Προς το περιεχόμενο

μαγνητες για SG


E.G.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε προλαβα  ;D . τους d activator τους εχω βαλει σε αυτην.

Σωστός! Είναι πολύ ωραίοι μαγνήτες για τέτοιο είδος και όχι μόνο, με μία modeking πεταλιέρα βγάζουν και ωραίο καθαρό.

 

τους emg θελω να τους δοκιμασω. εχω και μια jackson με το ασυμετρο V , θα κοιταξω μηπως τους φοραει αυτη γιατι δεν θυμαμαι.

Μέχρι πριν από ένα χρόνο είχα ένα σετ EMG 85/85 σε ένα ταυράκι για πάνω από 10 χρόνια και ο ήχος ήταν άψογος για όλα τα είδη. Τους άλλαξα όμως για δύο Rio Grande καθότι ήθελα πιο μπλουζιάρικο χαρακτήρα.

Παρ'όλα αυτά οι EMG και ειδικά ο συνδυασμός 85/85 είναι από τα καλύτερα σετ που έχω παίξει-ακούσει. (και πάνω σε "μαχόγκανι" που είναι καλό για μέταλ ;D ;D )

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πάνω σε "μαχόγκανι" που είναι καλό για μέταλ

δεν το λες καλα, μαουνι λεγεται στα Ελληνικα και ειναι πραγματι καλο για μεταλ  ;D

οσο για τους emg εχω δει να παιζει παρα πολυ ο συνδιασμος 85/81, και ο hetfield εχει 85/60. ξερεις τις διαφορες? εγω απο μαγνητες δεν σκαμπαζω και πολλα, και οταν μπαινεις στο site καποιας εταιριας χανεσαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο συνδυασμός 81/85 παίζει πολύ όντως, αλλά το θέμα είναι ότι με τον 81 στη γέφυρα ενώ μπορεί να έχεις καλά ρυθμικά, αν θέλεις να σολάρεις εκεί, αρχίζουν τα ανεπιθύμητα τσιρίγματα.

Ο 85 στη γέφυρα είναι πιο στρογγυλός και σε ένταση, ύφος και ηχόχρωμα δεν έχει να ζηλέψει σε τίποτα τον 81, κατ'εμέ καλύτερος.

Ο 60 θεωρείται πιο "vintage" από πλευράς ήχου, γι'αυτό και τον προτιμούν σε θέση neck, αφού βγάζει πολύ καλά το mellow μπάσο της neck θέσης. Και σε αυτή την περίπτωση όμως προτιμώ τον 85, αφού έχει πιο μοντέρνο ήχο neck και εξάλλου...Αυτό δεν είναι ένα απ'τα ζητούμενα των active?

 

δεν το λες καλα, μαουνι λεγεται στα Ελληνικα και ειναι πραγματι καλο για μεταλ  ;D

Αυτά να τ'ακούν οι "μοδέρνοι μπεϊζουγντιάρηδες" ;D ;D

(αν και προσωπικά προσκυνώ alder και ash για όλα τα είδη)

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

85/85 O αγαπημένος μου συνδιασμός (στα 18 V φυσικά).

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια θα παω για 85/85. 18V? θα πρεπει να κανω χωρο στο cavity για 2 μπαταριες 9V?

Φυσικά υπάρχει και αυτό για πιο νοικοκυρεμένα πράματα!

http://www.banzaimusic.com/2x9V-Battery-Compartment.html

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου