Προς το περιεχόμενο

Πανελληνιες!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και μην ξεχνάς την σημαντικότερη συμβουλή απ' όλες. ΜΗΝ πιείς milko για πρωινό.  :-X ;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 94
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μην αγχώνεσαι καθόλου. Εκμεταλλεύσου τις μέρες που μεσολαβούν ανάμεσα στα μαθήματα κάνοντας καλή επανάληψη και βελτιώνοντας τον ευατό σου.

 

Είναι λογικό να αγχώνεσαι, αλλά πίστεψέ με, αυτό είναι απλά η αναμονή. Με το που πάρεις τα θέματα στα χέρια σου θα δεις ότι δεν θα σκέφτεσαι εκείνη την ώρα αγχωτικά, απλά θα κάτσεις και θα γράψεις αυτά που ξέρεις. Μην νομίζεις ότι θα σου κανουν κάνα τεστ για την νάσα. Πάνω σε κάτι το οποίο ασχολείσαι όλο το χρόνο θα βαλθείς να γράψεις. Ξεκίνα με το που δεις τα θέματα από αυτά που είναι πιο εύκολα για σενα,  παίρνοντας έτσι αυτοπεποίθηση  και μετά όλα τα υπόλοιπα θα τα επαναφέρει ο εγκέφαλος στην επιφάνεια.

 

Θα είναι πρωί, θα έχεις καθαρό μυαλό, θα δεις τους φίλους σου και γενικά όλα θα είναι μια ωραία ατμόσφαιρα. Δεν είναι τόσο τραγικό.

 

Πιες και ένα χυμό και φάε καμμιά σοκολατίτσα. Καλή επιτυχία!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λέξη "καλή" είναι αδόκιμη όταν συνοδεύει την επιτυχία μιας και "κακή επιτυχία" δεν υπάρχει.

Φιλτατε epikouris ειπα να το αναφερω αλλα για να μην θεωρηθει απ τα παιδια οτι πουλαω πνευμα αποφασισα να ευχηθω κι εγω οπως συνηθιζεται"καλη επιτυχια" κι ας ειναι αδοκιμη ως εκφραση(οπως και αρκετες αλλες που χρησιμοποιουμε καθημερινα).

Kαι ειπαμε Κeep the blues alive!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανελληνιες!!!

 

Ειναι βασικα ενα αγχακι που εχεις σημερα και θελεις να ξεφορτωθεις!

Το ειχα το συναισθημα για 14 μαθηματα που εδωσα τοτε!!!

Προσπαθησε βασικα να εισαι χαλαρος δηλαδη ο εαυτος σου ως συνήθως.

 

Εγω ειμαι καθηγητης και καποιοι μαθητες μου δινουν!!!

Κατι που εχω πει ειναι μην αγχωνεστε κατα την διαρκεια της εξετασης και χασετε κανενα θεμα ή κατι που ξερατε γιατι ειναι κριμα.

 

Αυτο δεν ειναι παντα εφικτο αλλα αν μπορει να κυριαρχησεις στο αγχος σου θα τα πας παρα πολυ καλυτερα! Εχω δει φυτουκλες να πατωνουν και μεσους μαθητες να τα πηγαινουν μια χαρα και να περνουν το αποτελεσμα που θελουν!!

 

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!! ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθόλου αδόκιμη δεν είναι η έκφραση, υπάρχει η επιτυχία που μπαίνεις εκεί ακριβώς που θές, και η επιτυχία όπου μπαίνεις στην 5η προτίμησή σου, άρα πέραν της "καλής" δεν υπάρχει μόνο η "κακή", όπως εξάλλου στη ζωή τίποτε δεν είναι μόνο άσπρο-μαύρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εγω ειμαι καθηγητης και καποιοι μαθητες μου δινουν!!!

 

 

Αφου εισαι καθηγητης δεν του λες καλύτερα τα θεματα να τελειώνει το παλικαρι να μην αγχώνετε κιολας.  ;D ;D ;D  δεν θα σε καρφώσουμε...... ;D ;D

 

ΧΑΛΑΡΑ !!!!μην ξεχνας να παιρνεις βαθιες ανάσες ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλυτερη φαση μου ηταν οι πανελληνιες :D

 

Διοτι μετα, το καλοκαιρι ειναι το πιο κουλ της ζωής σου. Αν περασεις σε μια σχολη, μεχρι τον Οκτωβριο (και αν σου το επιτρεπουν τα οικονομικα σου), δε θα εχεις καμια υποχρεωση...οχι οτι μετα θα ζοριζεσαι και αμαν, αλλα τωρα δε θα εχεις ΤΙΠΟΤΑ.

Αλλα και να μην περασεις, μην πλακωθεις στα φροντιστηρια απο μεσα Ιουνιου..ελεος...παλι αραξε μεχρι Σεπτεμβρη τουλαχιστον...

 

Επισης, η γκομεναρα-****φυτο της ταξης που σε επρηζε οτι δε θελει να αποσπαται η προσοχη της πριν τις εξετασεις, θα αφεθει επιτελους ελευθερη να απολαυσει τις χαρες της ζωης (πριν ξαναγινει ****φυτο του πανεπιστημιου).

 

Απαραιτητως, μετα απο ΚΑΘΕ μαθημα, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2-3 ωρες καφε με την παρεα και ασχετες συζητησεις (εμεις το καναμε 5-6ωρα).

 

Με τιποτα μη διαβασεις το πρωι που θα ξυπνησεις πριν πας να δωσεις...λογικα σκεψου...τωρα σ'επιασε ο πονος?

 

Παρε στιλό που να γράφει.

 

Παιξτο ανετος οσο γραφεις, ακομα και αν δεν ξερεις την τυφλα σου. Δεν ξερεις ποσο σπαστικος ειναι για τους αλλους (και ειδικα για την γκομεναρα-****φυτο).

 

Ριξε μπουφλες στους σπαστικους που με το που βγαινουν απο την αιθουσα ανοιγουν το βιβλιο και σου επιβεβαιωνουν ότι δεν επιασες ουτε ενα μαλτιπλ τσοϊς.

 

Θυμησου οτι σε 10 χρονια, δε θα θυμασαι τιποτα απο τη φαση...και δωσε της την αναλογη σημασια...

 

Προσοχη μονο μη μπερδεψεις τις συμβουλες και ριξεις μπουφλα στην γκομεναρα-****φυτο, ή να παρεις στιλο που γραφει στις διακοπες μετα...

 

;)

 

Φαινεσαι ανθρωπε μου οτι εχεις εμπειρια.. ;D ;)

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τι δεν θα δινα για να γυρνούσα πίσω στο χρόνο σε εκείνες τις εποχές...

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Από τον ευρύτερο (αρκετά ευρύτερο) κύκλο, δεν έχει σημασία, για δύο άτομα υπήρχαν συζητήσεις με ύφος και καλά ανησυχίας ( τρίχες κουτσομπολιό ήταν)  «καλά αυτό το παιδί τι θα γίνει;, τι θα κάνει στη ζωή του;;» . Ο ένας έγινε βουλευτής, ο άλλος προϊστάμενος σε βαρύγδουπη θέση του δημοσίου ;D. Δεν το λέω για να προσβάλλω κανένα πολιτικό, δημόσιο υπάλληλο, ψηφοφόρο κ.λ.π. Απλά η ζωή τα φέρνει αλλιώς από ό,τι περιμένουμε / υπολογίζουμε/ προγραμματίζουμε.  

 

οπότε Take it easy!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου