Προς το περιεχόμενο

Ένα καινούριο κομμάτι


Jazzjoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχάριστο κομμάτι! :)Έξυπνες αλλαγές όσον αφορά το chord progression (σε όλα σχεδόν τα κομμάτια σου μου αρέσει αυτό το στοιχείο)

 

Και δύο καθαρά υποκειμενικές "παρατηρήσεις":

 

1)Θα προτιμούσα το κομμάτι να αναπνέει περισσότερο στη lead κιθάρα.

2)Τα ρυθμικά σου είναι μια πολύ καλή ευκαιρία για να γίνει catchy το κομμάτι,επομένως προς αυτή την κατεύθυνση ίσως βοηθούσε ένα πολύ όμορφο lead θέμα!

 

Αυτά.. :)

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία σύνθεση και ωραίο παίξιμο.

 

Στα ντραμς αν δε κάνω πολύ λάθος, ακούω το EZ. Κατά την γνώμη μου ο ήχος του ποπ κιτ δεν κολλάει και τόσο στο είδος ( και γενικά μου φαίνεται οτι δεν κολλάει σε κανένεα είδος αλλά αυτά είναι δικές μου παραξενιές )

Κάποιο απο τα Classic, jazz ή Nashville ezx θα ταίριαζε καλύτερα πιστεύω...

 

Επίσης θα μου άρεσαν οι κιθάρες αν είχαν λίγο τρέμολο η vibrato...

 

Και φυσικά μην με πάρεις στα σοβαρά... όλα αυτά είναι καθαρά υποκειμενικά...

 

Κράτα μόνο την πρώτη γραμμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Στα ντραμς αν δε κάνω πολύ λάθος, ακούω το EZ.

2) Επίσης θα μου άρεσαν οι κιθάρες αν είχαν λίγο τρέμολο η vibrato...

1) O EZ (Ηλίας Ζάϊκος) το γύρισε στα τύμπανα? ;D

2) Ο Σπύρος (κατά τη γνώμη μου) έχει το καλύτερο (strat) ήχο του φόρουμ.

 

Ευχάριστο κομμάτι! :)Έξυπνες αλλαγές όσον αφορά το chord progression (σε όλα σχεδόν τα κομμάτια σου μου αρέσει αυτό το στοιχείο)

Συμφωνώ.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ηχος σου μου αρεσε παρα πολυ . Πολυ ευχαριστο ακουσμα , ταξιδιαρικο , το φανταζομαι σαν soundtrack  στο τελος μιας κουραστικης μερας στο μπαλκονι με κιθαρα , ηρεμια και μπυριτσα.

 

Υ.Γ. Με αυτο το drum roll περιμενα ολη την ωρα να σκασει το ταμπουρο και να γκαζωσεις αλλα εμεινα με την χαρα  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ή αλλιώς τι κάνω Σαββατιάτικα αντί να είμαι για μπάνιο.

 

Έλα μου ντε!!!!!!  ;D ;D ;D

 

ενξού (enjoy)

I DID!!!!! Μπορώ να σου πω μάλιστα πώς μου άρεσε πιο πολύ από όλα σου (με εξαίρεση το G. RAP :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχαριστώ για τα σχόλια και τις παρατηρήσεις, οι οποίες καταγράφονται και λαμβάνονται πάντα υπόψιν.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γλυκό, ταξιδιάρικο ,χαλαρωτικό, καλοκαιρινό κομμάτι .Υπέροχες κιθάρες με κρυστάλλινο ήχο .Τα τύμπανα για κονσερβα-τουάρ είναι μια χαρά ,αν έπαιζε ένας ντράμερ εκεί θα έπρεπε να κινηθεί ,απλά θα ακουγόταν πιο φυσικά .Προσωπική άποψη βέβαια .

Αν πρέπει να πω ,ότι μου φέρνει κάτι στο μυαλό ,αυτά είναι κάτι από Σαντάνα -που δεν μου πολυαρέσει - και Στίλι Νταν που ξετρελαίνομαι ,οπότε η μίξη των 2 είναι υπέροχη  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χάιπερπανε και Σάμυ σας ευχαριστώ.

 

Αν πρέπει να πω ,ότι μου φέρνει κάτι στο μυαλό ,αυτά είναι κάτι από Σαντάνα -που δεν μου πολυαρέσει - και Στίλι Νταν

 

Έχει πλάκα πώς, πολλές φορές, κομμάτια σου θυμίζουν μουσικές που δεν αποτελούν επιρροή του συνθέτη. Santana ακούω περιστασιακώς, μου αρέσει αλλά δεν είμαι και φαν. Steely Dan ζήτημα είναι αν έχω ακούσει 2 κομμάτια όλα κι όλα.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου