Προς το περιεχόμενο

Πέθανε το Marsalaki ???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα το πρωί ξαφνικά ενώ έπαιζα με τον ενισχυτή μου (Marshall MG15CDR) έσβησε και δεν ξανα άνοιξε :cry:

 

Οτι προσπάθεια και να έκανα δεν ξανα αναψε. Τι γίνεται τώρα ρε παιδιά ??? Μπορώ να κάνω κάτι εγώ ? εάν όχι αξίζει να το δώσω σε τεχνικό ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα το πρωί ξαφνικά ενώ έπαιζα με τον ενισχυτή μου (Marshall MG15CDR) έσβησε και δεν ξανα άνοιξε :cry:

 

Οτι προσπάθεια και να έκανα δεν ξανα αναψε. Τι γίνεται τώρα ρε παιδιά ??? Μπορώ να κάνω κάτι εγώ ? εάν όχι αξίζει να το δώσω σε τεχνικό ??

 

Καταρχήν τα βασικά.

Έλεγξε για καμμένες ασφάλειες. τα καλώδια παροχής ρεύματος κλπ. ¶νοιξέ τον ενώ είναι αποσυνδεμένος απο το ρεύμα για 2-3 ώρες και κοίτα για τυχών προβλήματα. Λέω 2-3 ώρες επειδή πιθανόν κάποια υλικά να διατηρούν μια τάση ακόμη και αφού τον έχεις βγάλεια απο τη πρίζα.

 

Σε κάποιον τεχνικό σε μαγαζί μάλλον δεν αξίζει να τον πας. Εκτός του ότι δύσκολα θα δεχτεί να τον κοιτάξει πολύ πιθανόν η επισκευή να κοστίσει δυσανάλογα με το κόστος αγοράς του ενισχυτή σου. Όλα αυτά με κάποια επιφύλαξη βέβαια.

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το σχημαντικότερο αν είναι εντός ή εκτός εγγύησης πριν τον χειρουργήσεις! :wink:

Τσέκαρε αν έχεις την απόδειξη αγοράς του, και την ημερομηνία της.

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το σχημαντικότερο αν είναι εντός ή εκτός εγγύησης πριν τον χειρουργήσεις! :wink:

Τσέκαρε αν έχεις την απόδειξη αγοράς του' date=' και την ημερομηνία της.[/quote']

... δυστυχώς εκτός εγγύησης. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά χαρά. Δεν ξέρω κατα πόσο θα σε βοηθήσω αλλά κάποτε είχα έναν valvestate 30. Δεν θυμάμαι ρε γαμώτο αν είχε παρουσιάσει το ίδιο πρόβλημα αλλά τον είχα ανοίξει για κάποιο λόγο και είχε ξεκολλήσει μια ψύκτρα που ήταν πίσω από ενα τραντζίστορ αν θυμάμαι καλά (Οι ειδικοί ας πουν την γνώμη τουσ σε αυτό που λέω γιατί μπορεί να το λέω λάθος). Το ίδιο είχε πάθει και ο ίδιος ενισχυτής ενός φίλου και του το είχα φτιάξει και εκείνου. Ακόμα δουλεύουν και οι δύο μετά απο περίπου 10 χρόνια

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου