Προς το περιεχόμενο

Χορδές-GIbson les paul ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

καταρχάς μεγειά την κι8άρα-απότι εχω ακούσει για λες πολ προτιμάνε τις 12αρες... εγώ στην  hagstrom μου που είναι λες πολ τύπου εχώ τις 11αρες και προσωπικά ψήνομαι να της πετάξω και 12αρες ...  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγεια την κιθαρα.

 

Οι χορδες τις Gibson ειναι φοβερες!!  Δεν "στεγνωνουν" ουτε και μετα απο πολλες ωρες παιξιματος και γλυστρανε στο χερι σαν καινουργιες. Για αθηνα δεν ξερω, αλλα ο θωμας εχει σιγουρα.

 

τσαμπα καιει η λαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 άρες όπως είπε και ο φίλος ποιο πάνω. Τώρα στην Αθήνα θα βρέις στο κέντρο καθώ το  Bon Studio που είναι εισαγωγέας φέρνει. Στο Καγμάκη αμα κοιτάξεις πρέπει να έχει ή στο Guitar-Store.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ βάζω Boomers 11άρες (βέβαια έχω ελαφρώς χαλαρό setup) και είμαι υπερκομπλέ. Θα δοκιμάσω και Gibson σύντομα.

 

Καλώς ήλθες σταμάτη με τις μάγισσες.

Τι εννοείς "χαλαρό setup"?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι τσίτα οι χορδές μωρέ, και ούτε έχουν τεράστια απόσταση από την ταστιέρα.

 

Είναι πολύ ωραίες οι Boomers πάντως, ίσως οι πιο γλυκές στο χέρι που έχω δοκιμάσει.

www.myspace.com/nechayevschina

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν είναι τσίτα οι χορδές μωρέ, και ούτε έχουν τεράστια απόσταση από την ταστιέρα.

 

Είναι πολύ ωραίες οι Boomers πάντως, ίσως οι πιο γλυκές στο χέρι που έχω δοκιμάσει.

 

Εννοείς δηλαδή ότι έχεις χαμηλό action. (Η τάση των χορδών εξαρτάται μόνο από το πόσο βαριές είναι, το μήκος κλίμακας και το κούρδισμα). Πάντως τις χοντρύτερες -γενικά- μπορείς να τις ρυθμίσεις και λίγο χαμηλότερα.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Boomers είναι πολύ ζωντανές χορδές... Δεν νομίζω ότι οι gibson θα σου αρέσουν... Είναι πολύ πιο "πεσμένες" "mild", ή όπως αλλιώς το λες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου