Προς το περιεχόμενο

Προς νεους συνθετες.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια χαρα ολα αυτα...αλλα...φοβαμαι μη παρασυρθει κανεις και αρχισει να παιζει.... blues,jazz,rock,funk & heavy metal στη Βουκουρεστιου με την ελπιδα να τον...ανακαλυψει..... ;D...το κοινο του.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Στη Ραμπλα φυσικα!!!

ειναι ενας μεγαλος δρομος σαν την δικια μας Ερμου,.....

 

Όπως η Barcelona είναι κάτι σαν τον δικό μας Πανιώνιο (για να πιάσεις καλύτερα την αναλογία).  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δικιο...

ειχα στο μυαλο μου περισσοτερο τραγουδοποιους...

ωστοσο...

πριν 2 χρονια ειχα πετυχει ενα Γιαπωνεζο κιθαριστα στην Ερμου με ενα Pignose..μια μπαταρια αυτοκινητου και ενα mp3..και επαιζε τα απαντα του Satriani πανω σε play along...

Επαιξε μιση ωριτσα και εβγαλε το ξενοδοχειο του..

Ο Satriani..πλακα πλάκα του πληρωνε διακοπες στην Ευρωπη..

Τωρα αυτη η εκθεση περα απο τον οικονομικο παραγοντα...δεν ξερουμε που μπορει να καταληξει..Σιγουρα ειναι καλυτερο απο το να παιζεις σπιτι σου.

 

Το Thread μου  παντως εχει να κανει περισσοτερο  με το φοβο της εκθεσης προς το ευρυ κοινο ..και σε καμια περιπτωση δεν κατακρινω την χρηση του Νοιζ σαν εργαλειο για την "πρωτη κρυαδα"..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ευχαριστω ολους σας παιδια...

Φιλε Kpeyos..μαλλον εχετε καιρο να πατε στη Βαρκελωνη...{σας μιλαω στον πλυθηντικο γιατι καταλαβα οτι ειστε καποιας ηλικιας..javascript:void(0);

Οι Χιπιδες στην πλειοψηφια τους εξαφανιστηκαν την δεκαετια του 70 και τωρα ειναι μεγαλοδικηγοροι, διευθυνταδες  και μεγαλομετοχοι σε εταιρειες.. ;D ;D ;D ;D..και οι street artists...εχουν γινει ενδιαφερον...πολυ ενδιαφερον. ;D ;D ;D

 

Είμαι 36, δεν νομίζω όμως ότι θα χρειαζόταν ο πλυθηντικός έτσι κι αλλιως. Ελπίζω επίσης ότι το σχόλιο δεν είναι ειρωνικό και μου αναγνωρίζεις το δικαίωμα να ενοχλούμαι με το κάθε ημιμαστουρωμένο ρασταφαράκι το οποίο θεωρεί ότι έχει κάθε δικαίωμα να ηχορυπαίνει φαλτσαροντας επιδεικτικά με μια ακουστική της κακιάς ώρας ακριβώς στο σημείο όπου γνωρίζει πως οι άνθρωποι μαζεύονται για να δουν κάποιο άλλο αξιοθέατο με τρόπο που σαφώς δεν μπορεί κάποιος να αγνοήσει ακόμη κι αν θέλει.

 

Οι χιπιδες ειναι σαν τις κατσαρίδες. Αντέχουν ακόμα και σε πυρηνική καταστροφή... Απλά μπορεί να αλλάζουν τα ονόματα και μην φοράνε πλεόν καμπάνες...  ;D

 

Τελευταία φορά ήμουν στην Βαρκελώνη τον Μάιο του 2007.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Κpeyos

Σε καμια περιπτωση η απαντηση μου προς την παραθεση σου δεν ηταν ειρωνικη η ειχε ειρωνικη διαθεση..και σου ζητω συγνωμη εκ των υστερων αν βγηκε προς τα εξω η καταλαβες κατι τετοιο.

Ειμαι 36 επισης.

Εχεις δικιο για τους Rasta τυπους σε καθε μεγαλη πολη που παιζουν το ιδιο κομματι του Bob Marley..ξανα και ξανα και ξανα.....Ωστοσο στη Ραμπλα{ημουν εκει το 08}θυμαμαι οτι ειδα σουπερ χορευτικες ομαδες  να κανουν απιστευτα πραγματα, 2-3 πολυ καλους Ισπανους αλλα και Αγγλους τραγουδοποιους ,και υπεροχο φλαμενκο με κιθαρα και χορο.

Οι ραστα κατσαριδες ;D ;D ;D οπως τις αποκαλεις...ηταν κι αυτες εκει..αλλα ποτε δεν ταυτιστικα με το Regge κινημα ..οποτε προσπερνουσα.

Επισης περα απο μια ωραια πολυχρωμη αγορα με φρουτα ...δεν θυμαμαι να ειχε να προσφερει τιποτα αλλο σαν αξιοθεατο αυτη η οδος. Και την ειχα ξεκινησει απο πανω μεχρι το λιμανι..{Μεναμε κοντα στο Sagrada Familia}

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

{Μεναμε κοντα στο Sagrada Familia}

Στη Sagrada Familia είναι Βαγγέλη.

 

Λίγο κάπως το αρχικό post και δεν με βρίσκει πολυσύμφωνο αλλά ούτε και διαφωνώ πλήρως.

Αν δεν περιμένει κανείς και τίποτα, ε μάλλον δύσκολο και να προσπαθήσει.

Κάνεις αυτό που κάνεις, μεθοδικά, υπομονετικά, έξυπνα και επίμονα χωρίς να τρέφεις ψευδαισθήσεις και χωρίς να χάνεις την ελπίδα σου.

Τα χουμε πει και τα χουμε ξαναπει τι νομίζει ο καθένας ότι χρειάζεται κανείς για να γίνει κάποιος (sic)  ;D

 

Αυτό πάλι με το noiz και την συσχέτισή του με την διασημότητα ή την μουσική αποδοχή είναι μάλλον υπερβολικό. Ποιός (στα συγκαλά του) θα μπορέσει να συνδέσει αυτά μεταξύ τους;

 

Κώστα, τι σου φταίξαν οι χίπιδες μωρέ; Εμένα δε με χαλάν καθόλου.

Κρίμα που δεν έχω αρκετά φράγκα και μαλλιά για να μαι και γω τέτοιος.  ;D

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν δεν περιμένει κανείς και τίποτα, ε μάλλον δύσκολο και να προσπαθήσει.

Κάνεις αυτό που κάνεις, μεθοδικά, υπομονετικά, έξυπνα και επίμονα χωρίς να τρέφεις ψευδαισθήσεις και χωρίς να χάνεις την ελπίδα σου.

Τα χουμε πει και τα χουμε ξαναπει τι νομίζει ο καθένας ότι χρειάζεται κανείς για να γίνει κάποιος (sic)  ;D

 

Αυτό πάλι με το noiz και την συσχέτισή του με την διασημότητα ή την μουσική αποδοχή είναι μάλλον υπερβολικό. Ποιός (στα συγκαλά του) θα μπορέσει να συνδέσει αυτά μεταξύ τους;

 

Κώστα, τι σου φταίξαν οι χίπιδες μωρέ; Εμένα δε με χαλάν καθόλου.

Κρίμα που δεν έχω αρκετά φράγκα και μαλλιά για να μαι και γω τέτοιος.  ;D

 

 

+1 και καταθέτω χαρτιά για υιοθεσία. Μπαμπά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 και καταθέτω χαρτιά για υιοθεσία. Μπαμπά!

Άκου μικρέ.

Τα κόλπα για διατροφή, ξέχνα τα.

Ουκ αν λάβεις παρά από αυτόν που δεν τον έχει.  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα που δεν έχω αρκετά φράγκα και μαλλιά για να μαι και γω τέτοιος

 

θελει ΧΟΝΤΡΑ φραγκα η..... ελευθερια φιλος.. ;D

 

http://www.wisegeek.com/what-is-a-trustafarian.htm

 

Παντως αν τα κονομησεις ποτε υπαρχει και οδηγος

 

http://www.amazon.com/Trustafarian-Handbook-Neo-Hippie-Lifestyle-Funded/dp/1440502153

 

εχω και δυο τρεις φιλους που ειναι ελληνες..."επαγγελματιες" ροκερς και σκεφτονται να γραψουν εναν αντιστοιχο για τους τοπικους εισοδηματοροκερς.... ;D...

 

αντιστοιχα φανταζομαι θα υπαρχουν και "μελη μη κυβερνητικων οργανωσεων","οργανωσεων δικαιωματων της αργεντινικης φωκιας","μελη της οργανωσης καταπολεμησης της αλιειας της χιωτικης μουρουνας" και αλλα τετοια... ;D  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου