Προς το περιεχόμενο

Dire Straits - Alchemy {1983} New dvd


vagelism

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Κάποια στιγμή οφείλουν ,όλοι οι λιντ κιθαρίστες να βάλουν ένα βεραμάν συνολάκι . Όσο πιο γληγουρα το αντιληφθείς ,τόσο πιο γλήγουρα θα κάνεις διεθνή καριέρα  8)

Εσύ είσαι πολύ προχώ λέμε! Θα συνεργαστούμε!  ;D ;D

 

Εμ εμενα δε με πηρες ενα τετοιο.Σα ντη λουλα στη γκηδεια μ εντυσες.. ;D

;D ;D ;D

Τι τα θες ξάδερφε. Φτώχια καταραμένη στην παραγωγή. Να’χα φράγκα να σε κάνω μανεκένε!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Νοτίως του γηπέδου είναι ο ταρσανάς ,θα σε σιάξω κι εσένα παλιορουκά  ;D

Noτιοδυτικως...

Εχει κι ενα ουζερι της καλης ωρας.Ντεκορ πεταλιδα απ το σκαρι και αρωμα ψοφιο φυκι αλλα με καλη παντρεμενη(σαρδελα).

Παρ ντο Τρολευ κι ελατε για ουζα μπας και τα βρειτε περι Αλχεμυ. ;D

Εγω θα μαι με το πουρο απεναντι,σντο βραχο... ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι τα θες ξάδερφε. Φτώχια καταραμένη στην παραγωγή. Να’χα φράγκα να σε κάνω μανεκένε!  ;D

Αυτα σου τα λογια καινε...τα κοριτσα...της Χαλκιδικης.

Αντε πηγαινε να χασεις τον υπνος κι εσυ οπως κι εγω.. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκάσε μου 5,00 € και στο κάνω μπορντέλο εγώ το thread ;D ;D.

Τελικά στα σκάσανε ή έγινε στο τζάμπα η δουλειά? ;D ;D ;D

 

Γυρναω σα την αδικη καταρα απ το να θεμα στ αλλο..παντου καταστροφη..

Που είσαι βρε! Καλωσγύρισες. :)

 

Αυτα σου τα λογια καινε...τα κοριτσα...της Χαλκιδικης.

Αντε πηγαινε να χασεις τον υπνος κι εσυ οπως κι εγω.. ;D

Να το προσέξεις αυτό. Και ο Σίσυφος (σύμφωνα με ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες) τα ίδια έκανε και ακόμα ταλαιπωρείται με την πέτρα του. ;D ;D ;D ;D

 

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ελεος..

σας χαλασε που οι ανθρωποι χαμογελανε...που φορανε ρουχα των 80ς... Που κουνιουνται επι σκηνης.. 

Η εννοια του dvd ειναι ακουμε μουσικη - μια ζωντανη ηχογραφηση  και παραλληλα βλεπουμε και λιγο εικονα.

Την μουσικη την ακουσατε..?{ Γιατι τα ατομα παιζουν γαμω...ακομα και για το 2011}

Γιατι εγω δεν ακουσα τιποτα κουλο απο τον δευτερο κιθαριστα...και επισης...το ειδα ΟΛΟ το dvd..οχι αποσπασματα απο το youtube.. Για αυτο και εκατσα και εγραψα την αποψη μου.

Να υπενθυμισω μερικα τελευταια dvd..που ολοι χαμογελανε σαν χαχες επι σκηνης..και ειναι ολα γυρισμενα μετα το 2005.

1. Jeff Beck Live at Ronnie Scotts..

2. John Mayer Live in La.

3. The Police Live in Tokyo Dome 2008.

4. Stevie Wonder live at last..

OΛοι αυτοι χαμογελανε {σαν τον Justin}.. Mαλλον εχουν ξεμεινει στα 80ς.

Κατι που θελω να πω στον Τρολευ και να κλεισω .

Φυσικα και εχεις το δικαιωμα να διατυπωσεις την αποψη σου σχετικα με μια παρασταση.

Σαν αυτοκλητος καθηγητης ομως {οπως με εχεις αποκαλεσει στο παρελθον} θα σε συμβουλευα να αφησεις τις κριτικες των μουσικων {ανθρωπων} για τους μουσικους..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τελικά στα σκάσανε ή έγινε στο τζάμπα η δουλειά? ;D ;D ;D

Δεν αντελήφθην! Υπονοείς κάτι; ;D ;D ;D ;D

 

Παιδια ελεος..

σας χαλασε που οι ανθρωποι χαμογελανε

 

Όχι Βαγγέλη, εμένα δεν με χάλασε που χαμογελάνε αλλά μπορώ να καταλάβω το point του Trolley (που λέει ότι κατά τη γνώμη του το συγκεκριμένο τραγούδι θέλει διαφορετική σκηνική παρουσία)

 

...που φορανε ρουχα των 80ς...

Εμένα μου αρέσουν κάποια 80’s ρούχα. Τα συγκεκριμένα δεν μου άρεσαν.

 

Η εννοια του dvd ειναι ακουμε μουσικη - μια ζωντανη ηχογραφηση  και παραλληλα βλεπουμε και λιγο εικονα.

Δεν είναι αυτή απαραίτητα  ή έννοια του DVD. Εγώ μπορεί να θέλω λίγη μουσική και πολύ εικόνα .

 

Την μουσικη την ακουσατε;

Τη συγκεκριμένη  μουσική την άκουσα εδώ και πολλά χρόνια (και οι περισσότεροι εδώ μέσα) . Προσωπικά δεν μου αρέσει καθόλου, αλλά αυτό δεν σημαίνει και τίποτα.

 

Για αυτο και εκατσα και εγραψα την αποψη μου.

Και πολύ καλά έκανες, και εγώ τη σέβομαι απόλυτα.

θα σε συμβουλευα να αφησεις τις κριτικες των μουσικων {ανθρωπων} για τους μουσικους..

 

Εδώ διαφωνώ. Τη Μουσική και τους μουσικούς τους ακούν και τους κρίνουν όλοι.

Στην τελική όπως λες:

... 60 εκατομμυρια...ειναι οι πωλησεις των Dire straits ως τωρα..

Δεν μπορεί όλες αυτές οι αγορές να έγιναν από μουσικούς. Δηλαδή θετικά μπορούν να κρίνουν τους μουσικούς μη μουσικοί, αλλά αρνητικά όχι;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι αυτή απαραίτητα  ή έννοια του DVD. Εγώ μπορεί να θέλω λίγη μουσική και πολύ εικόνα.

Νομίζω ότι τα πράγματα έχουν ως εξής.

Σε ένα ακουστικό "προϊόν" όπως ένα μουσικό κομμάτι μετράει η συνολική αίσθηση που δημιουργεί στον ΑΚΡΟΑΤΗ (είτε αυτός είναι μουσικός είτε όχι). Αυτή έχει να κάνει με όλα τα δομικά στοιχεία που το αποτελούν (στίχοι, μουσική, mix, ερμηνευτές, κλπ) όμως δεν μπορεί να απομονωθεί κανένα από αυτά (πχ πως να πει κάποιος, μου αρέσει η φράση στο 1:32, αλλά η σύνθεση είναι μάπα, καλή φωνή, αλλά ηλίθιοι στίχοι). Η τελική αίσθηση μετράει (τι λέει σε καθένα).

Με την ίδια λογική δεν μπορεί να απομονωθεί σε ένα οπτικοακουστικό "προϊόν" το οπτικό από το ακουστικό μέρος. Αν μη τι άλλο ο ακροατής (αν δεν περιμένει να δει show), περιμένει να δει το πως αυτοί οι άνθρωποι ΑΙΣΘΑΝΟΝΤΑΙ όταν παίζουν τα κομμάτια τους. Να συμμετέχει σε αυτή τους την αίσθηση, την "μυσταγωγία".

Το συνολικό αποτέλεσμα σε άλλους αρέσει και σε άλλους όχι και οι λόγοι είναι καθαρά προσωπικοί.

Αλλά μιλάμε πάντα για το τι βγαίνει σαν αίσθηση προς τα έξω συνολικά.

 

Δεν αντελήφθην! Υπονοείς κάτι; ;D ;D ;D ;D

Και βέβαια όχι. ;D ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Για το alchemy δεν έχω άποψη ακόμη καθώς δεν το έχω δει. Αλλά "πανηγύρι για 80's γυφταριό" τα Brothers In Arms, Love Over Gold και On Every Street....... Τι άλλο θα ακούσουμε.

 

 

 

 

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το alchemy δεν έχω άποψη ακόμη καθώς δεν το έχω δει. Αλλά "πανηγύρι για 80's γυφταριό" τα Brothers In Arms, Love Over Gold και On Every Street....... Τι άλλο θα ακούσουμε.

 

Δεν έγραψα αυτό.

 

Να ξαναδιαβάσεις το ποστ μου και να αναιρέσεις το (τεχνητά) σκωπτικό ύφος σου.

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου