Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για το Roland SPD-S


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα φίλοι!

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το SPD-S

Έχει καταστραφεί η εσωτερική του μνήμη.

To μήνυμα που μου βγάζει είναι memory damaged! και κατόπιν όλα τα πλήκτρα αναβοσβήνουν εφιαλτικά!

Πρέπει να επανέλθουν οι εργοστασιακές του ρυθμίσεις.

Για να επαναφέρω τις εργοστασιακές του ρυθμίσεις χρειάζομαι μια κάρτα μνήμης Compact Flash διαμορφωμένη από ένα όμοιο μηχάνημα (ώστε να διαβάζεται από το δικό μου) με περασμένες μέσα τις εργοστασιακές ρυθμίσεις(υπάρχουν στο CD του pad ή στο site της Roland).

Αν υπάρχει κάποιος εθελοντής που θα μπορούσε να με βοηθήσει,γιατί είναι εκτός εγγύησης και διαφορετικά πάει για φούντο...

Είμαι ο Γιάννης και το τηλ μου 6942532595

Σας ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πότε το αγόρασες. Ημερομηνία ;

Το πρόβλημα παρουσιάστηκε ξαφνικά από μόνο του ή μετά από κάποια παρέμβαση;

Παρουσιάστηκε μετά από κάποια λειτουργία που έκανες;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε το αγόρασες. Ημερομηνία ;

Το πρόβλημα παρουσιάστηκε ξαφνικά από μόνο του ή μετά από κάποια παρέμβαση;

Παρουσιάστηκε μετά από κάποια λειτουργία που έκανες;

 

 

Το 2008 από Στόλλα. Εκτός κι αν έπεσε σε καμία διακοπή ρεύματος σε αυτά τα 3+ χρόνια κάτι άλλο δν του έχω κάνει. Δεν του είχα κάνει ούτε update και shutdown κανονικά όχι απευθείας από το κουμπί πίσω. Προσπάθησα με μία Compact Flash με περασμένες εργοστασιακές ρυθμίσεις να το επαναφέρω αλλά θέλει format από το ίδιο το μηχάνημα για να τη διαβάσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μανώλη είναι στην εγγύηση γιατί αγοράστηκε 12/2009 και όχι το 2008 όπως θυμόμουν αλλά δεν έχει νόημα γιατί δεν βρίσκω απόδειξη (εκτός και αν αποτελεί απόδειξη το serial number που βρίσκεται στο pad και στο κουτί του...λέμε τώρα...)Αθήνα είμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Τελικά, βάση των όσων λες, είναι στην εγγύηση, αλλά θα χρειαστεί αποδεικτικό αγοράς του συγκεκριμένου SPD-S.

Γιά ότι χρειαστείς επικοινώνησε μαζί μου στο 210.3303579 καθημερινά μετά τις 1μμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου