Προς το περιεχόμενο

Θόρυβος από monitor


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, κατα 99,9% το πρόβλημά σου θα λυθεί εαν βάλεις balanced καλώδια στα μονιτορς. Απο ότι φένεται το πρόβλημα είναι στον Η/Υ, ή κατι που συνδέεται σε αυτό. Εαν έχεις διάφορες εξωτερικές συσκευές συνδεδεμένες με USB ή Firewire δοκίμασε να τις αποσυνδέσεις, ειδικά εαν είναι εξωτερικοί δίσκοι (που έχουν μέσα μοτερ κλπ). Εάν το καλώδιο FW που συνδέεις την κάρτα με το PC ειναι μακρύ, πάρε ένα κοντύτερο, εαν στο γραφείο που έχει το μηχανήματα έχεις κανένα φωτιστικό γραφείου με λάμπα φθορισμού κλείστο. Σίγουρα πάντως δεν έχεις καλό τροφοδοτικό στον Η/Υ σου γιατι τσιμπάει θόρυβο απο παντού. Υπαρχει μια πολύ μικρή περίπτωση να περνάει θόρυβος απο το cd/dvd rom του υπολογιστή σου, και ας μην χρησιμοποιήται τη δεδομένη στιγμή. Κάνε αν θες και κάτι τελευταίο, δοκίμασε να βάλεις με μια μπαλαντέζα όλα τα μηχανήματα στην άλλη πρίζα που είπες οτι δοκίμασες τα μονιτορ και δεν έιχαν θορυβο. Ξαναλέω οτι με balanced καλώδια ο θόρυβος δεν θα ακούγεται, αλλα να ξέρεις οτι θα υπάρχει και ενδεχομένος να περάσει και σε μιά ηχογράφηση απο φυσικό όργανο. Καλή συνέχεια

George Avramidis

101 Studios http://www.myspace.com/george_avramidis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Φιλε μου ειχα το ιδιο(περιπου) προβλημα με εσενα σε καινουργιο υπυολογιστη και κοντευα να τρελαθω...τι μπριζες αλλαζα,εψαχνα τις γειωσεις,πηγα την καρτα ηχου μου να την κοιταξουνε και και και...οσπου πηρα τηλεφωνο το Πλαισιο(απο οπου πηρα το μηχανημα) και ετυχε το παλικαρι που μιλησα να ασχολειται με ηχογραφησεις κτλ,του πηγα το κουτι και ενω στην αρχη μου χε πει οτι μαλλον το κουτι εφταιγε(πολλοι ανεμιστηρες,ψυκτρες,μπιχλιμπιδια κτλ) τελικα μου αλλαξε Μητρικη και ηρεμησα.

 

Εννοειται το μηχανημα ητανε 10 ημερων,δεν πληρωσα τπτ και η αξια της καινοθργιας μητρικης ηταν +50ε απο την παλια.

 

Μαλλον ο αρχικος σου συλλογισμος ειναι σωστος(οτι κατι απο τον υπολοφισει φταει) αλλα το ΤΙ...θελει πολυ ψαξιμο.

My way...or the Highway

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου