Προς το περιεχόμενο

joyo πεταλια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δες σελιδα 9...

 

Αλλα τωρα οκ ταπ με δυο κουμπια μαζι ψιλομπαρουφα ακουγεται.  :P Αμα εισαι ορθιος ακροβατικα θα κανεις;

Τρολολολολολολολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 167
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δύο πολύ καλά βίντεο για τα joyo πετάλια ειδικά αυτό με τους διαφορετικούς ενισχυτές δείχνει το μεγάλο πρόβλημα των review του youtube (το σέτινγκ  που μου θύμισε περισσότερο τον ήχο του ultimate drive ήταν με την χρήση του engl )

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τσίμπησα το American sound μακάρι να πλησιάζει αυτο που θελω.........τωρα τι θελω χμμμμ ενα πιο δυναμικο drive που να φεντεριζει  ??? απο το sd1 του οποιου βγαζω το καπελο σε ολα και ας ειναι λιγο σφιχτο.

Λοιπον το εχει κανεις να μου πει καμια γνωμη ?Θα παιζει με american std se blues junior.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον το εχει κανεις να μου πει καμια γνωμη ?Θα παιζει με american std se blues junior.

 

 

Εγώ έχω το Amerian Sound και έχω και Strat American Standard του 91 και παίζω και σε Blues Junior (συν Blues Deluxe Reissue). Το έχω δοκιμάσει πολύ λίγο με τους ενισχυτές γιατί το χρησιμοποιώ για να γράφω από την πεταλιέρα μου στο ProTools, όπυ έχω καταφέρει να το "φέρω" πολύ κοντά στον ήχο του blues Junior! Ένα πράγμα πάντως έχω ανακαλύψει: Δουλεύει πολύ καλύτερα με τροφοδοτικό ΠΑΝΩ από 9V. Όταν είχα το τροφοδοτικό μου στα 9V, είχα πολύ περιορισμένο εύρος ρυθμίσεων ιδιαίτερα στα καθαρά με το Voice στις 14:00, το Mid λάσπωνε τον ήχο πολύ γρήγορα και άσχημα. Τώρα βάλει το τροφοδοτικό στα 17,5V και το πεταλάκι τραγουδάει. Πάντως θέλει "ελαφρύ χέρι" στις ρυθμίσεις και πολύ ψάξιμο. Πριν από ένα χρόνο είχα πουλήσει το Tech21 SansAmp Classic και είχα αρχίσει να το μετανιώνω. Το κούρασα πολύ πρίν αποφασίσω να πάρω το American Sound αντί για ένα από τα πολύ πιο ακριβά Blonde ή California. Τώρα που το πήρα εν το μετάνοιωσα καθόλου. Περιμένω πώς και πώς πότε θα βγάλει και κανένα Reverb η Joyo μήπως και γλυτώσω τα λεφτά του Hall Of Fame...

 

Θα το ευχαριστηθείς σίγουρα. Με το καλό να έρθει.

It ain't over till it's over.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεπιπτόντως, δε θέλω να χαλάσω το θέμα, αλλά το πιό ΦΟΒΕΡΟ Booster/Overdrive που έχω συναντήσει EVER είναι το Drive Through του GasFX. Δέστε το εδώ: http://www.gasfx.co.uk/gasfx.co.uk/Home.html

 

Εγώ το πήρα σε Κιτ, μου πήρε ένα απόγευμα να το μοντάρω, δεν βρήκα κανένα πρόβλημα και μάλιστα το έβαλα σε άλλο κουτί, πολύ πιό μαζεμένο. Με ευχαρίστηση να δώσω ότι στοιχεία, πληροφορίες κλπ θέλετε.  Σόρρυ αν μπέρδεψα το θέμα...

New_DT_1.thumb.jpg.81eb92f84d53265af19552c81d911dcd.jpg

Pbrd_1.thumb.jpg.e43b196f420bb91456a8c64ef57aaafe.jpg

It ain't over till it's over.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εγώ έχω το Amerian Sound και έχω και Strat American Standard του 91 και παίζω και σε Blues Junior (συν Blues Deluxe Reissue). Το έχω δοκιμάσει πολύ λίγο με τους ενισχυτές γιατί το χρησιμοποιώ για να γράφω από την πεταλιέρα μου στο ProTools, όπυ έχω καταφέρει να το "φέρω" πολύ κοντά στον ήχο του blues Junior! Ένα πράγμα πάντως έχω ανακαλύψει: Δουλεύει πολύ καλύτερα με τροφοδοτικό ΠΑΝΩ από 9V. Όταν είχα το τροφοδοτικό μου στα 9V, είχα πολύ περιορισμένο εύρος ρυθμίσεων ιδιαίτερα στα καθαρά με το Voice στις 14:00, το Mid λάσπωνε τον ήχο πολύ γρήγορα και άσχημα. Τώρα βάλει το τροφοδοτικό στα 17,5V και το πεταλάκι τραγουδάει. Πάντως θέλει "ελαφρύ χέρι" στις ρυθμίσεις και πολύ ψάξιμο. Πριν από ένα χρόνο είχα πουλήσει το Tech21 SansAmp Classic και είχα αρχίσει να το μετανιώνω. Το κούρασα πολύ πρίν αποφασίσω να πάρω το American Sound αντί για ένα από τα πολύ πιο ακριβά Blonde ή California. Τώρα που το πήρα εν το μετάνοιωσα καθόλου. Περιμένω πώς και πώς πότε θα βγάλει και κανένα Reverb η Joyo μήπως και γλυτώσω τα λεφτά του Hall Of Fame...

 

Θα το ευχαριστηθείς σίγουρα. Με το καλό να έρθει.

Σε ευχαριστω φιλε μου να σε καλα για τις πληροφοριες αν και η αληθεια ειναι οτι δεν μου αρεσουν και πολυ οι μοντες μεγαλυτερα τροφοδοτικα κτλ.....βασικα και εγω για το blonde εψαχνα αλλα πολλα τα λεφτα.....και ειδη εχω ριξει πολλα σε πεταλια εαν σε ενδιαφερει ξερω καποιον που δεινει το california σε καλη τιμη αν θελεις να σου στειλω πμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω φιλε μου να σε καλα για τις πληροφοριες αν και η αληθεια ειναι οτι δεν μου αρεσουν και πολυ οι μοντες μεγαλυτερα τροφοδοτικα κτλ.....βασικα και εγω για το blonde εψαχνα αλλα πολλα τα λεφτα.....και ειδη εχω ριξει πολλα σε πεταλια εαν σε ενδιαφερει ξερω καποιον που δεινει το california σε καλη τιμη αν θελεις να σου στειλω πμ.

 

Μα εδώ είναι το θέμα ΔΕΝ εχω μετανοιώσει που πήρα το AmericanSound αντί για όποιο Tech 21. Κανένα ενδιαφέρον δεν έχω για Blonde μετά από το American Sound είμαι ΟΚ. Για το τροφοδοτικό δε χρειάζεται ΚΑΜΜΙΑ μόντα. Απλά, αγοράζεις με 5-10€ ένα από τα γενικής χρήσης τροφοδοτικά που ρυθμίζουν από 5 μέχρι 18 V και επίσης center - ή  center +, και αντί να το βάλεις στο 9V το βάζεις στο 12 ή το 15 ή το 18! Αν δε βρείς και ένα με 500mA ακόμα καλύτερα (αν και δε νομίζω πως τα χρειάζεται το πετάλι).

It ain't over till it's over.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα εδώ είναι το θέμα ΔΕΝ εχω μετανοιώσει που πήρα το AmericanSound αντί για όποιο Tech 21. Κανένα ενδιαφέρον δεν έχω για Blonde μετά από το American Sound είμαι ΟΚ. Για το τροφοδοτικό δε χρειάζεται ΚΑΜΜΙΑ μόντα. Απλά, αγοράζεις με 5-10€ ένα από τα γενικής χρήσης τροφοδοτικά που ρυθμίζουν από 5 μέχρι 18 V και επίσης center - ή  center +, και αντί να το βάλεις στο 9V το βάζεις στο 12 ή το 15 ή το 18! Αν δε βρείς και ένα με 500mA ακόμα καλύτερα (αν και δε νομίζω πως τα χρειάζεται το πετάλι).

Ευχαριστω φιλε μου να εισαι καλα νομιζω πως εχω τέτοιο τροφοδοτικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς αγοράσει από http://www.donnerdeal.com/  ;

έχει μεγάλη ποικιλία από πετάλια σε πιο χαμηλές τιμές από ebay

με δωρεάν μεταφορικά ;D

 

επίσης λειτουργεί πάλι τοhttps://www.wtfaccessories.com/  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

Πάντως να ξέρετε...τα delay της joyo είναι όλα αναλογικά πλην του d-seed αν δν κάνω λάθος.Ακόμα και το digital delay που έχουν είναι αναλογικό στην ουσία...χωρίς ψηφίο δηλαδή  :P Νομίζω και ας με διορθώσει φυσικά όποιος γνωρίζει καλύτερα,ότι από ''λάθος γράφει το πετάλι digital delay επάνω.Από δοκιμές που έχουν γίνει αποδειχθηκε ότι η επαναλήψεις που κάνει δεν είναι ψηφιακές,δεν είναι αυτούσιες και καμπάνα δηλαδή αλλά χάνουν λίγο ''ήχο'' σε κάθε επανάληψη..κλασικό χαρακτηριστικό των αναλογικών..και επίσης δεν έχει βρεθεί κάποιος ψηφιακός επεξεργαστής στην πλακέτα.

Αλλά και πάλι καλύτερα ψηφίο με 40 ευρώ παρά ''μπουτίκ'' αναλογικό με 200 ευρώ(minimum) :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου