Προς το περιεχόμενο

Squier Affinity tele ή classic vibe 50



Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 72
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

εγώ πάντως θα τιμήσω τον "Παππού Bill"  για την δική μου CV ;)

 

Αν βάλεις Microcoils θέλω οπωσδήποτε να την ακούσω.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βάλεις Microcoils θέλω οπωσδήποτε να την ακούσω.  ;)

 

για το deluxe σετάκι keystones ελεγα που ειναι σιγουρη λύση, αλλά με τρώει να ρισκάρω ;D

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω κατι κι εγω ρε παιδες επειδη ειμαι ετοιμος να αγορασω κι εγω αυτη την κιθαρα αλλα στο Butterscotch Blonde χρωμα!Δηλαδη αυτη http://www.thomann.de/gr/fender_sq_classic_vibe_tele_50s_bb.htm

Η ερωτηση μου ειναι σχετικα με τους μαγνητες.Βλεπω οτι η vintage blonde εχει alnico 3 ενω η Butterscotch Blonde εχει alnico 5!Ποια η διαφορα τους και ποιοι ειναι καλυτεροι?

 

Ειναι και κουκλα, τη πηρες τελικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pine=πευκο  ,το ιδιο με την πρωτη tele που φτιαχτηκε το 1949.

 

καμμια σχεση με το δικο μας πευκο παντως....ειναι πολυ ελαφρυ & μαλακο το αμερικανικο "ανατολικο" πευκο (eastern pine) για αυτο και ο Leo το αλλαξε (και της εβαλε και trusrod στο μπρατσο που δεν ειχε στην αρχη)

 

......Sales force in the feild in Fenders infancy gripped to Leo that the guitar was being thought of in a "less than serious" light because it lacked two components....1. a hardwood body 2. a truss rod in the neck..

 

τα τελευταια χρονια εχει γινει παλι της μοδας απο καποιους μπουτικαδες (Glendale,Guitar Mill etc) οποτε μια και ειναι και παμφθηνο το ξαναχρησιμοποιει η Fender (τωρα αν ειναι αμερικανικο ή ..κινεζικο ουτε ξερω ουτε με ενδιαφερει να μαθω...ετσι κι αλλοιως η tele δεν ειναι τιποτα παραπανω απο ενα μαδερι... ;D...βιδωμενο πανω σε μια σανιδα,μια γεφυρα απο....τενεκε .... και 2 πηνια με συρμα γυρω γυρω.... ;D)  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουν 300 ειδη πευκου....το eastern pine συνηθως ειναι...τωρα απο τι....pine ειναι η κιθαρα σου δεν ξερω (και επαναλαμβανω δεν θελω να μαθω.... ;D),αν ειναι ωραια και  ελαφρια μια χαρα...pine ειναι... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουν 300 ειδη πευκου....το eastern pine συνηθως ειναι...τωρα απο τι....pine ειναι η κιθαρα σου δεν ξερω (και επαναλαμβανω δεν θελω να μαθω.... ;D),αν ειναι ωραια και  ελαφρια μια χαρα...pine ειναι... ;D

 

Και ωραία είναι και ελαφριά είναι!  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου