Προς το περιεχόμενο

Γνώμες για φτηνό keyboard για ταξίδια και μόνο!


metallicus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.Λόγω των πολλών ταξιδίων που εμπεριέχει η δουλειά μου έψαχνα τελευταία για ένα keyboard με τα παρακάτω :

α) Να είναι portable με μικρό όγκο και κιλά

β) Να είναι όπως και δήποτε battery powered!

γ)Να έχει κάποιους βασικούς ήχους σε όσο το δυνατόν καλή ποιότητα(πίανο,eps, B3,analog-type)

δ)Επειδή δν είναι  keyboard που θα χρησιμοποιώ σε live ούτε σε studio, δν με ενδιαφέρει τρελά η παραμετροποίηση των ήχων ούτε η ποιότητα.

ε) Να είναι όσο το δυνατόν φτηνότερο!

στ)Σίγουρα ένα βασικό sequencer θα ήταν ευπρόσδεκτο καθώς και ένα βασικό drum machine όπως πχ του juno-g.Kαταλαβαίνω πως είναι δύσκολο σε αυτά τα λεφτά.

 

Έχω καταλήξει στο α) emu shortboard β) roland sh 201 γ) novation xiosynth 25-49

Οποιαδήποτε άλλη πρόταση είναι ευπρόσδεκτη αλλά προς το παρόν κλίνω προς το emu.

Συγνώμη που κούρασα, παρακαλώ τα φώτα σας! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας ήδη το roland juno-g δεν θα ήθελα κάτι παρόμοιο σε ήχο.Αν και βασικά το di θα ήταν ενδιαφέρον απλά ξεφεύγει το budget για αυτό δεν το ανέφερα.Είχα υπόψη τα 300-350 max δεδομένου ότι και τα 3 που ανέφερα είναι εκεί γύρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετο, αλλο αυτο το "όπως και δήποτε" μου θυμισε εναν γελοιο καραβανα που ειχα στο στρατο το 1991. Το ελεγε συνεχεια... ::)

 

Το EMU μαλλον ειναι αυτο που θα παρεις, συμφωνα με αυτα που ζητας.

Πριν λιγο καιρο που το ακουσα παντως δεν μου αρεσε.

(Να μου πεις και γω τι περιμενα απο ενα keyboard των 200 euro και απο μια EMU που δεν ειναι πια και τοσο...EMU)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε όχι και καραβανάς!!!  ;D Ναι και εγώ πέρι e-mu σκεφτόμουν αλλά αν είναι εντελώς απαράδεκτο καλύτερα να βολευτώ με κάνα psp  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου