Προς το περιεχόμενο

Flashback x4


Adamo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια.Εχω δυο τρεις μπορει χαζες ερωτησεις,γιατι τωρα θα  μπω σιγα σιγα στον κοσμο του delay το αποφευγα γιατι δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε και πιστευω οτι αν δεν ξερεις να το χρησιμοποιεις ειναι ο πιο ευκολος τροπος να γινεις ρομπα-κουραστικος

εβλεπα τις επιλογες που εχω και μου κανε αρκετα αυτο στα αυτια μου αλλα κυριως στις δυνατοτητες του?

το ειχε ποτε κανενας?τα 4 καναλια να φανταστω οτι σωζει τα presets αλλα αυτο πως το κανει?

επισης ποια η διαφορα lofi-hi fi?

ενας φιλος μου προτεινε το nova delay αλλα με σχεδον αμελητεο εξτρα ποσο παω εκει,δεν αξιζει για να εχω 3 καναλια παραπανω?

τελος στην αθηνα ποιος φερνει tc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Φίλε στο προτείνω ανεπιφύλακτα.

Είναι το καλύτερο digital delay της αγοράς (σε αυτά τα χρήματα).

Έχεις όλα τα delay που μπορείς να φανταστείς, έχεις presets για γρήγορη αλλαγή στα λάιβ και μια αξιοπρεπή λουπιέρα.

 

Κυρίως όμως είναι και πετάλι που δεν θα σου αλλάξει τον ορίτζιναλ ήχο της κιθάρας σου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε στο προτείνω ανεπιφύλακτα.

Είναι το καλύτερο digital delay της αγοράς (σε αυτά τα χρήματα).

Έχεις όλα τα delay που μπορείς να φανταστείς, έχεις presets για γρήγορη αλλαγή στα λάιβ και μια αξιοπρεπή λουπιέρα.

 

Κυρίως όμως είναι και πετάλι που δεν θα σου αλλάξει τον ορίτζιναλ ήχο της κιθάρας σου.

 

τα preset πως τα αποθηκευει?αφορα ηχους που φτιαχνεις εσυ η μονο toneprint?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα preset πως τα αποθηκευει?αφορα ηχους που φτιαχνεις εσυ η μονο toneprint?

οκ μου λυθηκαν ολες οι αποριες βρηκα ενα πληρες review
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το Flashback X4, και παλιότερα και το Nova Delay. Μιλάμε σίγουρα για ανώτερο ηχητικά μηχάνημα, όσο πιο απλό γίνεται στη χρήση, και με όλες τις ανέσεις (presets, tap tempo, bypass για όλα τα γούστα, toneprints). Ο μόνος λόγος για να μην κάνει σε κάποιον το Flashback X4 είναι αν έχει περιορισμένο χώρο στο pedalboard, καθώς ανήκει στα μεγάλα σε μέγεθος πετάλια.

 

Σημείωση: Άλλο πράγμα τα presets (δηλ. οι αποθηκευμένες ρυθμίσεις), και άλλο τα toneprints. Αν δεν έχεις κατανοήσει τη διαφορά, με χαρά μπορώ να βοηθήσω αν θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το Flashback X4, και παλιότερα και το Nova Delay. Μιλάμε σίγουρα για ανώτερο ηχητικά μηχάνημα, όσο πιο απλό γίνεται στη χρήση, και με όλες τις ανέσεις (presets, tap tempo, bypass για όλα τα γούστα, toneprints). Ο μόνος λόγος για να μην κάνει σε κάποιον το Flashback X4 είναι αν έχει περιορισμένο χώρο στο pedalboard, καθώς ανήκει στα μεγάλα σε μέγεθος πετάλια.

 

Σημείωση: Άλλο πράγμα τα presets (δηλ. οι αποθηκευμένες ρυθμίσεις), και άλλο τα toneprints. Αν δεν έχεις κατανοήσει τη διαφορά, με χαρά μπορώ να βοηθήσω αν θες.

οχι την καταλαβαινω απολυτα απλα  επειδη στο site και σε βιντεο ελεγε για αποθηκευση toneprints  στα καναλια αυτα τα 3 δεν ηξερα αν αναφεροταν σε δικα σου η στα ετοιμα.τωρα ολα οκ το ειδα και το ακουσα ειναι μπομπα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου