Προς το περιεχόμενο

Video - Με τον Αλκίνοο live στο Τεχνοπολις. Part 1


kapdrums

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολυ ωραιος ηχος overall αν και μου φαινεται πως η γωνια που χρησημοποιεις εδω "κολακευει" περισσοτερο το ταμπουρο απο το υπολοιπο σετ...Το παιξιμο πραγματικα εκπληκτικο αν και εμενα μου αρεσες περισσοτερο στο εκτος τοπου και χρονου που το παιξιμο σου ηταν τελειως copeland..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  Για να μην, απλώς επαναλαμβάνω, τα καλά λόγια των προηγουμένων, θα σταθώ στην ευελιξία του Κάπ. στο σετάρισμα.Χρειάζεται η μουσική που θα υποστηρίξεις π.χ. 3 τομ και 2 φλορτόμ? τα βάζεις.Χρειάζεται μόνο ένα φλορ τομ, τότε στήνεις μόνο αυτό!

Less is more

ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει να κανει περισσοτερο με το πως επιλεγεις εσυ να προσεγγισεις το υλικο...οχι με το τι "χρειαζεται"η μουσικη...η μουσικη χρειαζεται εσενα ψυχη και σωματι...ολη η ιστορια απο εκει και περα ειναι-αφου ορισεις το τεμπο και δημιουργησεις(σε συνεργια με την ομαδα)groove,να δημιουργησεις tension και release μεσω δυναμικων και ηχοχρωματων...αν εσυ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙΣ οτι θελεις και εισαι ικανος να το κανεις δεν εχει σημασια ποσα τυμπανα και πιατα εχεις μπροστα σου...ειναι καθαρα θεμα εμπιστοσυνης στα αυτια σου ΚΑΙ ΜΟΝΟ σε αυτα...ενας σκατοντραμερ,σκατα θα παιξει ειτε σε 5 ειτε σε 15 τυμπανα...οχι γιατι δεν ξερει paradiddle η γιατι δεν ξερει τα λικς του τζοτζο μαγιερ.,αλλα γιατι δεν ΑΚΟΥΕΙ! ;)

 

Οριστε,,,ο παππους μου πουλησε το πρωτο μου σετ,,,ο πατερας με εστειλε σε σχολη,,,,,και τωρα ο γιος......με στελνει αδιαβαστο!!!

 

χα χα! :) :) :) δραμινος εισαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεσιε καπ, αν θυμαμαι καλα, ο πατερας μου εχει συνεργαστει με τον δικο σου. Οταν η Αρβανιτακη αρχισε να γινεται γνωστη, σε συναυλιες της, ο δικος σου επαιζε κρουστα κ ο δικος μου τυμπανα... Αν θυμαμαι καλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεσιε καπ, αν θυμαμαι καλα, ο πατερας μου εχει συνεργαστει με τον δικο σου. Οταν η Αρβανιτακη αρχισε να γινεται γνωστη, σε συναυλιες της, ο δικος σου επαιζε κρουστα κ ο δικος μου τυμπανα... Αν θυμαμαι καλα...

 

..ο νικος δεν εχει παιξει ποτε με την ελευθερια...και δεν παιζει και κρουστα...ποιος ειναι ο πατερας σου...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρα πολυ ωραίο παιξιμο...θα μου πει τωρα καποιος "κάτι μας είπες"...

Ο ηχος του ταμπουρου μ'αρεσε πολυ.

 

Ξεχωρισα βεβαια και το hammondακι του Nord σε καποια φαση ;D (στον Προσκυνητη νομίζω...) Σωτήρη δεν τον λένε? Ειχαμε μια συζήτηση περι Moog καποτε (οταν ειχε απο τα πρωτα Little Phatty, αν είναι ο ίδιος)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμένουμε part 2 και part 3.

 

Μια λεπτομέρεια Μιχάλη: τι κάμερα χρησιμοποιείς;

 

Δε θα σπαταλίσω χρόνο για ν' αναφέρω τα προφανή. Ας είμαστε λίγο λακωνικοί.

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε και το δευτερο μερς..φιλε διονυση ειναι γραμμενο με το zoom q3 hd(τοχα ομως οπως ειπα σε χαμηλη αναλυση για να χωρεσει στην καρτα...)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου