Προς το περιεχόμενο

Τελικός Eurovision.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν τελικά βρέθηκα σε μια παρέα που χαβαλέδιασε βλέποντας τον τελικό και:

 

Είναι φανερό ότι η μεγάλη πλειοψηφία των ευρωπαίων έχει αηδιάσει με την κολοβίζιον, τις πλαστικές φλωριές που παρελάυνουν, και την σημασία που δίνεται σε αυτή, και έδωσε ψήφο διαμαρτυρίας.

 

Το αποτέλεσμα ήταν γαμάτο και πολύ σουρεαλ κατα τη γνώμη μου. Στην απονομή και τη συνέντευξη τύπου, πυροτεχνήματα, Λουλουδάκια, κουστουμάκια, σημαιούλες, και μπροστά μια ΦΡΙΚΗ :) :) :)

 

Επίσης μου άρεσε που όταν βγήκε η Κύπρος να πει τις ψήφους της κάτω έγραφε Ελβετία, που ό τύπος απο τους one τραγούδαγε,τραγούδαγε, δεν σταμάταγε και τον κόψανε μες τη μάπα, που ο σπαστικος υδραυλικός απο την Ολανδία την "έπεσε" στο Ρουβά (στην ουσία τον είπε π@ύ@τη στο ίδιο το σοου που παρουσίαζε) με σχόλια για ανταλαγές τηλεφώνων και (πανηλίθια) αστειάκια για το όνομα του (yes Saki tsikaki tsaki sika κτλ), και που πολλά, με εξαίρεση 4-5, κομμάτια ήταν σε απίστευτο βαθμο ΑΘΛΙΑ, ξεκάρφωτα, και ταυτόχρονα είχαν ελεεινά ασυγχρόνιστα φτηνιάρικα χορευτικά.

 

Γενικά, δεν ξέρω αν άλλες χρονιές ήταν έτσι μιας και παρακολουθώ πρώτη φορά, αλλά είχε τελικά πολύ σόου, πολύ σαπίλα.

leep is a symptom of caffeine deprivation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 121
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όντως εναλλακτικό... ψιλοάθλιο μεν αν το δεις σοβαρά, αλλά διαφορετικό. Εγώ γούσταρα που βγήκαν, αν όντως ισχύει αυτή η αίσθηση που αποκόμισα από το όλο setup τους. Μου έδωσαν την αίσθηση ότι έλεγαν: Ήρθαμε στον πιο κιτς μουσικό διαγωνισμό της Ευρώπης. Τον τραγούδι μας έχει τυπικό hard rock ήχο της πιο κιτς (από την mainstream πλευρά της, πάντα) δεκαετίας, του 80. Βέβαια, από την άλλη, το 90% των υπόλοιπων διαγωνιζομένων, πάλι 80-ίλα θα πει, απλώς θα είναι μπαλάντα (α ρε Μαντώ, που είσαι?). Το ντύσιμό μας είναι το λεγόμενο "του φτηνού εντυπωσιασμού" που ακόμα και στην τριλογία του Τόλκιν, μάλλον κιτς -επίσης- θα φάνταζε. Το ωραίο όμως είναι ότι τα ζώα θα μας ψηφίσουν. και... Voila!

 

 

Έτσι το βλέπω εγώ πάντως... I might be wrong... :oops:

 

 

ΥΓ: από τα 10 πρώτα κομμάτια που πρόλαβα να δω πάντως, μου άρεσε το κομμάτι που είχε μόνο φωνές (και ένα μπιτάκι στο τέλος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομάτι αυτό μου φάνηκε εντελώς ανούσιο :oops: όμως μου άρεσαν πολύ οι φωνές τους. Πέραν αυτού, ΠΟΣΟ ΑΘΛΙΟ ήταν το κομάτι της Ισπανίας!! Δεν έχω ακούσει πιο αποτυχημένη προσπάθεια για catchy τραγούδι!! Απίστευτη αποτυχία, δεν είχε ΤΙΠΟΤΑ να κρατήσεις εκτός από το άθλιο "ντούτι φρι, ντούτι φρι, ντούτι φριιιιιιιιιιιι", αλλά από μελωδία ή οτιδήποτε άλλο ΜΗΔΕΝ!!! Δράμα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομάτι αυτό μου φάνηκε εντελώς ανούσιο :oops: όμως μου άρεσαν πολύ οι φωνές τους. Πέραν αυτού' date=' ΠΟΣΟ ΑΘΛΙΟ ήταν το κομάτι της Ισπανίας!! Δεν έχω ακούσει πιο αποτυχημένη προσπάθεια για catchy τραγούδι!! Απίστευτη αποτυχία, δεν είχε ΤΙΠΟΤΑ να κρατήσεις εκτός από το άθλιο "ντούτι φρι, ντούτι φρι, ντούτι φριιιιιιιιιιιι", αλλά από μελωδία ή οτιδήποτε άλλο ΜΗΔΕΝ!!! Δράμα!![/quote']

 

Bloody Mary λεγότανε ρε. Είχε και ντούτι φριιιι και δεν το πήρα χαμπάρι;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα λεφτά για μένα ήταν το winners of eurovision (από τους Λιθουανούς νομίζω)! Μιλάμε έλιωσα στα γέλια εκεί που χτυπιότανε ο τυπάς μπροστά στον άλλο με το βιολί! :lol: :lol: :lol:

 

Και αυτοί αλλά και οι lordi στην ουσία δήλωσαν κάτι σαν "ήρθαμε για τον χαβαλέ και κάνουμε ότι γουστάρουμε!" Και φυσικά γούσταρα και εγώ! :lol: :lol:

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν πουθενά βίντεο από τη βραδιά; Αυτα του γιουτιουμπ είναι χάλια.

 

Πάντως η ισλανδή είχε ένα ωραίο χαρούμενο κομμάτι και πολύ ενδιαφέρουσα παρουσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Υγ: Εμένα μ'άρεσε και το τραγούδι της Τουρκίας καθώς και η κοπελιά της! Νταρτάνα γυναίκα...με τα όλα της! :P

 

Τι είναι αυτά που λέτε ρε παίδες ο Lordi ήταν μακράν ότι πιο ενδιαφέρον ακούστηκε στον διαγωνισμό...

 

Έσπερναν τα παιδιά και δεν κώλωσαν στιγμή βγήκαν με την μουσική και το σόου τους και απλά δικαιώθηκαν. Όσο κόλλημα και να τρως η διαφορά ήταν τέτοια που αν φέρνεις αντίρρηση είσαι απλά γραφικός!!! Όπως οι μισοί Έλληνες…

 

Όσο για την Τουρκάλα μου θύμιζε κάτι σε θηλυκό Τζέκινς Χαν αλλά γούσταρα και την τύπισα και την μελωδία! :oops: :?

 

Τραγωδία η Γαλλία.... Καλά το κορίτσι αν κατάφερε να πατήσει κάποιες στιγμές την μελωδία ειδικά στα ρεφραίν είναι ζήτημα... εγώ τουλάχιστον δεν τις θυμάμαι!!! :?

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Πάντως η ισλανδή είχε ένα ωραίο χαρούμενο κομμάτι και πολύ ενδιαφέρουσα παρουσία.

 

Ναι αλλά αν δεν αποκλειόταν από τους προκριματικούς θα χάναμε όλο το σόου/παράσταση που έδωσε την Πέμπτη το βράδυ και δεν θα έλεγε μια...

 

Τί λες τώρα!!! :wink:

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου έκανε εντύπωση η συμμετοχή της Ελβετίας, όχι για το τραγούδι τους που άλλωστε ήταν ένα We are the world λίγο διασκευασμένο, αλλά το ότι και τα έξη παιδιά, διαφορετικής εθνικότητας το καθένα ήταν απλά φωνάρες. 8) Και σε καμία στιγμή δεν τραγούδησαν εκτός τονικότητας, όπως άλλες συμμετοχές που ήταν μεν καλές φωνές αλλά τραγούδησαν σχεδόν όλο το κομμάτι στοναρισμένο, (π.χ. Γαλλία), ίσως και λόγω τρακ.

Επίσης Η Φωνάρα του διαγωνισμού ήταν εκείνη η χοντρή η μαύρη που συνόδευσε τον τυπάκο από το Ισραήλ, (επίσης μαυρούλης), που στην αρχή έπαιζε πιάνο, και από την μέση του τραγουδιού και μετά σηκώθηκε για να συμμετάσχει στα φωνητικά.

Ενδιαφέρων και ο Ρουμάνος, (λίγα φαλτσάκια), με την πέντε οκτάβες και εν τρίτο, έκταση της φωνής του (κατά τον σχολιασμό). Πάντως σε κάποια στιγμή το απέδειξε ότι μπορεί παάρα!! πολύ ψηλά.

Επίσης ενδιαφέρουσα και η συμμετοχή της Λετονίας με το φωνητικό (αποκλειστικά!) συγκρότημα της, αλλά μόνο για μελέτη φωνητικών για κάποιον μαθητή ωδείου.

Αξιοπρεπής η εμφάνιση της Βοσνίας αλλά και της Γερμανίας αν και η τελευταία τόλμησε με ένα κάντρι τραγούδι που καμία σχέση δεν έχει με το ύφος του διαγωνισμού. Θα μου πεις οι Lordi είχαν; Αλλά και εγώ γούσταρα που βγήκαν, εξ άλλου μπορεί να μην φάνηκε πολύ, αλλά τα παιδιά ήταν πολύ χαβαλέδες.

Όπως χαβαλέδες ήταν και οι Λιθουανοί 8)

Για την Ισπανία ας μην πω τίποτα μιας και δύο από αυτές είναι φίλες με την γυναίκα μου και θα στενοχωρηθούμε :?

Η Μολδαβία είχε κατά την γνώμη μου πιο προσεγμένο πακέτο (χορός κίνηση τραγούδι), με αυτό το regge στυλ τραγούδι. Αλλά και αυτοί στα όρια του απλώς καλοί.

Γενικά σαν γεγονός δεν μπορώ να πω ότι άφησε πολλά συν στο μουσικό γίγνεσθαι όμως κάποιες φωνές και ερμηνείες ήταν όντως αξιοπρόσεχτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειπε και ο ιδιος ο Lordi..ειμαστε μια hard rock μπαντα που κεδισε ενα pop διαγωνισμο...για σκεφτειτε το λιγο....οι δισκογραφικες και τα μιντια ισως να πρεπει να αναθεωρησουν τις αποψεις τους...

 

Επισης ενα πραγμα που κανεις δεν ειπε ειναι οτι σχεδον ολα τα εξοδα των Lordi ειταν καλυμενα απο το φαν κλαμπ τους...και για τα πυροτεχνηματα ειχε οργανωθει συναυλια των πιο γωστων μεταλ Φιλανδικων συγκροτηματων ωστε με τα εσοδα να τους τα παρεχουν...Οχι σαν εμας που πληρωσαμε απο την τσεπη μας το φορεματακι της Αννουλας...

 

Ενα πραμα πρεπει να μας μεινει..η ροκ/μεταλ κοινοτητα ειναι παρουσα δυνατη και σκιζει κ*****α. Αυτα τα κωλ******α τωρα τσουζουν και δεν μπορουν να κατσουν..Ετσι ετσι γιατι μας τα ειχανε κανει τσουρεκια οι φλωροσκυλαδες με τα κλεμενα λαικοποπ κομματια τους....

 

Ξεφτιλα της ημερας η Παπαριζου που ειπε στην καμερα....μα ολα τα πιτσιρικια τους ψηφισανε γιατι οι μασκες θυμιζουν καρτουν....ναι μωρη!!! και στις συναυλιες σου μονο το νηπιαγωγειο σκαει μυτη.

 

Τους τσουζει πολυ ομως και ψαχνουν να πουν κατι ετσι για να φανουν κατι παραπανω!!!!

 

 

ΥΓ. Το κομματι σαν κομματι μπρει να ειταν ψιλομαπα αλλα το μυνυμα το στειλαμε....Φημες οτι του χρονου θα διαγωνιστουν και Helloween, Dimmu Borgir, Vader...χαχαχαχα το φανταζεστε?

Rockinger Teleplikter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου