Προς το περιεχόμενο

Dire Straits - Alchemy {1983} New dvd


vagelism

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Μήπως είστε του πυροσβεστικού ?  ;D ;D

Όχι ρε συ απλά δεν μπορώ τις φασαρίες (χωρίς να πληρώνομαι) –επαγγελματική διαστροφή ;D ;D!

Σκάσε μου 5,00 € και στο κάνω μπορντέλο εγώ το thread ;D ;D.

Σοβαρά πάντως, πολλές φορές ένοιωσα την ανάγκη να χαρακτηρίσω και εγώ κάποιον καλλιτέχνη λαλάκα. Όσες φορές το έκανα δημόσια, εισέπραξα την ίδια απάντηση: «Ζηλεύεις» :o.

Μα όχι δεν ζηλεύω, απλά τον θεωρώ λαλάκα.

Γιατί; ΕΤΣΙ!

Αλλά αυτό το «Γιατί; ΕΤΣΙ!», δεν το κατανοούν όλοι το ίδιο.

Mαλλον στελεχος της παραγκας του Μπαοκ.  ;D

 

ΜΠΑΟΚ ΟΕΕΟΟΟΟΟΟΟ ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

off topic -κατ εντολή Τρόλει- είμαι σκουλίκι παλιοδικολάβε και θα το πληρώσεις άσχημα το ατόπημα περί χρηματισμού  ;D

Όσο επί του θέματος ,δεν διαφώνησα στην άποψη ,ότι οι Στρέιτς είχαν τελειώσει μετά το 3ο άλμπουμ και το είπα ,άσχετα αν ο Τρόλει ,με τις τεράστιες οθόνες,δεν το πρόσεξε .

Το θέμα ,είναι ότι είδα πλην του οπ και κάποιους άλλους να θυμούνται με κάποια νοσταλγία κάτι και δεν μίλησα .

Αυτό αρεκί ,γιατί είναι γνωστό ότι δεν υπάρχουν αντικειμενικά κριτήρια ,μόνο προσωπικά και πωλήσεις .Πωλήσεις σαν της Γαρμπή ,του Λη Ροθ και των Στρέιτς .

Καθόλα αξιόλογοι όλοι τους .Και θυμάμαι τώρα που ήρθε η κουβέντα και διάφορα ωραία που είχαν γίνει με το Τζορτζ Καμ και κοίτα πως τα έφερε η ζωή και άντεξε ο άνθρωπος -τη μουσική του οποίου δεν τη γουστάρω-και γίνεται χαβαλές ωραίος και υπάρχουν άνθρωποι που τους αρέσει και καλά κάνει και η ζωή συνεχίζεται χωρίς μανούρες  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν ξέρω τι οθόνες χρησιμοποιείτε, αλλά αν δεν έχετε triple head με 24” έκαστο Monitor , συγνώμη αλλά κακώς σας απευθύνω το λόγο.  ;D

 

Κατανοώ τι θες να πεις. Λες ότι π.χ σε ένα μνημόσυνο που κλαίνε τον μακαρίτη, δεν πάς να πεις (σε αυτούς που τον κλαίνε) πόσο λαλάκας κατά τη γνώμη σού ήταν ;D. Φυσικά το παράδειγμα είναι ατυχές και τραβηγμένο, αλλά πιάνομαι από τη φράση «νοσταλγία», ίσως για να καταδείξω με το ατυχές παράδειγμα ότι όσο έντονη και να είναι αυτή (η νοσταλγία), δεν είναι δα και κάνα μνημόσυνο ή κηδεία (το συνελόντι ειπείν : Νταξ δεν τρέχει  και τίποτα, μουσική κουβέντα είναι ;D).

 

Τέλος τον George Kam , μην το φοβάσαι. Κατά τη γνώμη μου είναι youtube ceo …ξέρει τι κάνει, αλλά εδώ και αν είμαστε off topic.

:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OFF OFF TOPIC ,Α ρε Λαυρέντη ,μόνο εγώ ήξερα τι ..................ήσουν ,όσο ζούσες  ;D ;D ;D

από γνωστό ποιήμα σχετικό με το οφ τόπικ  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γυρναω σα την αδικη καταρα απ το να θεμα στ αλλο..παντου καταστροφη..

Φωναξτε ντο ΒΑΥΔΜ.Ο ΑΥΔΜ κοιμηθκε.. ;D ;D ;D

 

Το LP Alchemy το χα λιωσει.

Να πω την αληθεια οταν το ειδα σε βιντεο ψιλοαπογοητευτηκα απο την κακη σκηνικη παρουσια του δευτερου κιθαριστα κυριως αλλα και απο την ολη σκηνικη παρουσια της μπαντας η οποια ηταν και ειναι απο τις λατρεμενες μου.

Μου εδιναν την εντυπωση οτι μια μπαντα γεννημενη να παιζει στις παμπς την πηραν και την πεταξαν σ ενα μεγαλο στειτζ που δεν μπορουσαν να διαχειριστουν.

Πολυ περισσοτερο η πολυ αποτυχημενη κινησιολογια του ρυθμικου κιθαριστα.

 

Ο ντραμερ ειναι οντως φλυαρος στο Sultans of swing.

Στα αλλα επαιξε πολυ καλα και ενιοτε θεαματικα για Dire Straits.

Και ενω ειναι εξαιρετικος παιχτης(καμια σχεση βεβαια με τον ΘΕΟ-ΜΑΣΤΟΡΑ Pick Withers) σ αυτο το κομματι ξυλοκοπιασε με ανελεητες ταμπουριες χωρις λογο.(ή ειχε δικους του).Οσοι περιμεναν πως και πως να το ακουσουν λαιβ παντως(ημασταν πολλοι),ακουσαν κατι αλλο.Γι αλλους καλο,γι αλλους κακο.

Εγω το χαρακτηριζω καλο γιατι ειναι λατρεια που δυσκολα απομυθοποιειται... ;)

 

Ανεφερα τα κατα τη γνωμη μου αρνητικα,ας κλεισω την αποψη μου..

Ειναι ενα αλμπουμ σταθμος που τα μελανα του σημεια ωχριουν μπροστα στην προσφορα του ως ακουσμα για πολλες γενιες.

Να στε καλα Στρειτς που μεγαλωσαμε με ωραιες μουσικες!

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γυρναω σα την αδικη καταρα απ το να θεμα στ αλλο..παντου καταστροφη..

Φωναξτε ντο ΒΑΥΔΜ.Ο ΑΥΔΜ κοιμηθκε.. ;D ;D ;D

 

Το LP Alchemy το χα λιωσει.

Να πω την αληθεια οταν το ειδα σε βιντεο ψιλοαπογοητευτηκα απο την κακη σκηνικη παρουσια του δευτερου κιθαριστα κυριως αλλα και απο την ολη σκηνικη παρουσια της μπαντας η οποια ηταν και ειναι απο τις λατρεμενες μου.

Μου εδιναν την εντυπωση οτι μια μπαντα γεννημενη να παιζει στις παμπς την πηραν και την πεταξαν σ ενα μεγαλο στειτζ που δεν μπορουσαν να διαχειριστουν.

Πολυ περισσοτερο η πολυ αποτυχημενη κινησιολογια του ρυθμικου κιθαριστα.

 

Ο ντραμερ ειναι οντως φλυαρος στο Sultans of swing.

Στα αλλα επαιξε πολυ καλα και ενιοτε θεαματικα για Dire Straits.

Και ενω ειναι εξαιρετικος παιχτης(καμια σχεση βεβαια με τον ΘΕΟ-ΜΑΣΤΟΡΑ Pick Withers) σ αυτο το κομματι ξυλοκοπιασε με ανελεητες ταμπουριες χωρις λογο.(ή ειχε δικους του).Οσοι περιμεναν πως και πως να το ακουσουν λαιβ παντως(ημασταν πολλοι),ακουσαν κατι αλλο.Γι αλλους καλο,γι αλλους κακο.

Εγω το χαρακτηριζω καλο γιατι ειναι λατρεια που δυσκολα απομυθοποιειται... ;)

 

Ανεφερα τα κατα τη γνωμη μου αρνητικα,ας κλεισω την αποψη μου..

Ειναι ενα αλμπουμ σταθμος που τα μελανα του σημεια ωχριουν μπροστα στην προσφορα του ως ακουσμα για πολλες γενιες.

Να στε καλα Στρειτς που μεγαλωσαμε με ωραιες μουσικες!

 

 

 

 

Καλά με εσένα ,θα τα πούμε στο μουράγιο ,σε κόβω για Ηραρκλειδή  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Να πω την αληθεια οταν το ειδα σε βιντεο ψιλοαπογοητευτηκα απο την κακη σκηνικη παρουσια του δευτερου κιθαριστα κυριως ........Πολυ περισσοτερο η πολυ αποτυχημενη κινησιολογια του ρυθμικου κιθαριστα.

Το συνολάκι που φορούσε σου άρεσε;  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συνολάκι που φορούσε σου άρεσε;  ;D ;D ;D

Κάποια στιγμή οφείλουν ,όλοι οι λιντ κιθαρίστες να βάλουν ένα βεραμάν συνολάκι . Όσο πιο γληγουρα το αντιληφθείς ,τόσο πιο γλήγουρα θα κάνεις διεθνή καριέρα  8)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά με εσένα ,θα τα πούμε στο μουράγιο ,σε κόβω για Ηραρκλειδή  ;D ;D ;D

;D ;D ;D

Οχι ρε,Καβαλα ειμαι.Ψωμιά&Σια...

Δε ξαναμπαινω γηπεδο.. ;D

Βλεπω με το πουρο σε 47'' PLASMA.. ;D

 

Το συνολάκι που φορούσε σου άρεσε;  ;D ;D ;D

;D ;D ;D

Εμ εμενα δε με πηρες ενα τετοιο.Σα ντη λουλα στη γκηδεια μ εντυσες.. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D ;D ;D

Οχι ρε,Καβαλα ειμαι.Ψωμιά&Σια...

Δε ξαναμπαινω γηπεδο.. ;

 

Νοτίως του γηπέδου είναι ο ταρσανάς ,θα σε σιάξω κι εσένα παλιορουκά  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου