Προς το περιεχόμενο

Εκδηλωση σε εξωτερικο χωρο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια,

εχω το εξης θεμα.Σε δυο εβδομαδες περιπου θα κανουμε μια χωροσπεριδα στην σχολη με κρητικα(εγω θα παιζω κιθαρα)και η εκδηλωση θα γινει σε ενα γηπεδο μπασκετ ανοιχτο.

Επειδη δεν εχουμε μηχανηματα και θα χρειαστει να ενοικιασουμε θα ηθελα να μου πειτε περιπου τι εξοπλισμος θα χρειαστει(ποσα ηχεια ασ πουμε ειναι καλυτερα?με μια καλη αυτοενισχυομενη κονσολα και δυο μεγαλα ηχεια θα εχουμε το αποτελεσμα που θελουμε?) ωστε να καλυβει τον χωρο σε ενταση και με την αναλογη ποιοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγες παραπάνω πληροφορίες θα ήταν μεγάλο βοήθημα για κάποιον που θέλει να απαντήσει...

 

Πχ. Πόσα άτομα/Τι όργανα;

Πόσα τετραγωνικά

Πόσα χρήματα μπορείτε να διαθέσετε...

 

Τέτοια πράγματα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον.

Ο χωρος ειναι ενα μεγαλο γηπεδο μπασκετ,ανοιχτο

Θα ειναι πανω απο 400 ατομα,και τα οργανα λυρα,κιθαρα,λαουτο,μαντολινο

Τα μηχανηματα οπως ειπα θελουμε να τα ενοικιασουμε και δεν τιθεται θεμα χρηματων καθως θα γινει η αποσβεση απο τα εσοδα της εκδηλωσης.

Ο προβληματισμος μου ειναι στα χαρακτηριστικα περιπου των μηχανηματων για να βγει ποιοτητα και αρκετη ενταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν ρωτάς εκεί που θα τα νοικιάσετε? τόσο άσχετος είναι αυτός που έχει το μαγαζί?

 

Είμαστε τόσα όργανα και τόσες φωνές και θα παίξουμε εκεί πόσο πάει το μαλλί?

Ίσα-ίσα εάν είναι ντόπιος και ξέρει τον χώρο εκεί ξέρει ακριβώς τι θα πρέπει να φέρει.

 

απλά.

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν ρωτάς εκεί που θα τα νοικιάσετε? τόσο άσχετος είναι αυτός που έχει το μαγαζί?

 

Είμαστε τόσα όργανα και τόσες φωνές και θα παίξουμε εκεί πόσο πάει το μαλλί?

Ίσα-ίσα εάν είναι ντόπιος και ξέρει τον χώρο εκεί ξέρει ακριβώς τι θα πρέπει να φέρει.

 

απλά.

προφανώς είναι καλύτερα να ξέρει από πριν τι θα χρειαστεί για να πάει να ζητήσει συγκεκριμένα πράματα..

στις περισσότερες περιπτώσεις όταν πας και δεν γνωρίζεις ο ίδιος  τι ακριβώς θέλεις..

και σε ξυρίζουν σε τιμές..και δεν ξέρουν τι να φέρουν..

όπως έχετε διαπιστώσει οι περισσότεροι ηχολήπτες που υπάρχουν και νοικιάζουν εξοπλισμό.. συνήθως το μονο που ξέρουν να κάνουν καλά είναι να κουβαλάνε ..να στήνουν και να πληρώνονται..(χωρίς να τους βάζω όλους στο σακί..υπάρχουν και εξαιρέσεις)

Rock..Dust..Light..Star

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανώς είναι καλύτερα να ξέρει από πριν τι θα χρειαστεί για να πάει να ζητήσει συγκεκριμένα πράματα..

στις περισσότερες περιπτώσεις όταν πας και δεν γνωρίζεις ο ίδιος  τι ακριβώς θέλεις..

και σε ξυρίζουν σε τιμές..και δεν ξέρουν τι να φέρουν..

όπως έχετε διαπιστώσει οι περισσότεροι ηχολήπτες που υπάρχουν και νοικιάζουν εξοπλισμό.. συνήθως το μονο που ξέρουν να κάνουν καλά είναι να κουβαλάνε ..να στήνουν και να πληρώνονται..(χωρίς να τους βάζω όλους στο σακί..υπάρχουν και εξαιρέσεις)

Aπαντησες για μενα...Οπως και να το κανουμε οσο πιο σαφης εισαι τοσο πιο ευκολα κανεις την δουλεια σου(η εχεις παραπανω πιθανοτητες)

αυτό εδώ θα σου δώσει μια καλή ιδέα

 

http://www.igoepahire.co.uk/live-sound.php

 

Συμφωνα με αυτο θα χρειαστω 4 ηχεια με ισχυ πανω απο 1200w

Συνεπως 2 ενισχυτες,1 για καθε ζευγος,2 μονιτορ καθως θα ειμαστε κοντα μεταξυ μας πανω στην σκηνη(απο την εμπιρεια μου σε αναλογες περιπτωσεις δεν χρειαζοντε παραπανω)και μια 8καναλη κονσολα(4 οργανα 2 μικροφωνα).Απο εφε εχει ο καθενας μας τα αναλογα για το οργανο του και τις φωνες.Οπου εχω λαθος διορθωστε με

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνα με αυτο θα χρειαστω 4 ηχεια με ισχυ πανω απο 1200w

Συνεπως 2 ενισχυτες,1 για καθε ζευγος,2 μονιτορ

 

σύμφωνα μ' αυτό (400+ άτομα άρα πακέτο 300-500) θα χρειαστείς 6 ηχεία και 7 ενισχυτές

 

τώρα το τι εκπτώσεις θα κάνεις είναι δικό σου κουμάντο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα μου φανηκε υπερβολικο αυτο το συστημα,κρινουμε βεβαια και τις τιμες και αν δεν ξεφευγει υπερβολικα το budget μπορει και να συμφερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

By the way,μηπως με μια αυτοενισχυομενη κονσολα στα 1200w και 4 ηχεια θα κανω την δουλεια μου με λιγοτερη βαβουρα και εξοδα?λεω μηπως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου