Προς το περιεχόμενο

τιμές ΕΔΩ και ΕΞΩ και συμπεριφορές...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν υπαρχει περιπτωση καποιος να ασχολειτε με αγορες με το internet έστω και για πρωτη φορα και να μην ξερει για το απλο...wire transfer...που απλα πας σε μια τραπεζα (χωρις να εχεις καρτες και λογαριασμους) και τους λες "αυτα τα λεφτα..σε αυτον τον λογαριασμο...με αυτην την σημείωση"

 

ναι και μετά σου λένε "θα πληρώσεις αυτό το κόστος" και παθαίνεις αυτό το εγκεφαλικό  ;) αφού ξεπερνάει τα μεταφορικά πάντα

 

αυτός που ασχολείται με αγορές από το ιντερνετ θα ξέρει το παραπάνω, καθώς και το έμβασμα μέσω e-banking που κοστίζει κάνα ευρώ και γίνεται από την πολυθρόνα του στο σπίτι του ή στο γραφείο του 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 77
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Οχι οχι οχι, ειναι μεγαλο λαθος, στο λεω σαν πρώην τραπεζικός υπάλληλος αυτό.

Ολες τις αγορες με καρτα

ειτε χρεωστικη,

ειτε αφοβα και πιστωτικη (υπάρχουνε δικλίδες ασφαλείας πλέον)

και μεσω της paypal και μονο,

περι εμβάσματος και απευθείας μεταφορας σε λογαριασμό εισαι ακάλυπτος 100% σε περίπτωση που ο πωλητής δεν είναι φερέγγυος.

 

Το να μην εχεις μια καρτα για εμενα φυσικα και ειναι καλο,

για να μην γινεις ενας υπερκαταναλωτικός χρεωμενος μεχρι το λαιμο πολιτης,

αλλο ομως το εχω μια για να κανω την δουλεια μου,

και στην τελικη αμα δεν το γουσταρεις πας και κανεις μια χρεωστικη που την γεμιζεις καθε φορα.

Επαναλαμβανω οχι εμβασμα, και μεταφορά απευθείας σε λογαριασμό

Αυτα γιατι αμα κατσω να αναλυσω χρεος τελειωμω δεν θα εχω.

Την καλησπερα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι οχι οχι, ειναι μεγαλο λαθος, στο λεω σαν πρώην τραπεζικός υπάλληλος αυτό.

Ολες τις αγορες με καρτα

ειτε χρεωστικη,

ειτε αφοβα και πιστωτικη (υπάρχουνε δικλίδες ασφαλείας πλέον)

και μεσω της paypal και μονο,

περι εμβάσματος και απευθείας μεταφορας σε λογαριασμό εισαι ακάλυπτος 100% σε περίπτωση που ο πωλητής δεν είναι φερέγγυος.

 

Το να μην εχεις μια καρτα για εμενα φυσικα και ειναι καλο,

για να μην γινεις ενας υπερκαταναλωτικός χρεωμενος μεχρι το λαιμο πολιτης,

αλλο ομως το εχω μια για να κανω την δουλεια μου,

και στην τελικη αμα δεν το γουσταρεις πας και κανεις μια χρεωστικη που την γεμιζεις καθε φορα.

Επαναλαμβανω οχι εμβασμα, και μεταφορά απευθείας σε λογαριασμό

Αυτα γιατι αμα κατσω να αναλυσω χρεος τελειωμω δεν θα εχω.

Την καλησπερα μου.

 

Φιλος...περι Θωμα ειναι συζήτηση...οχι ebay..

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ο καθενας (ακομα και εδω στο νοιζ) να πει οτι ...α ξερετε δωστε μου 10 ευρω αντι για 20 ευρω μεταφορικα και λογο της ποσοτητας που θα μαζεψει ο Θωμας θα του χαρισει τα μεταφορικά...

δεν κατάλαβα ποια ακριβώς διαδικασία περιγράφεις εδώ...  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα μου έχουν τύχει πολλά ευτράπελα με πωλητές στην πόλη που ζώ αλλα υπάρχουν

 

και σώστοί (λίγοι) επαγγελματίες.

 

Συγκεκριμένα ενδιαδερόμουν για ένα ενισχυτή κιθάρας και όταν ρώτησα αν μπορεί να

 

μου τον φέρει και πόσο κοστίζει, μου απάντησε ότι μπορεί να μου τον φέρει αλλα σε αυτή τη

 

μάρκα δεν μπορεί να είναι ανταγωνιστικός σε σχέση με μαγαζιά της Ευρώπης και μου είπε να

 

κοιτάξω αλλού.

 

Δεν νομίζω να είχα την ίδια απάντηση και σε άλλα μαγαζιά βέβαια  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν κατάλαβα ποια ακριβώς διαδικασία περιγράφεις εδώ...  :-\

 

1)Μαζευω κοσμο που θελει να αγορασει απο Θωμα..

2)Τους λεω εναν εναν..οτι για να γλυτώσουμε μεταφορικά ασ δώσουν τα μισά..δλδ 10 εγω 10 καθένας ξεχωριστά...

3) Αν ολα πάνε καλα και μαζεψω πολλες παραγγελίες (πανω απο ευρώ) ο Θωμας χαριζει τα μεταφορικά (που μαζευτικαν)...σε μένα..

 

αυτο κανει ο συγκεκριμενος μαγαζατορας...(περιπου)

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηθελα να πω την γνωμη μ για αυτο το θεμα.

Λοιπον ειμαι απο πατρα.Εχω ανεβει απειρες φορες αθηνα για να δοκιμασω πραγματα.

Κ πρωτος στοχος τα εξαρχεια π εχει ολα τα μαγαζια εκει κοντα.Αυτο π εχω να πω ειναι πως ο ενας ειναι χειροτερος απο τον αλλο.

Δεν θα πω για τιμες γιατι δεν με πολυενδιαφερουν αν δεν μ αρεσει η τιμη του του λεω πως την εχω βρει φθηνοτερα κ αν δεν την ριξει παραγγελνω απ εξω οποτε δεν μ νοιαζει.

 

1.Tι σπαστικο π ειναι σε τεσταρει αν εχεις λεφτα μαζι σ για να αγορασεις για να σε αφησει να δοκιμασεις?

2.Τι σπαστικο π ειναι να καθετε πανω απο το κεφαλι σ οταν δοκιμαζεις κ μετα να σ περνει την κιθαρα κ να σ λεει αυτο ηταν?

3.Tι σπαστικο π ειναι να ψαχνεις ακουστικη κ να παιζει αυτος για να δεις αν σ αρεσει ο ηχος?

4.Τι σπαστικο ειναι να σ λεει μλκιες του στιλ εδω δεν φερνω καφρικους ενισχυτης(οταν τον ρωτησα αν φερνει laney ενισχυτες

5.Tι σπαστικο π ειναι να στο παιζει η εμπειρια κ οτι εσυ εισαι ασχετος.

 

Υπαρχουν κ εξαιρεσεις.Αν κ πολυ λιγες π τους λεω ενα μεγαλο μπραβω.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω οταν ειχα παει στο Λογοθετη και στο guitar store να δοκιμασω κατι μπασα ειχα θετικοτατες εντυπωσεις...και για thomann μιλησαμε χωρις ταμπου και τα παντα...αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι σε περνανε απο ιερα εξεταση αν παιζεις...αν δουν οτι το ψυλο κατεχεις το σπορ συμπεριφερονται διαφορετικα απο οτι θα συμπεριφεροντουσαν σε ενα πρωταρη πραγμα που εγω θεωρω απαραδεχτο...η αλλη κακη εμπειρια που ειχα ηταν οταν σε ενα μαγαζι δοκιμασα ενα αταστο και οι χορδες ηταν στον θεο...αυτο ειναι ανεπιτρεπτο...

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου