WD-Too_Rolling_Stoned.mp3

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Στο quiz δεν συμμετάσχω….θα χάσω .

Χα χα!!! Ο Drummer σε κάποια σημεία  αφήνιασε;;;; Πού τον είχατε πριν το Gig??

Έχω, εδώ και λίγο καιρό στα χέρια μου κάποιες ηχογραφήσεις που κάναμε το τελευταίο χρονικό διάστημα.

.

 

Γιατί δεν στις δώσανε μιας εξαρχής;; Να κινηθούμε νομικά;;;  >:( >:(

Pure Rock!!! Great Stuff!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oπως παντα...επιδειξη ψυχης κ αυθεντικοτητας...δεμενοι,ωραιες κιθαρες,παιχτικα και χρονικα,φωναρα ο Φωνης!

Ωραιος ηχος!

Θελει λιγο πανω τα οβερ,δεν ακουγονται πολυ πιατινια για ορμη και χαιχατ για γενικο τεμπο feelin'.

Απο ενα κομματι που ακουσα,πιθανολογω οτι ειναι ο γιαμεθ με πιο διακριτικο παιξιμο,

απαιτουμενο βεβαια της συγκυριας...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω και μπύρα στη δουλειά..Φτού! ;D Δεν πειράζει πίνω από το κομμάτι σας.. ;)

Good stuff..

 

 

 

Kανένα live παιδιά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και άσε τα ψόφια ότι δεν το είχατε προβάρει ;D

Kαι το γκρουπ και ο καλεσμένος (όπως είναι φυσικό) δεν το είχει προβάρει ποτέ, δεν το ξανάπαιξε ποτέ. Τα έμπειρα αυτιά θα το κατάλαβαν από τα προβλήματα χρονισμού (ειδικά στο τέλος ο ένας κυνηγάει τον άλλον κλπ). :D

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο τέλος ειδικά υπάρχει πρόβλημα χρονισμού μεταξυ των οργάνων. Αλλά τι σημασία έχει. Το γκρουπ παίζει τόσο αυθόρμητα και επαγγελματικά, τυφλα να έχουν τα μεγάλα ονοματα, του εξωτερικού εννοείται.

Επειδη έχω βρεθεί σε πρόβα των 4 αρκετές φορές, ακόμα και αρκετά πριν εμφανιστεί ο 5ος της παρέας, έχω να πω ότι είναι συνηθες φαινομενο να ξεκινάει κάποιος με τη φράση "να παίξουμε αυτο?" άλλος "μα δεν το ξέρουμε, αλλά πάει κάπως έτσι", "για δωσε", "παμε". Μετά από ενα δυο πρόβες το κομμάτι είναι γα**το και έτοιμο για live.

Προτείνω κάτι άλλο γιατι τετοιοι μουσικοί ειναι κριμα να χαραμιζονται έτσι. Γιατι δεν ηχογραφειται κατι δικό σας? Έτσι κι αλλιώς υλικό, αν δεν υπάρχει, μπορεί να φτιαχτει λόγω εμπειριας και ακουσμάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου