Προς το περιεχόμενο

Les Paul Special project !


argytar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Got it , σ'ευχαριστώ πάρα πολύ Ηλία!!

Τελικά όπως συζητήσαμε δεν είναι θέμα αντοχής αλλά ευκολίας κατασκευής (για να είναι όμορφα -και σωστά- παράλληλα το headstock. Aπό ότι φαίνεται θα το καταφέρω (με το δύσκολο τρόπο πάλι) αλλά τι να κάνουμε ..έτσι μαθαίνει κανείς στην πορεία ,το πρότζεκτ ήταν ανάποδο από την αρχή ούτως ή άλλως (one piece κλπ) αλλά έχω πείσμα... για να δούμε!

 

messalion μη σχολιάσεις  ;D ;D ;D ;D :( >:( :D ;) :) :P ::)  , μου είχες στείλει και βίντεο τρομάρα μου αλλά πήγα να διευκολύνω τα πράματα από τον πολύ ενθουσιασμό και ίσως τα δυσκόλεψα (αν και με το τζιγκ που έχω στο νου το ρούτερ πάλι θα με βγάλει από τη δύσκολη θέση...)

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 619
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

messalion μη σχολιάσεις  ;D ;D ;D ;D :( >:( :D ;) :) :P ::)  , μου είχες στείλει και βίντεο τρομάρα μου αλλά πήγα να διευκολύνω τα πράματα από τον πολύ ενθουσιασμό και ίσως τα δυσκόλεψα (αν και με το τζιγκ που έχω στο νου το ρούτερ πάλι θα με βγάλει από τη δύσκολη θέση...)

με βλεπεις να λεω κατι ? ε ?  ;D ;D ;D

 

 

 

 

αν και το βιντεο το δειχνει πολυ καλα  ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Argytar Προχωρα και μη μασας, καθε εμποδιο για καλο λενε. Και εγω ετσι κανω οταν κανω μαλ..κια, λεω ενα "δεν γαμ..ται", προχωραω και στο τελος ολα καλα πανε.

Λες να ειμαι τοσο τυχερος ;D ;D ;D

 

Messalion ανεβασε το βιντεο να δουμε και εμεις τι λεει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Argytar Προχωρα και μη μασας, καθε εμποδιο για καλο λενε. Και εγω ετσι κανω οταν κανω μαλ..κια, λεω ενα "δεν γαμ..ται", προχωραω και στο τελος ολα καλα πανε.

Λες να ειμαι τοσο τυχερος ;D ;D ;D

 

Messalion ανεβασε το βιντεο να δουμε και εμεις τι λεει

 

Παιδιά thanks for the support!!

;D ;D ;D

μίλησα με τον Ηλία και μου είπε πως δεν είναι κάτι τραγικό, απλά πήγα λίγο 'μέσω Λαμίας' απο Σαλονίκη  8) 8) οπότες τώρα αντί να έχω έτοιμες δύο τέλειες καθαρές παράλληλες επιφάνειες θα πρέπει να τις σκαλίσω εγώ... θα τηne βρω την άκρη... (το 'χω ξανακάνει όταν είχα πεντάρι πάχος σε ξύλο και έκανα μικρότερη γωνία {12 μοίρες} ,οπότε...συνηθισμένος είμαι)

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Argytar Προχωρα και μη μασας, καθε εμποδιο για καλο λενε. Και εγω ετσι κανω οταν κανω μαλ..κια, λεω ενα "δεν γαμ..ται", προχωραω και στο τελος ολα καλα πανε.

Λες να ειμαι τοσο τυχερος ;D ;D ;D

+100

Messalion ανεβασε το βιντεο να δουμε και εμεις τι λεει

δεν το βρισκω στο γιουτουμπι τωρα ??? argy - αν το εχεις ακομα βαλτο εσυ σε παρακαλω

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πήρα μια φτηνή φτηνή ηλεκτρική πλάνη (χειρός) χτες ,αύριο θα γίνει χαμός!  :D

 

όρμα πάνω τις  ;) περιμένουμε με αγονία το αποτέλεσμα που προβλέπετε εκπληκτικό!!! ;D

όλα είναι σχετικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά δεν έγινε και πολύς χαμός , η πλάνη μου έσπασε τα νεύρα ,κόντεψα να καταστρέψω το μανίκι , μετά βρήκα πως δουλεύει και μετά το 'ριξα για ώρα στο γυαλλόχαρτο...οπότε...αύριο πάμε για headstock

 

 

Γυαλλόχαρτο μέτρημα γυαλλόχαρτο μέτρημα ,γυαλλόχαρτο μέτρημα ....

 

DSC00162.jpg

 

και επιτέλους...

 

DSC00163.jpg

 

Μαρκάρισμα nut

 

DSC00164.jpg

 

 

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου