Προς το περιεχόμενο

που φτανει κανεις για μια αγγελια...


Elixir

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τια να πω.. ισως επεσες στην αγοραστικη μειοψηφια του noiz, poor Elixir :P

 

Δυο ενισχυτες εχω παρει απο τις αγγελιες του noiz, και τα 2 παιδια ηταν απιστευτα συνεργασιμα, ειδικα το πρωτο παλικαρι μονο σπιτι του δε με κοιμησε (που λεει ο λογος ε :D ), ασε που βρηκαμε και κοινο γνωστο!

 

Ειναι δυσκολοι οι καιροι που ζουμε, και καθεις προσπαθει το καλυτερο για την παρτη του, να του μεινουν και μερικα euro στην τσεπη... Η αλλη πλευρα λεει πως και ο πωλητης χρειαζεται τα λεφτα, για αυτο και πουλαει, στις περισσοτερες των περιπτωσεων .

 

Οπως και να χει, αναλογως το υφος ερχεται και η αναλογη απαντηση.

 

So Close, No Matter How Far...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ευτυχώς δεν είναι όλοι έτσι. Έχω πάρει και έχω δώσει πολλά πράγματα μέσω των αγγελιών του noiz και με τους περισσότερους δεν υπήρξε πρόβλημα. Είναι όμως αρκετοί αυτοί που δημιουργούν τέτοιες καταστάσεις. Στην αρχή αναρωτιόμουν "Καλά όλοι οι τρελοί σε μένα έπεσαν"; Έχει όμως και τι πλάκα του ώρες ώρες όπως είπες και συ και έχει ακόμη περισσότερη πλάκα που γράφει ο καθένας στο θεματάκι που αρχίσαμε το τι κουλό του έχει συμβεί. Βέβαια εκτός από πλάκα είναι και πολύ διδακτικό στο τι να προσέχουμε.

 

 

ακριβως ετσι φιλε μου. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Αγγελίες είναι show από μόνες τους! ο Χαρακτήρας του καθενός εκδηλώνεται στο έπακρο γιατί εμπλέκονται τα λεφτά στη μέση!

 

Εμένα πριν λίγο καιρό με παίρνει ένας τύπος για έναν Dimarzio που έχω στις αγγελίες και μου λέει με ένα άκρως μάγκικο ρεμπετομεταλλάδικο ύφος

"λοιπόν φιλαράκο! θέλω να μου τα πεις όλα ακόμα και το μήκος του καλωδίου του μαγνήτη!"  ::)

του λέω εγώ ότι έχει λίγες φυσιολογικές γρατσουνιές και διάφορες άλλες λεπτομέρειες και τι απαντάει ο τύπος??

"δουλεύει καλά?" ναι του λέω..

και μου λέει το καλό "ε τότε τι μου τα λες όλα αυτά? χέστηκε η Μαριώ στ' αμπέλι!"  :o

τέλος πάντων μου λέει "θα σου στείλω την διεύθυνση αλλά την δευτέρα στείλ τον σίγουρα γιατί τον βιάζομαι!"

οκ του λέω, αλλά επειδή ο μαγνήτης είναι Κέρκυρα που σπουδάζω αλλά εγώ τώρα είμαι Αθήνα, θα προσπαθήσω να αγγαρέψω καναν φίλο από κει να στον στείλει. τα κανονίζω εγώ όλα και ξεβολεύω έναν κολλητό να πάει σπίτι μου να τον πακετάρει κτλ και περιμένω το μηνυμα με την διεύθυνση!

ήταν παρασκευή αλλά το μήνυμα πουθενά! Σάββατο τίποτα. Κυριακή τίποτα! Δευτέρα του τηλεφωνώ και μου λέει δεν τον θέλω φίλε! πήρα μια κιθάρα με τον D-Sonic πάνω! καλά του λέω και δεν λες τίποτα? κι αν κάποιος άλλος ενδιαφερόταν εγώ θα τον άδειαζα χωρίς λόγο κτλ κτλ..  :-X >:(

 

όπως και να χει μικρό το κακό αλλά ακόμα και στα μικρά ο άλλος μπορεί να έχει τρέξει περισσότερο απ ότι φανταζόμαστε! ας είμαστε λιγότερο Ελληναράδες στα πάρε δώσε λοιπόν, κι ας συνεννοούμαστε όπως θα θέλαμε να μας κάνουν οι άλλοι! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"δουλεύει καλά?"

Ευτυχως που δεν τον αγόρασε, γιατί αν ήταν μονοπήνιος θα σου τον έστελνε πίσω γιατί έχει φύσημα ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ αυτό που έκανα ήταν να σβήσω το τηλέφωνο επικοινωνίας και να αφήσω μόνο email γιατί καθώς το forum και οι αγγελίες του γίναν γνωστότερα σε ευρύτερο κοινό έχουν πλακώσει διάφοροι τουλάχιστον τυχάρπαστοι οι οποίοι μάλιστα πληθαίνουν ολοένα τώρα τελευταία. Την τελευταία φορά κάποιος με ξύπνησε Κυριακάτικα κι άρχισε το γυφτοπάζαρο πράγμα που ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αυτό που έκανα ήταν να σβήσω το τηλέφωνο επικοινωνίας και να αφήσω μόνο email γιατί καθώς το forum και οι αγγελίες του γίναν γνωστότερα σε ευρύτερο κοινό έχουν πλακώσει διάφοροι τουλάχιστον τυχάρπαστοι οι οποίοι μάλιστα πληθαίνουν ολοένα τώρα τελευταία. Την τελευταία φορά κάποιος με ξύπνησε Κυριακάτικα κι άρχισε το γυφτοπάζαρο πράγμα που ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι...

Χρυσόστομε.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι εμπειρίες μου στις αγγελίες του Noiz είναι από τις καλύτερες (και πολύ περισσότερες από τις 5 του προφιλ λόγω αμοιβαίας τεμπελιάς  ;D).

Από την άλλη ως μικρόκοσμος, έτσι και το Noiz έχει κάθε καρυδιάς καρύδι.

 

Η διαπραγμάτευση δεν είναι ποινικό αδίκημα, ούτε ξεφτίλα, ούτε παιχνίδι.

Ξέρω τι πουλάς, είδα τι πουλάς, ενδιαφέρομαι για αυτό που πουλάς αλλά δίνω λιγότερα για τους δικούς μου λόγους τους οποίους μπορεί να εκφράσω αλλά και που μπορεί και να μην σε αφορούν στο φινάλε.

Η απάντηση μπορεί να είναι

α) "οκ, γιατί θέλω να τελειώνω"

β) "Δεν νομίζω τόσο χαμηλά αλλά αν βρεθούμε στη μέση είμαι οκ"

γ) "Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον αλλά δε νομίζω ότι ενδιαφέρομαι για τόσο χαμηλά"

 

Σε περίπτωση εκτενούς παραφιλολογίας (ευγενούς ή μη) από τον αγοραστή για το πόσο χάλια είμαι γω ή το αντικείμενο, "σας ευχαριστώ και πάλι για το ενδιαφέρον αλλά πρέπει να φύγω" και κατεβάζω το ακουστικό. Συζήτηση με τον κάθε ψυχάκια θα ανοίξω;

 

Από τη στιγμή της συμφωνίας όμως, το προϊόν πρέπει να είναι άμεσα διαθέσιμο.  ;)

 

Γεγονός είναι ότι προσωπικά δεν επιθυμώ να στέλνω εκτός Αθηνών εκτός αν παραλάβει αντιπρόσωπος του Αγοραστή.

Βέβαια υπάρχει και ο τρόπος να πληρώσει προκαταβολικά ο Αγοραστής τα μεταφορικά και με αντικαταβολή τα υπόλοιπα αλλά πάντα προτιμώ να δει και να κρίνει εξ ιδίων πριν αγοράσει, προς αποφυγή παρεξηγήσεων.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου