Προς το περιεχόμενο

τι μαγνητη να αγορασω??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα μπορουσε καποιος να με συμβουλευσει τι μαγνητη bringe humpucker να αγορασω??? παιζω old rock-fuzion..το κοστος δεν ειναι θεμα...

για neck εχω ηδη εναν gibson 490t

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

490T για neck?; Όχι 490R?

 

Παράξενο...

 

Bridge έχω τον Burstbucker #2 και είμαι ικανοποιημένος. Αλλά αφού μιλάς για fusion καταστάσεις, γιατί δεν κοιτάς κάτι πιό απρόσμενο; Ρ-94 ας πούμε (Ρ-90 σε μέγεθος humbucker)...

 

Α,ναι. Για ποιά κιθάρα μιλάμε;

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σ ευχαριστω για την απαντηση..εχεις δικιο.. πανω στην φορα να γραψω γρηγορα εκανα λαθος... ενδιαφερομαι για neck...εχω για "βρωμικα" τον 496r ( η κανω λαθος και εχω τον 500τ???? παντος ειναι ασπρομαωρος...

για καθαρα λοιπον ενδιαφερομαι.. αυτη την στιγμη εχω εναν seymur dankan neck και θελω να τον αλλαξω...

η κιθαρα ειναι μια aria τ34 25 χρονων. αλλα μ αρεσει συναισθηματικα... ( η πρωτη μου κιθαρα).. ......εχω πεταξει οτι κιθαρες ειχα και δεν ειχα για να κρατησω αυτη.....(LOL)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Επειδή δεν ξέρω την κιθάρα σου, αν έχει αρκετά μπάσα σαν ξύλο θα σου πρότεινα τον Seymour Duncan Jazz. Tον έχω ακούσει σε SG και μου φάνηκε πολύ καλός "all around" μαγνήτης (πράγμα που μάλλον βολεύει στο Fusion) ειδικά αν τον θέλεις για γρήγορα περάσματα. Τον χρησιμοποιούν πολλοί από Jazz κιθαρίστες μέχρι και τους Μegadeth.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι έβαλα τον Haussel Classic (PAF) και είμαι πολύ ευχαριστημένος...για πιο fusion όπως λες, θα έβαζα μάλλον τον vintage + που έχει λίγο περισσότερο output...

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου