Προς το περιεχόμενο

Δεν ειναι μονο ταλεντο..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 84
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

και σε άλλους.. γυναικάρα ;)

 

 

Xωρις παρεξηγηση και φαλοκρατικη διαθεση, οι γυναικες ειναι εκτος συναγωνισμού, εχουν βαλθει να μας φανε σε ολα τα αθληματα ;D Eεεερχεται κυριες και κυριοι ο θηλυκος Messi!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε και τι δεν θα'δινα να ήμουν μαυρουλης....!!! Ρε το έχουν το μικρόβιο απ'ολες της απόψεις!! Είναι δώρο Θεού αυτό που έχουν...ξέρω αρκετούς και μαλιστα δεν ειναι αυτο που κάποιος είπε πως και καλά επειδή λιώνουν στην εκκλησία μέρα νύχτα (σας το λέω απο πρώτο χερι αυτο περι εκκλησίας)...δεν λιώνουν...ΤΟ ΧΟΥΝ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΕΜΦΥΤΟ...ΟΛΟΙ!

 

π.σ ένα αστείο βιντεακι που απλά proves the point!!

 

South Park Bass

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aσπροι μαυροι ολοι αν το εχουν Γκρουβαρουν ευτυχως δεν αρπαχτηκατε για ενα Θεμα που ειναι γνωστο τοις πασι ( γκρουβογνωστες μου εσεις)Τωρα καταλαβα γιατι οοοοσοι Ελληνες ντραμμερ πηγαν Αμερικη και ηρθαν μολις τελειωσαν;;;; τις εκει σπουδες τους ΕΔΗΛΩΣΑΝ  τζαζιστες.....ειναι η επαφη με τα μαυροασπρα στοιχεια ;;

Παιδια υπαρχουν παντου ανα τον κοσμο τετοιοι τυποι με grooves απιστευτα κλπ.Ακομα και εδω

στην Ελλαδα υπαρχουν κορυφες αλλα μερικοι απο δαυτους εχουν καποιο ΥΦΑΚΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ.

ο Βαγγελης θελει να δειξει τις διαφορετικες συνηθειες που επικρατουν στην συγκεκριμενη χωρα

ΚΑΙ ΠΟΥ ΚΟΥΒΑΛΗΣΑΝ ΟΙ εγχρωμοι  απο την Αφρικη .Η αληθεια ειναι οτι οι Μαυροι το εχουν λιγο παραπανω απο του ασπρους (το groove εννοω ) Και οσοι Λευκοι ειναι απο τους κορυφαιους αποτελουν την εξαιρεση του κανονα και φαινονται σαν την μυγα μες το γαλα για σκεφθειτε το αποψη μου βεβαια , οπως και των αλλων συμμετεχοντων οι αποψεις ειναι αξιολογες (παραδειγμα του freerock 1974 που ειναι και εκπαιδευτικος σε τρυφερες ηλικιεςκαι το εθεσε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ  με την διαφορα οτι ισως πηρε παραδειγμα απο τους εδω γονεις που πιεζουν τα παιδια σε ΕΧΤΡΕΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥΣ ΕΝΑΣΧΟΛΗΣΕΙΣ.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xωρις παρεξηγηση και φαλοκρατικη διαθεση, οι γυναικες ειναι εκτος συναγωνισμού, εχουν βαλθει να μας φανε σε ολα τα αθληματα ;D Eεεερχεται κυριες και κυριοι ο θηλυκος Messi!!!

θα διαφωνησω...O Prince {οσοι τον ξερουν } δεν παιζει με οποιον να'ναι..

{Προφανως δεν το ειδες το συγκεκριμενο σολο της Sheila..}

 

Παρε και μερικα videakia να τσεκαρεις μερικες κοπελιες..αν και τα εχουμε ξαναπει.

Michael McDonald - I Keep Forgettin' - Soundstage 2003

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε και τι δεν θα'δινα να ήμουν μαυρουλης....!!! Ρε το έχουν το μικρόβιο απ'ολες της απόψεις!! Είναι δώρο Θεού αυτό που έχουν...ξέρω αρκετούς και μαλιστα δεν ειναι αυτο που κάποιος είπε πως και καλά επειδή λιώνουν στην εκκλησία μέρα νύχτα (σας το λέω απο πρώτο χερι αυτο περι εκκλησίας)...δεν λιώνουν...ΤΟ ΧΟΥΝ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΕΜΦΥΤΟ...ΟΛΟΙ!

 

π.σ ένα αστείο βιντεακι που απλά proves the point!!

 

South Park Bass

Mικροβιο ναι...αλλα τετοιο παιξιμο δεν βγαινει με κανενα δωρο θεου my friend..

Aaron Spears Show - Modern Drummer 2006

 

Bγαινει με πολυ διαβασμα, μαθητεια διπλα σε πολυ σοβαρους καθηγητες και πολυυυυυυ παιξιμο επι πολλα χρονια. Εκει μπαινει ο ρολος της εκκλησιας στην Αμερικη..Για να προστατεψει τα παιδια απο ναρκωτικα και συμμοριες. Τα παιδια μεγαλωνουν  σχεδον καθε απογευμα στο δικο τους καθηχητικο {οπως πολυ σωστα ειπε ενας φιλος}..που αντι να τους διδασκουν για τα παιδια του Ζεβεδαιου..τους διδασκουν την ιστορια του funk!! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν εισαι 4ων ετων και εχει εκπαιδευτει να κρατας ολοκληρη μπαντα και 20 ατομα χορωδια....στα 25 τι θα κανεις...??? ??? ::)

 

Ωρε.. Βαγγέλη...

 

Όταν είσαι 7 μηνών βαφτισμένος χριστιανός ορθόδοξος... φαντάσου τι καλός άνθρωπος θα έχεις γίνει μέχρι τα 25...

 

Δηλαδή βρε αδερφέ, ειλικρινά... πόσο μυαλό χρειάζεται για να καταλάβεις (εσύ ή εγώ) ότι αυτά που κάνει ένας άνθρωπος 4 ετών δεν έχουν απολύτως καμία σημασία; Μέχρι τα 25, μπορούν να έχουν συμβεί τόσα πράγματα, που τα εν' λόγω άτομα να βλέπουν ντραμς και να ξερνάνε, ή να ξερνάνε αυτοί που τους ακούνε.

 

Ποια άποψη να τεκμηριωθεί πάνω στη διαπίστωση ότι οι μάυροι αμερικάνοι στέλνουν τα παιδιά τους στην εκκλησία, και κάποια από αυτά "την ακούνε" με τη μουσική; Είμαι βέβαιος ότι τα περισσότερα βαριούνται του θανατά.. ή γοητεύονται από άλλες πτυχές αυτής της δραστηριότητας.

 

Θα μου πεις: και τι σε κόβει εσένα; Με κόβει διότι μπαίνω να διαβάσω ένα θέμα περί ταλέντου (όπως προμηνύει ο τίτλος) και αμέσως-αμέσως βλέπω τέσσερα βίντεο με τέσσερα νήπια που κοπανάνε τύμπανα. Και από κάτω, απόψεις περί της ανωτερότητας/κατωτερότητας των φυλών και λοιπές τοποθετήσεις που δεν έχουν καμία σχέση με το ταλέντο.

 

Κάπου στο τέλος, μας έβαλες και αυτό το βίντεο με τη γαλλίδα (στην οποία πρέπει να απαγορευτεί να ξαναπαίξει ντραμς για τα επόμενα 132 χρόνια)... ε, δεν άντεξα πια...

 

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το θρεντ Βαγγέλη. Να πω και κάτι ακόμα. Εκτός απο το γεγονός πως η Εκκλησία και δή η Εκκλησία των εγχρώμων Αμερικανών είναι πηγή απο την οποία ξεπηδάνε άπειροι μουσικοί, όλων των οργάνων, και δείτε πόσοι μουσικοί στις ΗΠΑ δηλώνουν Christian & Worship players,

μιλάμε για εντελώς διαφορετική χώρα και κουλτούρα.

Πας με το αυτοκίνητο, ανοίγεις το ραδιόφωνο και δεν ξέρεις ποιόν σταθμό να πρωτοακούσεις... Θυμάμαι πόση εντύπωση μου έκανε αυτό, σε σύγκριση με την Ελλάδα που έκανα ζάπιγικ στο ραδιόφωνο, και μετά απο 30 σταθμούς που παίζανε λαικά, δημοτικά, σκυλάδικα, παπαρολογίες τάχα μου ειδήσεις, τοπικά θέματα, διαφημίσεις, τον σταθμό της Εκκλησίας της Ελλάδος, αθλητικά του Ολυμπιακού, αθλητικά της ΑΕΚ, αθλητικά του Παναθηναικού,Πανιωνίου,ΠΑΟΚ. Αστέρα Φυλής και δέν συμμαζεύεται, Ραπ, βαλκανικά τρομπόνια, House, Dance, mainstream pop, Trance, Ρεμπέτικα, Εντεχνο-κλαψιάρικα, άτεχνα και ότι βάλει ο νούς σου, και τελικά έβρισκα ένα σταθμό να παίζει ΚΑΛΗ μουσική, και μετά απο 2 χιλιόμετρα τον έχανα!!!

Και πας Αμερική, ανεξαρτήτως πόλης, και δεν ξέρεις που να αφήσεις το ράδιο να παίξει...

Απο την μία με πιάνανε τα γέλια, και απο την άλλη τα κλάματα...

Αυτό και μόνο το γεγονός φτάνει να φτιάξει καλούς μουσικούς, ή μάλλον φτάνει για να γίνουν καλύτεροι οι μουσικοί που παίζουν ήδη. Οι Εκκλησία στις ΗΠΑ, είναι ένας χώρος πολύ ευρύτερης έννοιας απο ότι στην Ελλάδα, πρωτοστατεί σε θέματα κοινωνικά, με έμφαση στην προσφορά, τα οποία δεν άπτονται άμεσα της πίστης. Στο συγκεκριμένο θέμα που συζητάμε πάντως, η μουσική είναι άμεσα δεμένη με την πίστη, αποτελώντας μέσο λατρευτικής έκφρασης. Μουσικοί όλων των οργάνων και τραγουδιστές ξεπηδάνε μέσα απο αυτό το απίστευτο μουσικό χωνευτήρι, όπως ξεπηδάνε οι ποδοσφαιριστές απο τις ακαδημίες ποδοσφαίρου της Ολλανδίας και οι μπασκετμπωλίστες απο τις ακαδημίες της Σεβίας.

Όπου υπάρχει μαζική προσέλευση παιδιών που ασχολούνται με ένα αντικείμενο, εννοείται οτι θα εμφανιστούν μικρά και μεγάλα ταλέντα.

Και επειδή στην χώρα μας η σοβαρή ενασχόληση με οτιδήποτε αντικείμενο είναι μάλλον σπάνια, σπάνια εμφανίζονται και μεγάλα ταλέντα σε οποιονδήποτε τομέα.

Ο λόγος που όλοι οι μικροί ντράμμερς είναι μαύροι πάντως, έχει να κάνει με το ότι αυτή η παράδοση με την συνοδεία της χορωδίας απο μουσιικά όργανα, είναι μαύρη υπόθεση.

Οι λευκοί Καθολικοί τραγουδάνε τους ψαλμούς τους απο τα συναξάρια τους, οι διαμαρτυρόμενοι το ίδιο, και οι μαύροι Ευαγγελιστές πάντα με μια ωραία μπαντούλα  ;D

Γι αυτό άν είσαι Ιταλικής καταγωγής, τρώς σπαγγέτι απο τα 4, και γίνεσαι καλός ντράμερ στα 20 ας πούμε, και αν είσαι Ιρλανδικής, πίνεις ουίσκι στο μπιμπερόν σου, και γίνεσαι καλός ντράμμερ στα 16 σου  ;)

Άν είσαι Αφροαμερικανός, πάς στην Εκκλησία σου κάθε Κυριακή για την λειτουργία, και 6 φορές την εβδομάδα για πρόβες για την Κυριακάτικη λειτουργία.

Και αν τραβάς και το βλαστάρι  σου μαζί στην πρόβα απο τα 4, ε....

κάτι μαθαίνει σιγά - σιγά...  ;)

Όσο μας αφορά, καλά θα ήταν να μαθαίναμε και εμείς απο αυτό, παρά να ψαχνόμαστε σε επισημονικές - ιντερνετικές - βιολογικές ή παραψυχολογικές ερμηνείες του φαινομένου.

Συχνή και βαθειά επαφή με το αντικείμενο, και φτάνει. Άν υπάρχει ΚΑΙ το ταλέντο όπως λέει ο τίτλος του θρέντ, τότε εμφανίζονται οι τετράχρονοι που βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου