Προς το περιεχόμενο

Μπέρδεμα με Sonar και YAMAHA 01X


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λεπόν....

 

Έχω τηn κονσόλα 01Χ στο στούντιο και τη σύνδεσα μέσω firewire σε ένα PC όπου ηχογραφώ μέσω κονσόλας και δουλεύω στο PC το Sonar 4.Έχω το εξής πρόβλημα.Δεν μπορώ να βρώ πως να πω στο SONAR οτι το κανάλι 1 στο SONAR να παίρνει είσοδο πχ απο το κανάλι 5 της κονσόλας.Έγινε το εξής βασικά.Βάλαμε να γράψουμε drums και βάλαμε το snare στο 3ο κανάλι αλλά στο Sonar είχα ένδειξη απο όλα τα κανάλια όπως και απο τη μπότα και τα overhead.Δεν μπορούσα να τα επεξεργαστώ χωριστά δηλαδή.Καμια πρόταση.Σίγουρα πρόκειται περι ρυθμισης αλλα δεν μπόρεσα να τη βρώ στο Sonar :evil:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λες σωστές τι ακριβώς εννοείς;;Απο ότι βλέπω εντάξει είναι.Απλώς επειδή η 01Χ βγάζει 8 κανάλια όταν εγώ θα έχω 20 κανάλια για ένα κομμάτι πως θα του πω το 21ο κανάλι να πάρει είσοδο απο την 1η είσοδο της κονσόλας;Ρυθμίζεται αυτό μέσω graphic patchbay;;

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου