Προς το περιεχόμενο

Πολλά BCF2000 μαζί


amerithanos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποσο ευφικτο ειναι ενα τετοιο σεταρισμα?

Μπορεις ευκολα να τα σεταρεις στο cubase και να εχεις μπροστα σου 32 καναλια?

Το σετ που σκεφτομαι ειναι 4 Bcf 2000 και ενα cc 121.το κοστος τους ειναι γυρω στα 900 ευρω.Αξιζει να δωσω 550 ευρω για προιοντα της Behringer? ;D

 

Θα αναρωτηθει καποιος γιατι δεν περνεις εναν τετοιον controller να κανεις τη δουλεια σου,το θεμα ειναι οτι θελω μπροστα μου πολλα καναλια γιατι ετσι εχω συνηθησει να δουλευω(σε μια παλια αναλογικη)χωρις να μπλεκω με next page :P

 

Εχω δει τελευταια πολλοι χρησιμοποιουν παρομοια σεταρισματα με παραδειγμα το Fabricaudio

http://www.fabricaudio.com/#studioGal

Bεβαια μιλαμε και για καλυτερους controller αλλα και για διαφορετικη τιμη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι τυχαιο που τα "καλα" controllers κανουν πανω απο 800+ ευρω. Το BCF-2000 εχει πολλες ελλειψεις κατα τη γνωμη μου, αλλα αν το μονο που ζητας ειναι motorized faders (και μαλιστα πλαστικα, οποτε no touch controls) τοτε οκ, δεν εχουν καποιο ιδιαιτερο/συγκεκριμενο προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oταν λες πλαστικα αρα no touch controls τι εννοεις?

Ενα αλλο θεμα που σκεφτομουν ειναι ο ελεγχος των pluggin,

Τα Bcf επαρκουν γι αυτη τη δουλεια η να σκεφτω και κατι σαν το cc 121 η το bcr?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα "ακριβα" control curfaces ειναι touch-sensitive, οποτε με το που αγγιζεις το fader αν εχεις ενεργοποιημενο το write automation αρχιζει και κανει override το automation πραγμα που ειναι πολυ χρησιμο. Με πλαστικα faders αυτο που γινεται ειναι οτι κουνιουνται κατα το playback οποτε εσυ αν θες σε καποια φαση να το κρατησεις σταθερο θα πρεπει να το κουνας συνεχεια λιγο πανω-κατω για να παιρνει νεες τιμες και να σβηνεται το παλιο. Ειναι λιγο caveman φαση, αλλα γι'αυτο και ειναι τοσο φθηνα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Τα Bcf επαρκουν γι αυτη τη δουλεια η να σκεφτω και κατι σαν το cc 121 η το bcr?

 

Μπορείς να έχεις άνετα και control στα plug in σου με το BCF. Το τί αρκεί στον καθένα...είναι και λίγο φλου. Εμένα μου υπερ- αρκεί (φυσικά δεν θα έχεις το control που θα έχεις με το BCR) . Τιμιότατο μηχάνημα πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου