Προς το περιεχόμενο

Τελικός Eurovision.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Γνώμη δεν έχω για το θέμα αλλά μια απορία μπορώ να την εκφράσω...

Αυτή η Βίσση ...καρφιά έφαγε για πρωινό???

(ένας τραγουδιστής με στοιχειώδη τεχνική δεν ...κλείνει, ειδικά προετοιμαζόμενος για ένα γεγονός που το περιμένει καιρό και απορώ...)

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 121
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

O διαγωνισμός αυτός, έχασε τον προσανατολισμό του εδώ και χρόνιο. Το είδαν εμπορικά οι τύποι τα τελευταία χρόνια, αλλά το κοινό τους "τιμώρησε".

 

Πολλές συμμετέχοντες χώρες προσπάθησαν φανερά πλέον φέτος να τον απαξιώσουν σαν διαγωνισμο, αν και τσάμπα παιδεύτηκαν γιατι είναι απαξιωμένος από μόνος του. Οι συμμαχίες χωρών στηνψηφοφορία, τα εμπορικά κομμάτια, γενικώς ο θεσμός της eurovision θα μπορούσε να είχε πιο ουσία, σαν ιδέα δεν είναι άσχημος κια γενικώς το ευρύ κοινό ασχολείται.

 

Έλεος ρε παιδιά, ναι η Αννα Βίσση είναι μία τραγουδίστρια με πορεία, και ο πιο δύσπιστος και εχθρός των μπουζουκτσούδων, θα το παραδεχόταν, ο Καρβέλας, είναι ένας συνθέτης και αυτός με μια αλφα πορεία στο ελληνικό τραγούδι, αλλά γιατί τους αναθέσαν κάτι τέτοιο, αφού το αποτέλεσμα ήταν βέβαιο απ την αρχή? Ούτε οι ίδιοι δεν θα πιστεύαν ότι θα πέρναν θέση, αποτώ πως η Βίσση που σίγουρα δεν είναι χαζή, είναι της πιάτσας, ρίσκαρε να χαλάσει το image της, σε μία καταδικασμένη εκ των προτέρων συμμετοχή. Ευτυχώς οι μαϊντανοί, οι γνωμοπλάστες δημοσιογραφίσκοι, και οι ειδήμονες κριτές των καλλιτεχνικών δρώμενων της χώρας , αυτοί οι ρεμπεσκέδες της ελληνικής ψευτογκλαμουριάς, το πήραν ψύχραιμα, και δεν αρχίσαν ακόμα το κράξιμο εκτός απο αυτόν τον καραγκιόζη (συγνώμμη για τον χαρακτηρισμό, ας με μυνήσει), Λοβέρδο δημοσιογράφο που τώρα το πρωι την έκραξε την Βίσση άσχημα. Ασε μας ρε μεγάλε, κοίτα το γελοίο το συνάφι σου και άς την αυτή, και εγώ δεν τρελαίνομαι για Βίσση και Βανδη, αλλά κάτι έχουν προσφέρει στο τραγούδι, εσύ ρε κακομούτσουνε, βλάκα τί έχεις προσφέρει στην ενημέρωση?

 

Η Εurovision είναι ένα show, που κάποιο άνθρωποι δούλεψαν γι αυτό και εμείς θα το πληρώνουμε 12.000.000 euro αρκετά χρόνια, οπότε εγώ αφου πληρώνω και δεν μπορώ να το αποφύγω, τουλάχιστον το βλέπω και το φχαριστιέμαι, είναι κάτι σαν τον βιασμό.

 

Θα ήθελα τους υπευθύνους της μονοφωνικής ακόμα ΕΡΤ (θα γεράσω και δεν θα ακούσω στερεοφωνικό ήχο απο δαύτους, τοσα λεφτά μας τρώτε, μέχρι και πάγια σας δίνουμε ρε ξεφτίλες και μόνο κανα χιλιοπαιγμένο ντοκυμαντέρ σας αξίζει, γίνετε στερεοφωνικοί επιτέλους,), να βγάλουν τις παρωπίδες που ενιοτε φοράνε και να αναζητούσαν μια πιο φρέσκια συμμετοχή, όπως αυτή της Παπαρίζου, που σίγουρα αυτή μας έφερε τον διαγωνισμό εδώ μαζι με τον Δαντη που αξιοποίησε το ντέμο του άλλου του κακομοίρη, αρα τα ντέμο που δίνουμε και παρακαλάμε, τελικά τα ακούνε κάποιοι, πριν τα πετάξουν στα σκουπίδια, κάτι είναι και αυτό.

 

Μην φοβάστε το εναλλακτικό,

 

Εγώ λέω μπράβο στους συμμετέχοντες και ιδιαίτερα στους πρωτότυπους, το βραβεία πάει δικαιωματικα στα τέρατα και του χρόνου θέλω να δώ πως αυτή η ετυμηγορία του κοινού θα επηρεάσει τις επιλογές, των χωρών, όπως λέει και ο Χελάκης ...........δεν το περιμένανε!!

 

Εχθές στον Κίτρινο τύπο, μόνο ο Ανεβλαβής έθεσε σωστά το θέμα της Eurovision, δεν είναι μουρλός και αρτηριοσκληρωτικός βρωμόγερος τελικά, ξέρει τι λέει ο doctor!!

 

Εμένα η Eurovision μ αρέσει, τι γκομενάρες είναι αυτές που "παίζουν" μέσα!!! :lol:

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίοι οι Lordi και οι winners, για το εναλλακτικό του πράγματος και τη φοβερή αίσθηση χιούμορ.

 

Τέλειοι οι vocalists, επίπεδο Blood Sweat & Tears.

 

Η καλύτερη συμμετοχή της Βοσνίας Ερζεγοβίνης, το μοναδικό πραγματικό τραγούδι εκεί μέσα.

 

Ωραιο σύνολο οι Γερμανοί, αλλά εκτός τόπου και χρόνου.

 

Χειρότερο τραγούδι επό ένα ξέκωλο, δε θυμάμαι ποιά χώρα αλλά θυμάμαι ότι πήγαινε Ρε, Λα, Μι, Λα συνέχεια.

 

Στον κόσμο μας και μεις, με ένα αδιάφορο τραγούδι. Καλά πόσο ντίβα πρέπει να σαι για να μη δέχεσαι άλλον στη σκηνή;

Empty Rooms

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον κόσμο μας και μεις' date=' με ένα αδιάφορο τραγούδι. Καλά πόσο ντίβα πρέπει να σαι για να μη δέχεσαι άλλον στη σκηνή;[/quote']

 

Το έκαναν έτσι ώστε να προσέχουν μόνο την θεά των μπουζουκερί και κανένα άλλο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μεγαλη πλακα παντως εγινε πρόπερσι στην Αγγλια οταν οι RADIOHEAD δηλωσαν συμμετοχη στη Eurovision & τους ΑΠΕΡΡΙΨΑΝ!!! :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω μπράβο στους συμμετέχοντες και ιδιαίτερα στους πρωτότυπους' date=' το βραβεία πάει δικαιωματικα στα τέρατα και του χρόνου θέλω να δώ πως αυτή η ετυμηγορία του κοινού θα επηρεάσει τις επιλογές, των χωρών, όπως λέει και ο Χελάκης ...........δεν το περιμένανε!!

[/quote']

 

Ευτυχώς εγώ δεν είδα όλα τα τραγούδια αλλά απ' όσα είδα και από το βίντεο με τα αποσπάσματα... Όλα ήταν μία από τα ίδια. Το αναμασημένο ξανα ζεσταμένο χιλιοτραγουδισμένο προϊόν της μουσικής βιομηχανίας. Δεν θα μπορούσε να περιμένει κατι καλύτερο κάποιος από τα εργοστάσια παραγωγής μουσικής. Γκόμενες, εντυπώσεις, πολύ χρήμα και κόλλημα με τα πρωτοπόρα ρεύματα της μουσικής μέχρι και την δεκαετία του 80.

Από την άλλη οι ψήφοι του παραδωμένου στα μουσικά προϊόντα κοινού έχουν μεγάλο ενδιαφέρον. ¶ν και δεν είναι σε θέση να μαυρίσουν το τραγούδι αυτό επειδή δεν γνωρίζουν κάτι άλλο, επέλεξαν το ασυνίθιστο στην μουσική βιομηχανία. Αυτό πρέπει να προβλημαίσει εμάς τους δημιουργούς και να δουλέψουμε πλατιά στον κόσμο χωρίς φόβο να βγάλουμε το καινούριο. Το κοινό όσο κοιμησμένο και να είναι είναι σε θέση να αρχίσει να αναγνωρίζει την πρωτοπορία στην μουσική όταν βέβαια την δεί. Οι Lordi δεν ήταν ιδιαίτερα πρωτοπορία αλλά προχώρησαν ένα βήμα παραπέρα τα προϊόντα του θεσμού της γιουροβιζιον.

 

Σε 'μάς αφήνεται η συνέχεια. Στα μαγαζιά που παίζουμε διασκευές, στην μουσική που φτιάχνουμε στο τι επιλέγουμε να βγεί παραέξω. Τα πράγματα στη μουσική βιομηχανία είναι σκατά αλλά στη μουσική δημιουργία είναι και πάντα θα είναι φρέσκα και ζωντανά όσο θα έχουμε στο νού μας την πρωτοπορία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ωραίος διαγωνισμός!

Κάθε χρόνο και καλυτέρα πάει!! Μιλάμε για τρελό οφθαλομολουτρο:!:

Βλέπεις τα μωρά και παθαίνεις ζημιά! :twisted:

Αυτή με το άσπρο φουστανάκι, η άλλη με τις υπέροχες ματαρες, η άλλη επίσης με τις φοβερές (κάτω) ματαρες, μια άλλη κορμαρα, η παρουσιάστρια :!: :!: 8O :twisted:

Μη με ρωτήσετε από ποια χώρα και τι τραγούδι έλεγαν... με αυτά κουκλιά που έβλεπα να παρελαζουν στη σκηνή που μυαλό για κάτι περισσότερο :!: :twisted:

Το μόνο που θυμάμαι από μουσική είναι η δικιά μας που ούτε βλεπόταν, ούτε ακουγόταν και φυσικά τα τέρατα.

Πέρα των άλλων γούσταρα που βγήκε ένα 80's hard-metal τραγούδι έτσι για το σπάσιμο σε όλο το μεγαλείο της φλωριας και της φτήνιας από άποψη σύνθεσης, ερμηνείας, στίχου και ενορχήστρωσης των τελευταίων ετών. Επίσης γιατί είμαι πολύ περίεργος για το τι ύφος θα έχουν οι συμμετοχές του χρόνου.

Όπως και να έχει είναι ένα πανηγύρι που όλοι μα όλοι, εκτός λίγων ίσως, έχουν σαν κίνητρο τα πολλά euros!

¶ντε και του χρόνου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα δεν ειναι τιποτα ...

Ενας Ozzy τους χρειαζοταν να τους δειξει τον κωλο του, να γινει σφαγη ...

Η ενας Blackie να κοβει κομματια κρεας και να τα πεταει στον κοσμο, η να πινει το αιμα(και καλα) απο την νεκροκεφαλη ....

Ωραια πραματα ...

Παντως και αυτο ηταν μια αρχη.

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου εδώ είχα διαβάσει (νομίζω στο thread του ημιτελικού)

ότι όσο και να την κατηγορούν τη Eurovision αυτή δεν παθαίνει τίποτα,

ο μόνος τρόπος να βλαφτεί είναι "από μέσα". Σκεφτείτε να βγαίνανε

πρώτοι η Λιθουανοί: φανταστείτε τι σούργελα θα βγαίνανε του χρόνου,

τσίρκο θα γινότανε. Βγήκανε όμως τα τέρατα! Τι θα γίνει λοιπόν του

χρόνου; Θα πλακώσουν συμμετοχές ντυμένες μυρμήγκια, μπανάνες,

σάντουιτς, μίκυ μάους, πόκεμον κλπ κλπ! Μήπως θα πρέπει να

μετατεθεί Φεβρουάριο από Μάιο για να συμπέφτει με τις απόκριες; :lol:

 

Εμένα εκτός από τους Lordi μου άρεσε πολύ η Νορβηγία, η Ουκρανία

(η Ουκρανέζα για να ακριβολογώ), η Ρουμανία και η Τουρκία.

 

Και κάτι για τους φίλους πληκτράδες: το προσέξατε ότι η Lordi παίζανε

με Yamaha Motif ES έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου