Προς το περιεχόμενο

Προς νεους συνθετες.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

+1 kostri

Έτσι είναι. Καλός και ο ρομαντισμός, αλλά εδώ είναι real life baby.

 

Και κάτι ακόμα. Η αισθητική είναι σχετική. Δεν μου φταίει κανένας κακομοίρης που πήγε απλά για ψώνια να ακούσει τις μπούρδες μου επειδή την είδα καλλιτέχνης. Και ενώ υπάρχουν και αυτοί που μπορεί να βρίσκουν κάτι τέτοιο ενδιαφέρον, όπως ο ΟΡ (και καλά κάνουν), υπάρχουν αλλοι τόσοι (and then some) που δεν γουστάρουν. Με το ζόρι;

 

Οι δρόμοι δεν ανήκουν σε κανένα (πολύ επαναστατικό, ξέρω).

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αυτό το thread δε θα το είχα καν διαβάσει αν δεν είχε τη λέξη "συνθέτης" στον τίτλο του… που να φανταστώ ότι ο OP εννοούσε περιπλανώμενους τραγουδοποιούς στη Βολιβία...

 

Έχω πάρα πολλές αντιρρήσεις, αλλά θα αναφερθώ μόνο σε μία: κάποιος που συστήνεται σα "δάσκαλος" και υπογράφει τα κείμενά του και είναι φανατικός υποστηρικτής της έννοιας της εκπαίδευσης, θα πρέπει να μην προτείνει ποτέ σε άλλους κάτι που δεν έχει δοκιμάσει ο ίδιος και που έχει (ο ίδιος) διαπιστώσει ότι λειτουργεί.

 

Όλα τα άλλα είναι φαντασιώσεις και ευσεβείς πόθοι, που δίνουν την ψευδαίσθηση ότι κάποιος μπορεί τελικώς να επιτύχει ακόμη και μέσα από εντελώς άκυρες επιλογές ζωής, αρκεί να έχει…πως το είπε η December… άστρο;

 

 

Τουλάχιστον ας διευκρινηστεί ότι το thread αφορά την αστρολογία και ας περάσει στη Παιδική Χαρά τάχιστα.

 

 

 

Κοιτα φιλε Τρολλευ η αληθεια ειναι οτι αν και σκαρωνω κατι μελωδιουλες στην κιθαρα μου..δεν το εχω δοκιμασει ποτε..

Ειμαι απο τους τυχερους που ευτυχισα να δω την μουσικη μου τυπωμενη και στο σταντ ενος δισκοπωλειου.

Δεν το δοκιμασα ποτε..γιατι ποτε δεν μπηκα σε αυτο το trip..Να καταξιωθω σαν συνθετης.  {Αυτο δεν σημαινει οτι ισως δεν το δοκιμασω μια μερα ομως}

Το δοκιμασαν αλλοι για εμενα {τους αναφερω κιολας}..και ναι  πιστευω οτι αν εισαι αρκετα καλος και εχεις να πεις...λειτουργει.. Ειτε ανεβασεις το τραγουδι σου εδω...ειτε το πεις σε ενα τουνελ του Μετρο στην Ομονοια.

Κατι θα συμβει..Το θεμα ειναι να μην το κρατησεις στο συρταρι σου.

Εσυ τωρα τι προτεινεις σε ενα νεο παιδι που διαβαζει ..σκαρωνει τα κομματακια του και ονειρευεται δεν μας ειπες ?

Να μην προσπαθησει καν...?γιατι..Όλα τα άλλα είναι φαντασιώσεις και ευσεβείς πόθοι, που δίνουν την ψευδαίσθηση ότι κάποιος μπορεί τελικώς να επιτύχει ακόμη και μέσα από εντελώς άκυρες επιλογές ζωής, αρκεί να έχει…πως το είπε η December… άστρο;

Να ανεβαζει κομματακια εδω στο Νοιζ...μηπως του πει μπραβο εσυ ο κωστας και το συναφι?  

Και αν του πει μπραβο....μετα τι?

Καταξιωθηκε?  

Τωρα τι σχεση εχει η ιδιοτητα μου σαν εκπαιδευτικος με τις αποψεις και τις εμπειριες μου στο τι πρεπει να κανει ενας συνθετης σημερα αν θελει να κανει κατι με τα τραγουδια του..μονο εσυ ξερεις..και μονο εσυ μπορεις να τα συνδεσεις.

Σχετικα με το αν ειναι εντελως ακυρες επιλογες ζωης οτι προτεινω.....δεν θα σου πω εγω οτι λες τις κλασσικες σου πεσιμιστικες μπαρουφολογιες...Θα στο πουν ο Jeff...o Bruce..o Bob  o Sting...και ολοι αυτοι...που δυστηχως δεν ειχαν μπαρμπα στη Κορωνη...και επρεπε να στησουν κατι απο το μηδεν.

Λυπαμαι αλλα ρε φιλε δεν ειναι ολοι κολλητοι με την Αρβανιτακη {Οπως εσυ} για να της πασαρουν το cd τους χερι χερι..

Καποιοι απο εμας..{μεσα σε αυτους και εγω}φαγαμε πορτα... βιωσαμε την απορριψη -μας πεταγαν το cd μας στον κουβα πριν το ακουσουν...και αλλα πολλα...

και σου εχω ξαναπει...Μην συμμετεχεις σε θεματα που θεωρεις βλακειες εξαρχης ,γιατι το μονο που κανεις ειναι να προκαλεις και να γαμας τα θεματα .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 kostri

Έτσι είναι. Καλός και ο ρομαντισμός, αλλά εδώ είναι real life baby.

 

Και κάτι ακόμα. Η αισθητική είναι σχετική. Δεν μου φταίει κανένας κακομοίρης που πήγε απλά για ψώνια να ακούσει τις μπούρδες μου επειδή την είδα καλλιτέχνης. Και ενώ υπάρχουν και αυτοί που μπορεί να βρίσκουν κάτι τέτοιο ενδιαφέρον, όπως ο ΟΡ (και καλά κάνουν), υπάρχουν αλλοι τόσοι (and then some) που δεν γουστάρουν. Με το ζόρι;

 

Οι δρόμοι δεν ανήκουν σε κανένα (πολύ επαναστατικό, ξέρω).

Αν πιστευεις οτι γραφεις μπουρδες...θα συμφωνησω 100% μαζι σου..

Κατσε σπιτι σου και ανεβαζε εδω...

Οι δρομοι δεν ανηκουν σε κανεναν  και ανηκουν σε ολους. ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αν πιστευεις οτι γραφεις μπουρδες...θα συμφωνησω 100% μαζι σου..

Κατσε σπιτι σου και ανεβαζε εδω...

Αλλίως; Να βγει στο δρόμο αν δε γράφει μπούρδες;

 

Μπορώ να συμφωνήσω ως προς την ιδέα της επιμονής και πίστης στον εαυτο σου, που νομίζω ότι και αυτό είναι το νόημα του θρεντ.

 

Αλλά ολίγον μπερδεύεται το πράγμα με όλα τα υπόλοιπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα εχει πιθανοτητες να κανει κατι περισσοτερο με την μουσικη του....απο το να καθετε εδω μεσα και να κανει +10000 σε ολο το κοσμο μηπως μετα του πεταξουν ενα ξεροκοματο μπραβο..

Φιλε Οκταπους...μιλας υποθετικα φανταζομαι...για αυτο και εγω απανταω υποθετικα..

Δεν αναφερομαι σε εσενα και το τονιζω αυτο!

Καλη συνεχεια σας ευχομαι.

Νικολα το νοημα του thread..ειναι αυτο ακριβως που τονισες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πιστευεις οτι γραφεις μπουρδες...θα συμφωνησω 100% μαζι σου..

Κατσε σπιτι σου και ανεβαζε εδω...

 

Εγώ είναι δεδομένο και εξακριβωμένο ότι γράφω μπούρδες, γι' αυτό τις γράφω for my ears only (και δεν ανεβάζω εδώ). Βέβαια, δεν δίνω και δεκάρα για την δική μου μουσική καταξίωση, άρα δεν ανήκω στην κατηγορία των ανθρώπων στους οποίους αναφέρεσαι.

 

Είσαι όμως σίγουρος ότι αυτοί που παίζουν έξω δεν γράφουν μπούρδες; Υπάρχει κάποιο αξίωμα; Μην το μπερδεύεις με το ενδιαφέρον που πιθανώς εσύ έχεις (και θα το ξαναπώ, και καλά κάνεις). Άλλοι (ίσως οι περισσότεροι) δεν έχουν κανένα απολύτως ενδιαφέρον, αλλά έχουν αυτιά. Οι δρόμοι δεν είναι τσάμπα και ελεύθερες μουσικές σκηνές, είναι .... δρόμοι.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είναι δεδομένο και εξακριβωμένο ότι γράφω μπούρδες, γι' αυτό τις γράφω for my ears only (και δεν ανεβάζω εδώ). Βέβαια, δεν δίνω και δεκάρα για την δική μου μουσική καταξίωση, άρα δεν ανήκω στην κατηγορία των ανθρώπων στους οποίους αναφέρεσαι.

 

Είσαι όμως σίγουρος ότι αυτοί που παίζουν έξω δεν γράφουν μπούρδες; Υπάρχει κάποιο αξίωμα; Μην το μπερδεύεις με το ενδιαφέρον που πιθανώς εσύ έχεις (και θα το ξαναπώ, και καλά κάνεις). Άλλοι (ίσως οι περισσότεροι) δεν έχουν κανένα απολύτως ενδιαφέρον, αλλά έχουν αυτιά. Οι δρόμοι δεν είναι τσάμπα και ελεύθερες μουσικές σκηνές, είναι .... δρόμοι.

Δεν μπορω να κρινω εγω τι ειναι μπουρδα και τι οχι ...γιατι ειμαι μουσικος..και οπως εσυ ακουω με αλλο τροπο.

Εγω μπορει να θεωρω οτι τα τραγουδια του Φοιβου η του Καρβελα πχ ειναι βλακειες...ωστοσο δεν μπορω να αρνηθω το γεγονος...οταν μπαινω σε ενα club και  παιζουν τραγουδια τους οτι βλεπω 1500 ατομα πανω στα τραπεζια να διασκεδαζουν...

Εγω δεν μπορω να το κανω αυτο...

Τωρα ισως...πηρες κυριολεκτικα την εννοια..."βγες στο δρομο"...

Βγες στο δρομο σημαινει...Σηκω απο την καρεκλα σου....κλεισε τον υπολογιστη σου..και Εκθεσου..

Παιξε τσαμπα - παιξε παντου -Ζητα να ανοιξεις καλλιτεχνες σε μουσικες σκηνες  κουνησου!!! Μην Καθεσε!!και ναι...παιξε στο Μετρο..Αν πιστευεις στην μουσικη σου...παιξε στο Μετρο.

Ολα αυτα οπως ειπα στην αρχη προυποθετουν ...πιστη.

Αυτη η συνεντευξη εχει ενδιαφερον μετα το 6.20

WNRN - Meg Hutchinson Interview

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ξεκινήσουμε από εκεί που αρμόζει:

 

και σου εχω ξαναπει...Μην συμμετεχεις σε θεματα που θεωρεις βλακειες εξαρχης ,γιατι το μονο που κανεις ειναι να προκαλεις και να γαμας τα θεματα

 

Αν θέλεις το δικό σου φόρουμ, όπου θα ελέγχεις ποιος θα συμμετέχει και σε ποια θέματα, ή ποια θέματα είναι για drummers και ποια όχι, προσφέρομαι να σου.. χαρίσω ένα, με τη διαβεβαίωση ότι δε θα γραφτώ μέλος. Μέχρι τότε όμως, σταμάτα να σκέφτεσαι σα μαλάκας και θυμήσου ότι δεν έχεις καμία διαχειριστική αρμοδιότητα για να προσπαθείς να επιβάλεις όρους συμμετοχής σε κανέναν, πολλώ δε όταν το κάνεις συκοφαντώντας (δηλ. δε γαμάω τα θέματα, επειδή εσένα δε σου αρέσει να ακούς οτιδήποτε άλλο εκτός από κολακείες από τους μαθητές και τις μαθήτριές σου). Αν ποτέ σου δοθούν διαχειριστικές αρμοδιότητες, τότε τα ξαναλέμε.

 

Τωρα τι σχεση εχει η ιδιοτητα μου σαν εκπαιδευτικος με τις αποψεις και τις εμπειριες μου στο τι πρεπει να κανει ενας συνθετης σημερα αν θελει να κανει κατι με τα τραγουδια του..μονο εσυ ξερεις..και μονο εσυ μπορεις να τα συνδεσεις.

 

Δυστυχώς για 'σένα, μπορούν να τα συνδέσουν ΟΛΟΙ. Είναι σαφές ότι παροτρύνεις ανθρώπους σε μία μη-δοκιμασμένη από εσένα διαδρομή και ότι δεν κομίζεις τεκμήρια επιτυχίας ώστε να έχεις το δικαίωμα να το κάνεις. Ας το πιστέψουμε ότι αυτή η ανευθυνότητα ΔΕΝ επεκτείνεται και στο καθαυτό εκπαιδευτικό σου αντικείμενο. Ή μήπως να μην το πιστέψουμε;

 

Θα στο πουν ο Jeff...o Bruce..o Bob  o Sting...και ολοι αυτοι...που δυστηχως δεν ειχαν μπαρμπα στη Κορωνη

 

Τους ξέρεις προσωπικά όλους αυτούς; Πίνετε καφέ; Θα περίμενε κανείς από έναν άνθρωπο της ηλικίας σου να ΞΕΡΕΙ ότι η δημόσια εικόνα των καλλιτεχνών (και ειδικά των ροκ αστέρων) απέχει έτη φωτός από την πραγματικότητα. Τα μικρά ονόματα γιατί τα χρησιμοποιείς; Για να δείξεις ότι υπάρχει κάποια πνευματική συγγένεια ανάμεσα στο ποστ σου και στις επιλογές ζωής που έκαναν; Έλεος.

 

η December

 

ΤΑ December, λέμε.

 

Εσυ τωρα τι προτεινεις σε ενα νεο παιδι που διαβαζει ..σκαρωνει τα κομματακια του και ονειρευεται δεν μας ειπες ?

 

Και βέβαια σας είπα. Όλα αυτά που γράφεις (με το γνωστό φλύαρο τρόπο) έχουν εξαντληθεί πριν είκοσι περίπου μέρες στο ποστ μου με τίτλο "Περί Δημόσιας Κριτικής". Εκεί (πολύ πριν από εσένα, και με μεγαλύτερη ακρίβεια λόγου) εξηγώ πλήρως για ποιο λόγο δεν πρέπει κάποιος να στηρίζεται στην κριτική που εισπράττει εντός του noiz.gr. Το ότι δεν επεκτάθηκα, οφείλεται σε σεμνότητα: ΔΕΝ θα παροτρύνω ανθρώπους να κάνουν πράγματα που δεν έχω πρώτα δοκιμάσει ο ίδιος!

 

Να ανεβαζει κομματακια εδω στο Νοιζ...μηπως του πει μπραβο εσυ ο κωστας και το συναφι?

 

Να και η γνωστή κλανιά για το… συνάφι. Καλά τους κάνεις όμως γιατί σε έχουν στολίσει με Κάρμα=3, δώσ'τους να καταλάβουν. Αν δεν ήσουν στον κόσμο σου για το 100% του χρόνου σου, θα είχες τουλάχιστον προσέξει ότι εγώ, ο κώστας και το συνάφι διαφωνούμε για τα περισσότερα θέματα (π.χ. από εμένα δεν θα είχες πάρει κάρμα=3). Αλλά, όπως είπα: καλά τους κάνεις.

 

Υ.Γ. Σόρυ που σε είπα "μαλάκα", το ξέρω ότι δεν είσαι, αλλά μάλλον δεν είναι καλή ιδέα να με βρίζεις.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μια ακόμα ερώτηση. Το να παίζει κανείς μουσική σε δημόσιο χώρο που δεν προσφέρεται για κάτι τέτοιο χωρίς συμφωνία με τις αρχές, είναι ή δεν είναι εν δυνάμει παράνομο;

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε τότε και μερικά σχόλια από τον Κώστα και όχι από το συνάφι του.

Δεν είναι ανάγκη να τα πάρεις τοις μετρητοίς. Ούτε εσύ ούτε το συνάφι σου.

 

    Εφαγε ένα κομματι πιτσα, ηπιε μια μπυρα στα γρηγορα και μας ειπε ότι πρεπει να φυγει γιατι ειχε κανονισει να παιξει και σε ένα άλλο ταβερνακι λιγο πιο κατω.

Living the dream, Javier. Hell yeah.

Next stop Hollywood

 

Οπως αυτή του Jeff Buckley που αλωνιζε ολο το Μανχαταν κάθε βραδυ παιζοντας σε 4-5 διαφορετικα μαγαζια εκτος από το Sin-e.. , της Μeg Hutchinson που επειτα από παροτρυνση του μεντορα της  ξεκινησε να παιζει στο μετρό της Βοστωνης για 2 χρονια , η της Rebeca Loebe  που ζουσε  μεσα στο station wagon της, περιοδευοντας από πολη σε πολη και παιζοντας οπου εβρισκε, προσπαθωντας να γινει γνωστη…

     Θυμηθηκα τον Bruce Springsteen και τον Bon Dylan..πως ξεκινησαν..

Θυμηθηκα τους Police..που στα ξεκινηματα τους εκαναν περιοδεια σε ολη την Αμερικη..χωρις να τους ξερει ουτε η μανα τους.. Τεσσερα ατομα με τα οργανα τους στριμωγμενοι μεσα σε ένα WW κλούβα …   να ταξιδευουν από πολη σε πολη…χωρις να εχουν κλεισμενο κανενα gig.

Με το που εφταναν σε μια πολη ρωταγαν στα δισκαδικα που γινονται Live…και πηγαιναν και επαιζαν σε μαγαζια που επαιζαν μονο country .. εχοντας Budget 200 δολαρια τη βραδυα ισα –ισα για τα ξενοδοχεια τους – ένα χαμπουργκερ και την βενζινη για την επομενη πολη.

   Οι Νico Vega επισης …..αυτη τη στιγμη που μιλαμε ζουν σχεδον σε ένα βαν..και αλωνιζουν την Αμερικη τα τελευταια 2 χρονια που τους ξερω...παιζοντας σχεδον κάθε βραδυ σε κάθε λογης καταγωγιο.  

   Στην Νεα Υορκη  πριν μερικα χρονια…ειδα φανταστικες Jazz μπαντες και ταλαντουχους μουσικους που εδώ θα πληρωναμε πολλα λεφτα για να δουμε, να παιζουν στις αποβαθρες του Μετρό αλλα και στο δρομο με -10 βαθμους κελσιου ..Για ψιχουλα.  

Πρόσεξε λίγο τα bold  ;)

Άσε που για κάθε μεγάλο όνομα αντιστοιχεί και ένας τεράστιος αριθμός μουσικών που γέρασαν και παίζουν για τρεις και εξήντα σε καταγώγια (αν δεν κάνουν τους σερβιτόρους) και ζούνε σε τροχόσπιτα living the dream του Javier

 

Ένα μεγα λαθος που κανουν πολλοι συνθετες είναι ότι φοβουνται να εκτεθουν {η εκτιθονται εκ του ασφαλους}.

Για μενα ειναι λαθος …τα τραγουδια να μενουν στα συρταρια.

    Που θελω να καταληξω με ολο αυτό το κειμενο ..{Βασικα το μονο που ελπιζω, ειναι να σας δωσω λιγο food for thought..οσοι από εσας που διαβαζετε…ασχολειστε λιγο πιο σοβαρα με την συνθεση}.

Από τη στιγμή που ο μουσικός δείχνει και την μουσική του τινί τρόπω (έστω και διαδικτυακό) εκτίθεται. Εσύ Βαγγέλη που απερρίφθης γιατί σταμάτησες να εκτίθεσαι;

 

      1. Μην περιμενετε από το Νοιζ η από κανενα Νοιζ να σας καταξιωσει..

Οι μουσικοι εχουμε διαφορετικα κριτηρια που κρινουμε την μουσικη..σε σχεση με τον απλο κοσμο.  Ο τελικος ακροατης όμως θα είναι ο απλος πολιτης.

Μάλλον ανούσια (αν όχι κακεντρεχής) παρατήρηση αφού κανένας ΠΟΤΕ δεν έχει ισχυριστεί κάτι τέτοιο. Ειδικά όταν έρχεται από κάποιον που έχει ανεβάσει (όχι original να προσθέσω) κλιπάκια στο φόρουμ.

 

     2. Μην περιμενετε επισης να σας ανακαλυψουν παραγωγοι δισκογραφικων η ραδιοφωνου…στελνωντας demos και παρακαλωντας δεξια και αριστερα.  

Η δισκογραφια εχει πεθανει εδώ και πολλα χρονια..{η είναι άρρηκτα  συνδεδεμενη με χαζοπαιχνιδα} ....και στο ραδιοφωνο απολυουν σοβαρους παραγωγους με πραγματικη αποψη και χρονια πειρας.. για computers με playlist η για χαζογκομενες με lifestyle εκπομπες που παλι παιζουν με playlist.

Η δισκογραφικές σαν hardware producer όντως περνάει κρίση. Οι δισκογραφικές όμως σαν opinion leaders ζούνε και βασιλεύουν. Καλώς ή κακώς. Και καλό θα ήταν να σε μάθουν. Αν μπορείς να τις κάνεις να σε ακούσουν.

 

Η Meg Hutchinson ειχε πει σε μια συνεντευξη της ότι το πιο καταξιωτικο πραγμα που εχει καταφερει με την μουσικη της…ηταν να κανει ένα απλο πολιτη να χασει το τρενο  του…για να μεινει λιγα παραπανω λεπτα στην αποβαθρα για να την ακουσει.

Και συ πιστεύεις τι κάθεται και λέει ο καθένας στον (καθοδηγούντα και καθοδηγούμενο) τύπο; ΟΚ.

 

Aυτος είναι ο στοχος.…Αν μπορειτε να καταφερετε κατι τετοιο…να κανετε καποιον να βγαλει από τα αυτια του το Mp3 του η να χασει το τρενο του για να σας ακουσει…δεν χρειαζεστε καμια δισκογραφικη εταιρεια να σας πει τι ειστε η τι δεν ειστε.

Get real

 

      3. Μην περιμενετε τιποτα λοιπον και από κανενα.. Παρα μονο από τον εαυτο σας.

Εκτιθοντας τον ευατο σας στο πραγματικο κοσμο - τον απλο κοσμο…και επιτυγχάνοντας η  αποτυγχάνοντας… θα ξερετε ότι τουλαχιστον  προσπαθησατε και ότι το παλεψατε .

Καμια φορα δεν εχει σημασια αν χασεις η κερδισεις…Σημασια εχει να αγωνιστείς.

Σαφώς. Όπως και σημασία έχει να ξέρεις πότε να σταματήσεις γιατί α)δεν σε παίρνει β) γιατί δεν το χεις γ)γιατί δεν το θέλουν.

Και ας ξημεροβραδιάζεσαι στην Ερμού.

 

Για μενα ο μονος και ο πραγματικος σας κριτης βρισκεται εκει εξω..και εχει αλλα αισθητικα κριτιρια από τα δικα μας στο Νοιζ.  

Ναι όντως. Και άλλα έχει στην Ερμού, στην Πλ. Αριστοτέλους, στο Αιγάλεω, στα Καρδάμυλα,  στην Καρδίτσα και στα Χανιά. Για να μην πάμε παραέξω. Τι προτείνεις;

 

      Ελπιζω να βοηθησα η να εστω να προβληματισα οσους καταφεραν και εφτασαν στο τελος αυτου του κειμενου.

Εμένα πάντως με προβλημάτισες.

 

Ελπιζω επισης να καταλαβατε το λογο και το πνευμα πισω από αυτό το thread.. Βλεπω ότι κάθε μερα ανεβαινουν καινουργια τραγουδια στο Νοιζ..απο νεους συνθετες..

Και είναι κακό; Μόνο θετικό το βλέπω εγώ. Το να παιχτεί όμως ένας Nikolas ή ένας Χαρμάνης (και να μην πω πολλά άλλα παιδιά) στο δρόμο με κιθάρες και zampoñas το κόβω κομματάκι δύσκολο.

 

Σκοπος μου δεν είναι να θιξω κανεναν … αλλα να σας δωσω μια άλλη προοπτικη πισω από την εννοια της συνθεσης και της αυτό-προωθησης .

Καμμία έννοια σύνθεσης δεν έδωσες. Και η μόνη αυτοπροώθηση που πρότεινες είναι να γυρνάμε στο δρόμο μπας και τα καταφέρουμε.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου