Προς το περιεχόμενο

Αντί για GEORGE L, τι ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίσης, προσωπικά πιστεύω ότι είναι πάντα απαραίτητη η προσοχή και κάποια "πισινή" στις φιλολογικές εκφάνσεις των - απελπιστικά υποκειμενικών - ηχητικών εντυπώσεων που φλερτάρουν πολύ επικίνδυνα με την αυθυποβολή...

 

...πραγμα πολυ ευχαριστο στο αυτι (μου).

 

...όπως και στην εξασφάλιση στοιχειωδών συγκριτικών συνθηκών.

 

τα παντα ειπαμε παρεμεναν απειραχτα και οσο επαιζα ο φιλος ανταλλαζε καλωδια. Ουτε απο τη θεση μου δεν κουνιομουν...  Μηπως θα πρεπει να τα γραφω και σε video για να εχω αποδειξεις?

 

Δεν εκανα κανενα επιστημονικο τεστ. Μια δοκιμη στο καλωδιο του φιλου, με οσο το δυνατον σταθεροτερες συγκριτικες συνθηκες.

 

Τη στιγμη που η ολη φιλολογια περι "καλων καλωδιων" παει στα σκουπιδια σε (πραγματικες οπως τις ονομαζεις) συνθηκες live , δεν καταλαβαινω το λογο που τα χρησιμοποιεις εκει δεδομενου οτι προσπερνας τις λεπτομερειες.

Αλλα για να καταληξεις κι εσυ να τα χρησιμοποιεις, σημαινει οτι καποτε "ξοδεψες χρονο" (αντι να παιξεις ή να πιεις μια μπυρα) για αξιολογηση αυτων των "απειροελαχιστων λεπτομερειων".

Γιατι να μην το κανω κι εγω ή οποιοσδηποτε αλλος και να καταθεσω την προσωπικη μου αποψη?

Αγαπητε B_S αν θεωρεις οτι εχεις μονο εσυ την "αδεια" να δοκιμαζεις πραγματα και να εκφερεις γνωμη, λυπαμαι αλλα δεν μπορω να συμφωνησω. Βεβαια δεν εκπλησσομαι απο τη συμπεριφορα σου. Εχω συνηθισει πλεον τις προσπαθειες μειωσης του (οποιου) κυρους των γραφομενων μου, αλλα δεν με απασχολει. Δεν μπορουμε να συμφωνουμε με ολους και σε ολα... Βεβαια θα ελεγα οτι ως επι το πλειστον συμφωνουμε, απλα εξεταζουμε το εκαστοτε πραγμα απο διαφορετικη γωνια, με τη διαφορα οτι εγω δεν συνηθιζω να χλευαζω τις επιλογες σου. Θα προτιμουσα να κανεις κι εσυ το ιδιο.

:)

 

Ολοι γνωριζουμε πολυ καλα οτι σε συνθηκες live καποια πραγματα "κουκουλονωνται" και χανονται, ή δεν ειναι τοσο ευδιακριτα. Αρκετες φορες ομως εχουμε να κανουμε με πιο "αποστειρωμενες" συνθηκες (βλ. home/bedroom playing, ηχογραφηση σε Studio).

 

Αλλωστε κι εγω ανηκω σε αυτους που παιζουν "in the face" σ' αυτες τις "αποστειρωμενες" συνθηκες και ακουω πολυ καλα τις οποιες διαφορες.

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 112
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru
πριν λιγες μερες δοκιμασα ενα VOVOX και μου αρεσε πολυ.

 

και εγω το ιδιο, επαιξα με ενος φιλου και με εντυπωσιασε.. προσωπικα ακουω μεγαλες διαφορες απο καλωδιο σε καλωδιο, αλλα ο ηχος ειναι και πολυ θεμα γουστου, ρυθμισεων και υπολοιπου gear.. δεν ειναι απαραιτητο δηλαδη ενα καλωδιο με πλουσιοτερη ας πουμε αποκριση συχνοτητων να σου αρεσει πιο πολυ απο ενα με μικροτερο bandwidth... χρειαζεται πειραματισμος..

 

πολλες φορες εχω σκεφτει την αγορα ενος ακριβου καλωδιου, αλλα συνειδητοποιησα οτι, ειτε σε λαιβ σε μπαρακι παιζεις, ειτε σε μεγαλυτερες συναυλιες, ειτε σε φεστιβαλ, σχεδον παντου θα βρεθουν καμμια δεκαρια ατομα να πατησουν πανω στα καλωδια σου  >:( :(, και μαλλον θα σε χαλαγε αυτο αν κοστιζαν τα μαλλιοκεφαλα σου.. οποτε χρησιμοποιω προς το παρον τα george l (με το .255 για τα μεγαλα καλωδια που δεν μπερδευεται ευκολα)..

 

ενα πραγμα επισης που αξιζει τα λεφτα του σε ενα καλωδιο ειναι η καλη θωρακιση, που σε γλιτωνει απο θορυβο και προβληματα σε αρκετες περιπτωσεις  

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα παντα ειπαμε παρεμεναν απειραχτα και οσο επαιζα ο φιλος ανταλλαζε καλωδια. Ουτε απο τη θεση μου δεν κουνιομουν...  Μηπως θα πρεπει να τα γραφω και σε video για να εχω αποδειξεις? Δεν εκανα κανενα επιστημονικο τεστ. Μια δοκιμη στο καλωδιο του φιλου, με οσο το δυνατον σταθεροτερες συγκριτικες συνθηκες.

 

Δεν είπα ότι δεν σε πιστεύω, απλά ότι οι συγκριτικές συνθήκες δεν μπορούν να εγγυηθούν κάποιο αξιόπιστο αποτέλεσμα. Οποιοδήποτε "τεστ", από την στιγμή που βαφτίζεται έτσι, δρέπει ορισμένες δάφνες αντικειμενικότητας οι οποίες όμως στην πραγματικότητα εδώ δεν υφίστανται. Σέβομαι την ακοή σου, η οποία όμως είναι αποκλειστικά δική σου, και μιας και βρίσκομαι σε επαγγελματικό περιβάλλον θετικών επιστημών με σαφή, συνεχή και μόνιμο προσανατολισμό προς δημοσιεύσεις σε peer reviewed journals νιώθω πως οφείλω να το σημειώσω.

 

Τη στιγμη που η ολη φιλολογια περι "καλων καλωδιων" παει στα σκουπιδια σε (πραγματικες οπως τις ονομαζεις) συνθηκες live , δεν καταλαβαινω το λογο που τα χρησιμοποιεις εκει δεδομενου οτι προσπερνας τις λεπτομερειες.

Αλλα για να καταληξεις κι εσυ να τα χρησιμοποιεις, σημαινει οτι καποτε "ξοδεψες χρονο" (αντι να παιξεις ή να πιεις μια μπυρα) για αξιολογηση αυτων των "απειροελαχιστων λεπτομερειων".

Γιατι να μην το κανω κι εγω ή οποιοσδηποτε αλλος και να καταθεσω την προσωπικη μου αποψη?

 

Σε καμία περίπτωση δεν είπα ότι "η φιλολογία περί καλών καλωδίων πάει στα σκουπίδια σε ένα λάιβ". Σε παρακαλώ να ξαναδιαβάσεις προσεκτικά το τι πράγματι έγραψα, μιας και πάντα προσπαθώ να διαλέγω τις φράσεις μου ιδιαίτερα προσεκτικά. Οι λεπτομέρειες υπάρχουν (αντοχή, θωράκιση, περισσότερο ή λιγότερο hi-fi ήχος κλπ). Και βέβαια "ξόδεψα χρόνο", όπως σημείωσα. Όμως δεν αφοσιώθηκα στο ατελείωτο (και κατ'εμέ μάταιο από ένα σημείο και πέρα) κυνήγι των λεπτομερειών. Και εξυπακούεται πως κι εσύ, και οποιοσδήποτε άλλος είναι more than welcome να καταθέσει την άποψή του, όπως άλλωστε κάνω κι εγώ.  ;)

 

Αγαπητε B_S αν θεωρεις οτι εχεις μονο εσυ την "αδεια" να δοκιμαζεις πραγματα και να εκφερεις γνωμη, λυπαμαι αλλα δεν μπορω να συμφωνησω. Βεβαια δεν εκπλησσομαι απο τη συμπεριφορα σου. Εχω συνηθισει πλεον τις προσπαθειες μειωσης του (οποιου) κυρους των γραφομενων μου, αλλα δεν με απασχολει. Δεν μπορουμε να συμφωνουμε με ολους και σε ολα... Βεβαια θα ελεγα οτι ως επι το πλειστον συμφωνουμε, απλα εξεταζουμε το εκαστοτε πραγμα απο διαφορετικη γωνια, με τη διαφορα οτι εγω δεν συνηθιζω να χλευαζω τις επιλογες σου. Θα προτιμουσα να κανεις κι εσυ το ιδιο.

 

Αν πραγματικά αντιλήφθηκες πως θεωρώ ότι "μόνο εγώ έχω την άδεια να δοκιμάζω πράγματα και να εκφέρω γνώμη", πως "χλευάζω τις επιλογές σου" και πως "επιχειρώ να μειώσω τα γραφόμενά σου", λυπούμαι για αυτήν σου την ψευδή εντύπωση. Μην τηρείς μια αμυντική στάση απέναντι στη διαφωνία που μπορεί να έχω εγώ ή οποιοσδήποτε άλλος με τις απόψεις σου περί "τρισδιάστατων πυκνωτών" κλπ. Πρέπει να είσαι προετοιμασμένος να βρεις άτομα που συμφωνούν, αλλά παράλληλα να δεχθείς και έναν αντίλογο.  :)

 

Ολοι γνωριζουμε πολυ καλα οτι σε συνθηκες live καποια πραγματα "κουκουλονωνται" και χανονται, ή δεν ειναι τοσο ευδιακριτα. Αρκετες φορες ομως εχουμε να κανουμε με πιο "αποστειρωμενες" συνθηκες (βλ. home/bedroom playing, ηχογραφηση σε Studio).

 

Και στο στούντιο χάνονται όταν μπουν όλα τα όργανα στο μιξ, πόσο μάλλον όταν έχεις και δεύτερο κιθαρίστα, πλήκτρα, φωνή κλπ κλπ., ειδικά μόλις δεις και το post-rec eq-ing που πέφτει...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά ενα καλο καλωδιο ειναι ενα καλο καλωδιο.

εννοειτε πως εχει λογο υπαρξης και μεγαλη διαφορα στα αυτιά.

 

Στο επιπεδο μπαντας..ναι χανετε..αν εσυ εχεις στησει τον ηχο σου με αξιοπρέπεια και η υπολοιπη μπαντα ..ερχονται σαν τουριστες

κλασικη ατακα τραγουδιστη,,,ελα μωρε και το μικροφωνο και το καλωδιο του στουντιο μια χαρα ειναι,,,

ή απο κιθαριστες,,εεε γιατι να κουβαλαω καλωδιο αφου εχει το στουντιο,

 

 

Αν η μπαντα ειναι ολη καλο στημενη ,τοτε τιποτα δεν χανετε

 

σε ολες της μεταφορες σηματος(ή ενεργειας)....αν το μεσω μεταφορας ειναι κακης ποιοτητας..τοτε εχεις απωλειες πολέμου. :)

 

 

inhttps://www.youtube.com/user/jkstigma/videos

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

πριν λιγες μερες δοκιμασα ενα VOVOX και μου αρεσε πολυ.

 

Εκανα Α/Β test με το κλασσικο George L που εχω και διαπιστωσα οτι το (6μετρο) VOVOX ειχε την ιδια καθαροτητα με το (3μετρο) GL αλλα ευρυτερο bandwidth. Σαν να ηταν λιγο πιο "παχυ" σε ηχο (πιο "ζουμερο"), πραγμα πολυ ευχαριστο στο αυτι (μου).

 

Ένα στοιχείο των George L είναι ότι πραγματικά αφήνουν όλο το high end να περάσει, με συνέπεια να τονίζεται υπερβολικά σε κάποιες περιπτώσεις.

 

Έτσι, σε μερικές περιπτώσεις μπορεί να σου δημιουργηθεί η εντύπωση ότι "κόβονται" κάποιες άλλες συχνότητες, ιδιαίτερα αν χρησιμοποιείς το συγκεκριμένο καλώδιο "καρφί" στον ενισχυτή (όπου δεν έχεις απώλειες high end από ένα μεγάλο pedal chain π.χ)...

 

Προσωπικά ρυθμίζω το eq των καλωδίων χρησιμοποιώντας ένα τρίμετρο Evidence από την κιθάρα στα πετάλια, και απο εκεί και πέρα GeorgeLs...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα ότι δεν σε πιστεύω, απλά ότι οι συγκριτικές συνθήκες δεν μπορούν να εγγυηθούν κάποιο αξιόπιστο αποτέλεσμα. Οποιοδήποτε "τεστ", από την στιγμή που βαφτίζεται έτσι, δρέπει ορισμένες δάφνες αντικειμενικότητας οι οποίες όμως στην πραγματικότητα εδώ δεν υφίστανται. Σέβομαι την ακοή σου, η οποία όμως είναι αποκλειστικά δική σου, και μιας και βρίσκομαι σε επαγγελματικό περιβάλλον θετικών επιστημών με σαφή, συνεχή και μόνιμο προσανατολισμό προς δημοσιεύσεις σε peer reviewed journals νιώθω πως οφείλω να το σημειώσω.

 

και ποιος ειπε οτι υποστηριζω οτι το post μου δρεπει δαφνες αντικειμενικοτητας?

Ξεκαθαρισα εξαρχης οτι βρηκα μικρες διαφορες μεταξυ των δυο με τα δικα μου αυτια.

Αλλωστε η πλειοψηφια των posts στα απανταχου fora βασιζεται σε προσωπικες εμπειριες/εκτιμησεις/γνωμες των συμμετεχοντων.

 

Στην τελικη κανε κι εσυ μια αντιστοιχη δοκιμη (οκ, οχι Test μια και ο ορος προβληματιζει), βγαλε τα προσωπικα σου συμπερασματα και αν θελεις μοιρασου τα μαζι μας. Πολυ απλο.

Δεν θα σου παρει κανεις το κεφαλι αν οι συνθηκες δεν ηταν "εργαστηριακου επιπεδου"...  :)

btw, μηχανικος ειμαι. Οχι φιλολογος. Κατι ξερω κι εγω...  ;)

 

Σε καμία περίπτωση δεν είπα ότι "η φιλολογία περί καλών καλωδίων πάει στα σκουπίδια σε ένα λάιβ". Σε παρακαλώ να ξαναδιαβάσεις προσεκτικά το τι πράγματι έγραψα, μιας και πάντα προσπαθώ να διαλέγω τις φράσεις μου ιδιαίτερα προσεκτικά. Οι λεπτομέρειες υπάρχουν (αντοχή, θωράκιση, περισσότερο ή λιγότερο hi-fi ήχος κλπ). Και βέβαια "ξόδεψα χρόνο", όπως σημείωσα. Όμως δεν αφοσιώθηκα στο ατελείωτο (και κατ'εμέ μάταιο από ένα σημείο και πέρα) κυνήγι των λεπτομερειών. Και εξυπακούεται πως κι εσύ, και οποιοσδήποτε άλλος είναι more than welcome να καταθέσει την άποψή του, όπως άλλωστε κάνω κι εγώ.  ;)

 

Σχετικα με τα "σκουπιδια/live", αναφερομαι κυριως στις μικρες διαφορες μεταξυ "καλων" καλωδιων και οχι στις εμφανεστερες μεταξυ των "καλων" και αυτων "της σειρας".

Και επισης το αν και που θα χρησιμοποιησει ο καθενας τα "καλα" του καλωδια, εχει να κανει καθαρα με τον ιδιο και τις προσωπικες του επιλογες.

 

Τελος, ουτε κι εγω "αφοσιώθηκα στο ατελείωτο κυνήγι των λεπτομερειών". Ειπα (ευκαιριας δοθεισης απο το παρον ανεστημενο απο αλλο μελος thread) να καταθεσω τη γνωμη μου πανω σε ενα καλωδιο που ετυχε να εχει μαζι του ο φιλος (που εφερε τη strat του για να την ακουσουμε στον twin μου...). Δεν ανοιξα καποιο νεο θεμα παρουσιαζοντας τη "νεα μου ανακαλυψη στο χωρο των καλωδιων".  ;)  ;D

 

Αν πραγματικά αντιλήφθηκες πως θεωρώ ότι "μόνο εγώ έχω την άδεια να δοκιμάζω πράγματα και να εκφέρω γνώμη", πως "χλευάζω τις επιλογές σου" και πως "επιχειρώ να μειώσω τα γραφόμενά σου", λυπούμαι για αυτήν σου την ψευδή εντύπωση.

 

 

Θεωρω απλα οτι εισαι (οπως πιθανα και αλλοι) ελαφρως (ή πολυ) προκατειλημμενος με τα posts μου, λογω των φιλολογικων προεκτασεων που δινω σε καποια (εξαιρετικα "χειροπιαστα και καθημερινα" για πολλους) πραγματα, οπως π.χ οι (3D) πυκνωτες.  ;D

Αυτα μου τα γραφομενα θεωρω οτι με εχουν "στιγματισει" ως "κομπογιαννιτη" ή και "παπαρολογο" με αποτελεσμα να γινομαι "ευκολη λεια" σε απευθειας αντιπαραθεσεις με "ορθολογιστες". Εγω απλα πρεσβευω την αποψη οτι (παροτι ΠΑΟΚ to the bone) δεν υπαρχει μονο ασπρο και μαυρο, αλλα και απειρες αποχρωσεις του γκρι...

Θελω ομως να πιστευω οτι το Νoiz εχει χωρο για ολους. Αν οχι, να τα μαζευω σιγα σιγα...

 

Μην τηρείς μια αμυντική στάση απέναντι στη διαφωνία που μπορεί να έχω εγώ ή οποιοσδήποτε άλλος με τις απόψεις σου περί "τρισδιάστατων πυκνωτών" κλπ. Πρέπει να είσαι προετοιμασμένος να βρεις άτομα που συμφωνούν, αλλά παράλληλα να δεχθείς και έναν αντίλογο.  :)

 

Εννοειται οτι δεχομαι ολες τις αποψεις/κριτικες και νομιζω οτι το εχω καταστησει σαφες στο βαθος της παρουσιας μου στο Noiz. Δεν "αρπαχτηκα" ποτε απο οποιασδηποτε μορφης σχολια ειτε πανω στους 3D πυκνωτες, ειτε οπουδηποτε αλλου.

 

    [move]ας τελειωσει εδω το reality show[/move]

 

 

Και στο στούντιο χάνονται όταν μπουν όλα τα όργανα στο μιξ, πόσο μάλλον όταν έχεις και δεύτερο κιθαρίστα, πλήκτρα, φωνή κλπ κλπ., ειδικά μόλις δεις και το post-rec eq-ing που πέφτει...

 

γνωστον και αποδεκτον. Εγω ομως εστιαζω στο καθαυτο σημα της κιθαρας. Το προτιμω "πλουσιο" και ας το πνιγουν οι αλλοι μουσικοι και τα post processes...  :)

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλες φορες εχω σκεφτει την αγορα ενος ακριβου καλωδιου, αλλα συνειδητοποιησα οτι, ειτε σε λαιβ σε μπαρακι παιζεις, ειτε σε μεγαλυτερες συναυλιες, ειτε σε φεστιβαλ, σχεδον παντου θα βρεθουν καμμια δεκαρια ατομα να πατησουν πανω στα καλωδια σου   >:( :(, και μαλλον θα σε χαλαγε αυτο αν κοστιζαν τα μαλλιοκεφαλα σου.. οποτε χρησιμοποιω προς το παρον τα george l (με το .255 για τα μεγαλα καλωδια που δεν μπερδευεται ευκολα)..

 

+1000 για τους... ποδοπατητές!  ::)

 

Στα δικά μου αυτιά, αλλά και διασταυρώνοντας γνώμες από αρκετούς μουσικούς των οποίων εμπιστεύομαι την εμπειρία, τα GL είναι... ο μπούσουλας για να μετρηθεί η ακουστική συμπεριφορά καλωδίων. Με άλλα λόγια νομίζω ότι είναι αυτά που αφήνουν όσο πιο φυσικά επιτρέπει... η Φυσική, να περάσει το σήμα της κιθάρας. Έχει τύχει να δοκιμάσω σε Α/Β (C/D etc...) test μια σειρά από αρκετά ακριβά και επώνυμα καλώδια, σε αρκετά ελεγχόμενες συνθήκες και μαζί με μουσικούς σαν αυτούς που ανέφερα παραπάνω. Το αποτέλεσμα, λαμβάνοντας υπόψιν τη σχέση τιμής/απόδοσης, ήταν πάντα υπέρ των GL.

 

That said, σε συνθήκες practice ή γενικώς ξεχαρμανιάσματος στο σπίτι, με ένα καλώδια 3 μέτρα καρφί στον ενισχυτή, ανάθεμά με αν ακούω την παραμικρή διαφορά με σχεδόν οποιοδήποτε "αξιοπρεπές" καλώδιο της σειράς.

 

Παλιότερα χρησιμοποιούσα μια πεταλιέρα με 12+ πετάλια και πάνω από 3 μέτρα "ενδιάμεσα" καλώδια και βύσματα. Αν βάλεις ακόμα 4-5 μέτρα minimum για κιθάρα/ενισχυτή, τότε οι διαφορές φτηνών καλωδίων με τα GL ήταν εμφανείς έως ενοχλητικές. Να σημειώσω ότι κάποια από τα πετάλια μου διέθεταν buffer. Τώρα χρησιμοποιώ κατά κανόνα την Μ13 με 2-3 πετάλια, και οι διαφορές δεν είναι το ίδιο μεγάλες.

 

Κατανοώ την φιλοσοφία επιλογής καλωδίου, ώστε να προσαρμόσει κάποιος τον ήχο του ανάλογα, βλέπε και αυτό που αναφέρθηκε παραπάνω από τον SF για high gain παίκτες. Ωστόσο προτιμώ να μην μπω σ'αυτό το παιχνίδι γιατί θεωρώ ότι, για μένα και τον ήχο που θέλω να έχω, αυτό εισάγει έναν ακόμα "μπελά". Αυτός είναι ο λόγος που μένω στα GL, τα οποία εξάλλου είναι και οικονομικότατα αν λάβουμε υπόψιν και την δυνατότητα να προσαρμόζουμε το μήκος τους κατά βούληση.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωω

http://cgi.ebay.com/George-Ls-155-Red-cable-guitar-pedal-board-cable_W0QQitemZ260387192370QQcmdZViewItemQQptZGuitar_Accessories?hash=item3ca0493e32&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A15|66%3A2|39%3A1|293%3A1|294%3A50

 

http://cgi.ebay.com/George-Ls-225-Black-cable-guitar-pedal-board-cable_W0QQitemZ370182446890QQcmdZViewItemQQptZGuitar_Accessories?hash=item563097df2a&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A15|66%3A2|39%3A1|293%3A1|294%3A50

 

ρε παιδια αυτη η τιμή ειναι για ένα μετρο??

Εδω ποσο τα πουλανε??

Βλεπω δυο διαφορετικα νουνερα.

Το 155 κ το 222. το 155 ειναι για τα πετάλια ε?

επισης

 

http://cgi.ebay.com/New-George-Ls-Cable-Cover-Right-Angle-White_W0QQitemZ270430732383QQcmdZViewItemQQptZGuitar_Accessories?hash=item3ef6ed805f&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A15|66%3A2|39%3A1|293%3A2|294%3A50

 

στα Ευρωπαϊκα Sites οι τιμες ειναι λιγο πιο ανεβασμενες (π.χ banzai)

 

στη θεσσαλονικη εχει ο Ζαχος και εχω παρει αρκετες φορες απο κει.

 

Οι διαφορες στη διαμετρο των καλωδιων και των αντιστοιχων υποδοχων στα βυσματα, εχουν να κανουν κυριως με προσωπικη επιλογη, αν και τα λεπτοτερα ειναι πολυ πιο ευελικτα για ενδιαμεσες συνδεσεις. Παρολα αυτα γνωριζω πολλους που χρησιμοποιουν τη λεπτη διαμετρο και για συνδεση κιθαρας-ενισχυτη ή πεταλιων.

 

Γενικως και τα δυο εχουν την ταση να κουλουριαζουν, αλλα αυτο συνηθιζεται...  :)

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα Ευρωπαϊκα Sites οι τιμες ειναι λιγο πιο ανεβασμενες (π.χ banzai)

 

στη θεσσαλονικη εχει ο Ζαχος και εχω παρει αρκετες φορες απο κει.

Οι διαφορες στη διαμετρο των καλωδιων και των αντιστοιχων υποδοχων στα βυσματα, εχουν να κανουν κυριως με προσωπικη επιλογη, αν και τα λεπτοτερα ειναι πολυ πιο ευελικτα για ενδιαμεσες συνδεσεις. Παρολα αυτα γνωριζω πολλους που χρησιμοποιουν τη λεπτη διαμετρο και για συνδεση κιθαρας-ενισχυτη ή πεταλιων.

Γενικως και τα δυο εχουν την ταση να κουλουριαζουν, αλλα αυτο συνηθιζεται...  :)

μονο για τα πεταλακια μου σκοπεύω να τα χρησιμοποιήσω :D

inhttps://www.youtube.com/user/jkstigma/videos

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου