Προς το περιεχόμενο

Framus Diablo 7string LH CUSTOM


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα συμφορουμιτες...

 

Ωσαν καλος και πονεμενος αριστεροχειρας κιθαριστας, με πολλες κα**λες,

παρηγγειλα μια Framus Diablo Pro 7string LH με τρεμολο, custom κιθαρα...

 

Ολα τελεια, το μωρο φυσαει...

 

Ερωτηση... Ποσο κοστολογειται τωρα αυτη η κιθαρα??

 

 

08062011006.thumb.JPG.736ab82b9f43f77bc46f988417d5019c.JPG

08062011007.thumb.JPG.ff551cc5814fc037fb4a36681dabcf4b.JPG

08062011008.thumb.JPG.70955ef486b173fb546354b90d625265.JPG

08062011009.thumb.JPG.3ee50265fe6f2c2a9077cc42811eece7.JPG

08062011010.thumb.JPG.77730abb031a3751c416781f55eedb04.JPG

Ο.ψ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα τελεια, το μωρο φυσαει...

Ερωτηση... Ποσο κοστολογειται τωρα αυτη η κιθαρα??

 

Αφου φυσαει και ειναι τελεια τι σε ενδιαφερει ποσο κοστολογειται; Θες να την πουλησεις κιολας; Ποσο την πηρες εσυ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την κιθαρα την εχω εδω και 3 χρονια σχεδον, σαν καινουρια...

 

Μονο μια γρατζουνια εχει και αυτο εγινε οταν την ειχα παει στην Αθηνα για σερβις κτλ (μενω στην Κρητη), απο πολυ γνωστο μουσικο οικο...

 

Εγω την ειχα παρει στα 2000 ευρω τοτε... Τωρα λογο οικονομικων στενεματων ειπα να δω μπας και...  :-[ :'(

 

Εντιντ :  Σώμα από swamp ash με καπάκι από ΑΑΑ flamed maple

            bolt-in μπράτσο από ovanghol

            ταστιέρα από tigerstripe ebony

            Φοράει δύο single coil και έναν humbucker Seymour Duncan

            (SSL-2, SSL-2, SH7-4) μαγνήτες με δυνατότητα split του διπλού

            Framus locking κλειδιά και Framus(by Wilkinson) τρέμολο γέφυρα

Ο.ψ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως (απο πλευρα μεταπωλητικης αξιας) φιλε μου η συγκεκριμενη κιθαρα ειναι πολυ ιδιαιτερη...θα ελεγε κανεις, οτι κακο μπουρουσε να εχει το εχει!

 

Λογω των οικονομικων δυσκολιων της εποχης, πολλοι πουλανε μεταχειρισμενα οργανα σε χαμηλες τιμες. Ειδικα σε ακριβα οργανα, η "χασουρα" ειναι πιο εμφανης για τον πωλητη.

Το συγκεκριμενο οργανο τωρα, περαν του οτι ειναι ακριβο, ΔΕΝ γραφει πανω Fender/Gibson, ειναι 7χορδο και μαλιστα για αριστεροχειρα.

Αποτελεσμα? Αν θες να βαλεις αγγελια για να την πουλησεις, θα πρεπει κυριολεκτικα να την σκοτωσεις, μπας και ενδιαφερθει καποιος.

 

Προσωπικα δε θα το εκανα παρα μονο σαν υστατη λυση, σε πολυ μεγαλη αναγκη. Η κιθαρα θα πουληθει πολυ δυσκολα και πολυ πιο κατω απο την αντικειμενικη της αξια. Και ειναι κριμα, γιατι προκειται για πολυ αξιολογο οργανο (ειμαι και εγω κατοχος μια Framus Diablo).

 

Φυσικα δε χανεις τιποτα να βαλεις μια αγγελια πωλησης, με καποια τιμη που σου φαινεται λογικη - ποτε δε ξερεις. Αλλα δεν θα ελπιζα σε μεγαλες πιθανοτητες πωλησης αν δεν κατεβεις πολυ στην τιμη, πραγμα που οπως ειπα προσωπικα δε θα εκανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ειναι οπως τα λεει ο Odis. Βεβαια το οτι ειναι LH δεν ειναι παραιτητα κακο, διοτι εαν καποιος αριστεροχειρας ενδιαφερεται δυσκολα θα την βρει αλλου μεταχειρισμενη. Ετσι ξεκινα με μια τιμη που θεωρεις λογικη μπας και... Πραγματικα λυπαμαι που αναγκαζεσαι να δωσεις μια αγαπημενη σου κιθαρα, ελπιζω να αλλαξουν τα δεδομενα και να την κρατησεις.

 

 

Edit: τωρα δεν μπορω να σου πω ποια τιμη ειναι λογικη, εγκειται στη δικη σου αναγκη για να την πουλησεις. Προσωπικα δεν θα την εδινα κατω απο 1000 γιατι η κιθαρα ειναι τουμπανο και ειναι κριμα το σκοτωμα...Αλλα και παλι εξαρταται απο το ποσο αναγκη εχεις να την δωσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως (απο πλευρα μεταπωλητικης αξιας) φιλε μου η συγκεκριμενη κιθαρα ειναι πολυ ιδιαιτερη...θα ελεγε κανεις, οτι κακο μπουρουσε να εχει το εχει!

 

:-\

 

Οσον αφορα τα υπολοιπα που ειπες, εχεις δικιο και το ξερω.... αλλα τι να κανω? Δεν θελω να φτασω στο σημειο του να πουλησω καμια κιθαρα μου (πλην τα πεταλια), αλλα χαλαιπους καιρους διανυουμε!  :'(

Ο.ψ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου