Προς το περιεχόμενο

Προσπάθεια για λίγο συναίσθημα...


John Papaducci

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σε όλους!στο link στέλνω την συμμετοχή μου για τον διαγωνισμό του Daniele Gottardo.

Προπάθησα να δώσω λίγο συναίσθημα, θα ήθελα να ακούσω βέβαια και τη δική σας άποψη.

Όσον αφορά τα της ηχογράφησης, χρησιμοποίησα marshall jmp1, marshall EL 84 20/20, Tc electronic g force, shure 58 off axis, shure 57 on axis και mesa rectifier cabinet.Ευχαριστώ.

 

www.yiannispapadopoulos.gr

www.facebook.com/YiannisPapadopoulos.Guitar www.youtube.com/user/YiannisPapadopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δύο ακόρντα στην αρχή με volume swell θα μπορούσαν να λείπουν κατά τη γνώμη μου (η θα μπορούσαν να παιχτούν διαφορετικά).Επίσης  γνώμη μου είναι ότι το χαμήλωμα της έντασης στο τέλος είναι αρκετά προβλέψιμο.Πάντως να πω ότι το συναίσθημα είναι υποκειμενικό.Εγώ μια χαρά συναίσθημα είδα και στα γρήγορα περάσματα με alt picking, και 2 finger tapping που έκανες.Από τεχνική και ρυθμό άψογος αν και από συνθετική σκοπιά δεν είδα πολλές διαφορές από την προηγούμενη σου προσπάθεια που παρουσίασες εδώ. Τεχνική έχεις,γνώσεις μουσικής επίσης μπορείς απείρως καλύτερα!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποτε ειδα ενα βιντεακι του gilbert που ειπε κατι πολυ σωστο...Ειπε πως συμβουλευει τους μαθητες του να κανουν οσες περισσοτερες γκριματσες μπορουν οταν παιζουν...Και συμφωνω!! ;D

 

ωραιος...

 

btw μηπως εχεις κανα tab?

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερός όπως πάντα. Όσο για το ''συναίσθημα'', ο καθένας το ορίζει διαφορετικά αλλά ένα

βασικό συστατικό του πιστεύω πως είναι οι δυναμικές. Με τέτοιες ποσότητες gain όμως και

compressαρίσματος, δεν μένει και τίποτα απο δυναμικές, είτε χαιδεύεις τις χορδές, είτε τις...

βιάζεις, την ίδια χροιά βγάζουν :-\

Άσχετο, με 9ρες παίζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλώντας για συναίσθημα.

Δεν αξιοποιείς το όπλo των artifical (screaming) harmonics. Έπίσης άσε καμιά νότα να διαρκέσει λίγο παραπάνω. Κανα δύο σημεία σου που είναι καρα-τεχνικά αλλά ακούγονται σαν sοundtrack της Namco εγώ θα τα άφηνα απέξω. Τα swells στην αρχή δεν κολλάνε.

Ταπεινά (επειδή είσαι υπερπαιχταράς) και φιλικά.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσεχε γιατι σε αυτον τον διαγωνισμο συμμετεχει και ο ''George kam-θεωρειται μεγαλο ταλεντο στην ηλεκτρικη'' ..!! ;D ;D ;D

 

;D ;D ;D ;D

 

Ενω ειναι ολα μια χαρα ο τιτλος σου με μπερδευει λιγο. Υπαρχουν και στιγμες που παιζεις χωρις συναισθημα?

Το λεω γιατι υπαρχει μια θολουρα στον κοσμο οτι για να υπαρχει συναισθημα πρεπει να παιζουμε σε μινορε υφος!

 

 

Πολυ ωραια παντως καλη επιτυχια!

 

Btw σε ειδα σε μια εκπομπη στη ΝΕΤ η μου φανηκε?!

Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο με γκριματσα μπορεις να πετυχεις αυτο που θα παιξεις να ακουστει γ@#$το ;D ;D...και εγω της γκριματσας ειμαι και εγω γουσταρω πολυ :D....πολυ καλος για μια ακομη φορα...μπράβο ;)

 

 

Προσεχε γιατι σε αυτον τον διαγωνισμο συμμετεχει και ο ''George kam-θεωρειται μεγαλο ταλεντο στην ηλεκτρικη'' ..!! ;D ;D ;D

 

Γιατι ανοιγεις πληγες παλι εσυ τωρα? ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου