Προς το περιεχόμενο

που φτανει κανεις για μια αγγελια...


Elixir

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

- και ο μικρος θεος γυριζει και λεει "ακριβος εισαι"

 

ωραία, πές του λοιπόν κι εσύ ήρεμα και απλά "γύφτος είσαι" και ευχήσου του ολόψυχα "καλό βράδυ"...

 

μη χαλάμε και τις καρδιές μας...  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xρονια  πολλα στους εορταζοντες-ουσες και οχι μονο!

 

Στο θεμα μας...

Γιατι να κανουμε τα απλα πολυπλοκα?

Σ αυτον τον κοσμο υπαρχουν παραξενοι ανθρωποι κατα τη γνωμη μας οπως και μεις ενιοτε ειμαστε παραξενοι για καποιους.Λιγο ή πολυ.

Ενα ''Σ ευχαριστω φιλε μου για την προταση,δε μ ενδιαφερει'' ειναι αρκετο και τελειωνει η ιστορια.

Η δημοσιοποιηση πολλες φορες μας εισαγει και εμας στον κινδυνο να μας παρεξηγησουν. ;)

 

Το καλοκαιρι ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕ,βουρ για μπανιο! :D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία, πές του λοιπόν κι εσύ ήρεμα και απλά "γύφτος είσαι" και ευχήσου του ολόψυχα "καλό βράδυ"...

 

μη χαλάμε και τις καρδιές μας...  ;D

εεε μα δεν επρεπε να του πω ετσι ?? αλλα εχε χαρη που ειμαι πολυ ευγενικος και καλος ανθρωπος  ;D ;D ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο μπανακι ερχομαι

λοιπον εμενα στην περιπτωση μου εγιναν τα εξης

1 περνω τηλ τον αγοραστη τον καταλαβα για καπου 34-35

λεμε γενικα για την κιθαρα,του λεω οτι η κιθαρα ειναι σκαμενη για διπλο απ οτι για μονο που ειναι απο το εργοστασιο και οτι το εχω κανει εγω με ντρεμελ

και με ρωταει τι δουλεια κανω του λεω υδραυλικος(κρατηστε το αυτο)

του λεω μαχογκανη αυτη η κιθαρα και τα λοιπα

2μου στελνει μαιλ για την τιμη

3 του στελνω καταλογο με το συνολικο κοστος που ξεπερνα το 500αρικο χωρις το μαστορα με τα ηλεκτρονικα

5μου απαντα

πως κανεις ετσι ,καλα μην δαγκωνεις για τοσο λιγα λεφτα(αμα ειναι λιγα ρε απολιφαδι που κολλας?)

εγω ειμαι μουσικος εδω και 15 χρονια και οχι  ενας υδραυλικος.νομιζεις πως πηρε αξια η κιθαρα απο αυτα που εκανες

δεν εισαι οργανοποιος αλλα υδραυλικος γι αυτο πουλα αλλου τις εξυπναδεσ σου πιτσιρικα

πολυ θα ηθελα να κανω copy paste to mail του αλλα δεν θελω να βγαλω κακια

πιο πολυ νιωθω πωσ μου εθιξε το επαγγελμα σαν να λεει

υδραυλικος εισαι παρε μπεγλερι και φερε την κιθαρα σε μενα...

εχω γενικα την ταση να μιλαω οπως μου μιλανε...

γι αυτο παντως του απαντησα οπως του αρμοζει

α θα ηθελα μια αποψη για την τιμη δεν βαζω λινκ για διαφημηση αλλα αμα πεσεται πανω της καντε μου μια αξιολογηση

 

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα ''Σ ευχαριστω φιλε μου για την προταση,δε μ ενδιαφερει'' ειναι αρκετο και τελειωνει η ιστορια.

 

Αυτό ισχύει όταν δεν έρθεις σε μία συμφωνία με την άλλη μεριά. Όταν κάνεις μία συμφωνία,την τηρείς,εγώ αυτό ξέρω. Και μένα μου έχει τύχει να ζητήσω μία καλύτερη τιμή αλλά δεν σημαίνει ότι πρέπει να βρίζω αν δεν μου κάνουν τη τιμή που θέλω. Ούτε να βάζω κάποιον σε μία διαδικασία και να μη σέβομαι τον προσωπικό του χρόνο αν δεν ξέρω τι είναι αυτό που πουλάει και δεν ξέρω καν αν με ενδιαφέρει να το πάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω και εγω την εμπειρια μου απο αγγελιες, την καταθετω, οχι για κανενα λογο, αλλα για να μαζευουμε ολοι μαζι εμπειριες απο τετοια πραγματα  και να μαθουμε να αντιδρουμε σωστα.

 

Πουλαει ο τυπος μια κιθαρα 130 ευρω, ομολογουμενως καλη τιμη, και του στελνω μηνυμα 5 λεπτα αφου ανεβηκε η αγγελια.

Η απαντηση ερχεται μια μερα μετα, μου λεει σορρυ, αλλα μαζευα προσφορες για την κιθαρα (κατι σαν δημοπρασια), εχω προσφορες για 150+.

 

Του απαντω φιλε οταν βαζουμε μια αγγελια και λεμε 130, εννοουμε 130, αλλιως το βαζουμε στο ebay δημοπρασια και οσο πιασει. Ευχαριστω δεν ενδιαφερομαι, του λεω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι ενας τυπος εδω στο νοιζ ftzaerlis η κατι τετοιο

ο οποιος ειναι φοβερος

μου εστειλε ενα πεταλι και το ελαβα

μιλισαμε τηέφωνικα και τα λοιπα και ηταν σπαθι ο τυπος

μου ειπε για μια ανταλλαγη αλλα δεν εκατσε το πραγμα

και παλι ομως μου ευχηθηκε τα καλητερα

εχει +1 στισ αγγελιες απο μενα

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Delta 66 δεν θα συμφωνήσω καθόλου με το "αν δεν σκύψεις δεν σε καβαλάνε". Το θέμα είναι να μπορέσεις να κάνεις ότι μπορείς για να εξυπηρετήσεις και την άλλη πλευρά. Αν ο άλλος δεν εκτιμά την όποια προσπάθεια δεν σημαίνει ότι φταίω εγώ που με καβαλήσανε. Μάλλον φταίει ο άλλος που δεν έχει τρόπους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου