Προς το περιεχόμενο

που φτανει κανεις για μια αγγελια...


Elixir

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάλι έχω πουλήσει και έχω αγοράσει απίστευτα πράγματα.

Και δεν μου έτυχε συναλλαγή κακή.

Στο ΝΟΙΖ πάντα αλλά και στο ΕΒΑΥ αν ξέρεις τι ζητάς πάντα θα βρείς άκρη.

Η μόνη μου συναλλαγή που δεν έγινε ποτέ ήταν ένας ενισχυτής RIVERA τον οποίο έδινα, τον έκλεισα για ένα παληκάρι αλλά επό δική μου καθυστέρηση η συνναλαγή δεν έγινε ποτέ (ήθελα να τον βελτιώσω αλλά είχα και πρόβλημα χρόνου).

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πουλούσα μία digital κονσόλα (500 ευρώ) σε κατάσταση καινούριας και με παίρνει ένας τύπος και μου λέει ότι την ήξερε την κονσόλα αλλά ήθελε να την ακούσει πριν τη πάρει. Εγώ ήμουν σε φάση μετακόμισης και του είπα ότι επειδή δεν είχα ακόμα στημένα μηχανήματα δεν μπορούσε να την ακούσει παρά μόνον να την δει. Ο τύπος μου ζήτησε να την ακούσει γιατί ενδιαφερόταν για άμεση αγορά και έτσι υποχρεώθηκα σε ένα φίλο που έχει στούντιο να την μεταφέρω εκεί ώστε να μπορέσει να την τσεκάρει. Ο τύπος έρχεται και αρχίζει να ρωτάει τα πιό κουλά πράγματα. Τι κονβέρτορες-faders-eq-reverb-compressors κλπ κλπ έχει η κονσόλα; Τα τάδε... (και τα ακούει όλα πως δουλεύουν). Ναι λέει αλλά οι Neve κονσόλες έχουν καλύτερα.....  Μα τι περίμενε από μια κονσόλα των 500 ευρώ; Να έχει τα συστήματα των Neve; Αυτός ήθελε να πάρει Mercedes με τα λεφτά που κάνει ένα Yugo. Μετά με ρωτάει εάν η κονσόλα μπορεί να δώσει 32 κανάλια adat out γιατί θέλει να κάνει ταυτόχρονη ηχογράφηση 32 καναλιών (και ήταν κάθετος σε αυτό.Δεν βολευόταν με τα 16 της κονσόλας με τίποτα). Του λέω ότι μπορεί να δώσει 16 κανάλια με την επέκταση που ήδη είχε εκτός εάν πάρει άλλη μία επέκταση του adat οπότε θα έχει 32. Η επέκταση κοστίζει 100-120 ευρώ. Μου λέει πολλά είναι,και τον ρωτάω με τι κάρτα θα κάνει αυτή την ηχογράφηση και ότι για να βρει κάρτα που να έχει τόσα in πρέπει να δώσει πολλά λεφτά. Τι γυρνάει και μου λέει τότε ο θεός;;; Ότι το budget που υπολόγιζε για κάρτα ήχου ήταν γύρω στα 150 ευρώ και ότι δεν πειράζει θα πάρει μία κάρτα maudio που κάνει 100 ευρώ και έχει ένα stereo in-out. Από τα 32 κανάλια που ζητούσε (και ξαναλέω ότι ήταν κάθετος) έπεσε στα δύο. Να μην τα πολυλογώ (ήδη το έκανα) ο τύπος έκατσε 3 ώρες συνεχίζοντας να ρωτάει τα πιό απίστευτα πράγματα και στο τέλος μου ζητάει μείωση τιμής γιατί βρήκε μία ίδια κονσόλα στο Βόλο 100 ευρώ πιό φθηνά. Του λέω πήγαινε στο Βόλο και δώσε 200 ευρώ πήγαινε-έλα σε βενζίνες και διόδια για να την δεις και τα ξαναλέμε. Όπως καταλαβαίνετε ποτέ δεν αγόρασε τη κονσόλα και η υποχρέωση στον φίλο μου που με εξυπηρέτησε (γιατί ήταν και αυτός μαζί αυτές τις τρεις ώρες) δεν πληρώνεται με τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο και μονο ετσι οπως ειδα το ποστ σου με κουρασε  ;D - φτιαξτο λιγακι να διαβαζεται δεν γραφεις σε τετραδιο  ;) ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και το δινω 100 ευρω  

και μου λεει να το πας 85 ευρω

μα του λεω τα 25 ευρω σε μαρανανε ??

ποσο ειχες στα μα8ηματικα στο σχολειο?  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απορώ με κάτι τύπους που απαιτούν να κάνεις ανταλλαγές κιθάρας με courier και σε μεγάλη απόσταση και αν τους πείς οτι φοβάσαι μήπως στραβώσει κάτι θυμόνουν κιόλας..

 

Να στείλω δηλαδή την κιθάρα μου αξίας άνω των 1000ευρώ σε έναν άγνωστο και να βασιστώ στην καλή του θέληση οτι θα μου στείλει τη δικιά του.

 

Αν είναι δυνατόν.  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσο ειχες στα μα8ηματικα στο σχολειο?  ;D ;D

ελα μωρε - εκει κολλησες εσυ ?? τα 15 ηθελα να πω  ;D ;D ;D κεκτημενη ταχυτης  :P :P

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απορώ με κάτι τύπους που απαιτούν να κάνεις ανταλλαγές κιθάρας με courier και σε μεγάλη απόσταση και αν τους πείς οτι φοβάσαι μήπως στραβώσει κάτι θυμόνουν κιόλας..

 

Να στείλω δηλαδή την κιθάρα μου αξίας άνω των 1000ευρώ σε έναν άγνωστο και να βασιστώ στην καλή του θέληση οτι θα μου στείλει τη δικιά του.

 

Αν είναι δυνατόν.  ???

 

 

Δεν ειναι θεμα απαιτησης.

Εγω ας πουμε μενω Πατρα.

Για ανταλλαγες κυριως βαζω αγγελια και γραφω οτι καλο θα ειναι τα ατομα που ενδιαφερονται να ειναι γυρω απο την πολη μου για αμεση επαφη κλπ.

Το θεμα ειναι ομως οτι ποτε δεν μου εχει κατσει κανενας απο Πατρα για ανταλλαγη.

Ειναι ολοι απο αλλες πολεις.

Εκει τι κανεις αν σε ενδιαφερει ενα οργανο?Το χανεις για να μην παρεις το ρισκο?

Να τρεχεις σε αλλες πολεις δεν ειναι και το ευκολοτερο πραγμα.

Οτι μπορει ομως και να σου κατσει και καμμια στραβη με κανενα λαμογιο ειναι πιθανο.

Δεν ξερω αν υπαρχει δικλειδα ασφαλειας για τετοιες συναλλαγες.

Οποτε ρισκο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν ειναι θεμα απαιτησης.

Εγω ας πουμε μενω Πατρα.

Για ανταλλαγες κυριως βαζω αγγελια και γραφω οτι καλο θα ειναι τα ατομα που ενδιαφερονται να ειναι γυρω απο την πολη μου για αμεση επαφη κλπ.

Το θεμα ειναι ομως οτι ποτε δεν μου εχει κατσει κανενας απο Πατρα για ανταλλαγη.

Ειναι ολοι απο αλλες πολεις.

Εκει τι κανεις αν σε ενδιαφερει ενα οργανο?Το χανεις για να μην παρεις το ρισκο?

Να τρεχεις σε αλλες πολεις δεν ειναι και το ευκολοτερο πραγμα.

Οτι μπορει ομως και να σου κατσει και καμμια στραβη με κανενα λαμογιο ειναι πιθανο.

Δεν ξερω αν υπαρχει δικλειδα ασφαλειας για τετοιες συναλλαγες.

Οποτε ρισκο?

κανενα ρισκο - με περνεις εμενα ενα τηλ και ερχομαι απο κυλληνη και περνω το οργανο που θελεις να ανταλλαξεις.......απλο  ;D ;D ;D - για να σε ξαλαφροσω λιγο το λεω - με ολη την καλη διαθεση  :D :D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανενα ρισκο - με περνεις εμενα ενα τηλ και ερχομαι απο κυλληνη και περνω το οργανο που θελεις να ανταλλαξεις.......απλο  ;D ;D ;D - για να σε ξαλαφροσω λιγο το λεω - με ολη την καλη διαθεση  :D :D

 

Φιλος καλα τα λες ;D

Με τις πωλησεις τα παω καλα ;D...εχω πουλησει καμμια 20αρια πραγματα (ασχετα αν στις συναλλαγες λεει 4 ;D..βαριεται ο κοσμος να γραψει :P)...και τα περισσοτερα καλιασε Πατρα η καποιος που ειχε φιλο στην πολη η καποιος που ηταν περαστικος και...ψωνισε ;D ;D ;D.

Ανταλλαγη δεν εχει καλιασει ποτε :-\..εκει ειμαι γκαντεμης ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλος καλα τα λες ;D

Με τις πωλησεις τα παω καλα ;D...εχω πουλησει καμμια 20αρια πραγματα (ασχετα αν στις συναλλαγες λεει 4 ;D..βαριεται ο κοσμος να γραψει :P)...και τα περισσοτερα καλιασε Πατρα η καποιος που ειχε φιλο στην πολη η καποιος που ηταν περαστικος και...ψωνισε ;D ;D ;D.

Ανταλλαγη δεν εχει καλιασει ποτε :-\..εκει ειμαι γκαντεμης ;D ;D ;D

ελα ελα πες μου τον πονο σου - τι θελεις να ανταλλαξεις και δεν μπορεις ?? πες το ελα ελα....  ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου