Προς το περιεχόμενο

Δοκιμάστε τ'αυτιά σας (Α/Β test Amps vs Models)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

σε μέταλ, έχεις τίποτα φίλος? ;D ;D

 

Dude. Επειδή είσαι νιούφης, ειδικά για μέταλ, σου λέω να ξέρεις ότι αυτά τα μοντελομαραφέτια (όλα ίδια είναι εξάλλου, μη σε ξεγελάνε οι διαφημίσεις), δεν έχουν τη ΝΟΤΑΡΑ που έχει ένας πουσαρισμένος Marshall ή Boogie. Dig?

 

 

sapfo_notara.jpg

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 74
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

offtopic Αν θέλεις και βρεις χρόνο, κάνε κάποια στιγμή αυτό το θέμα  :)

Έχουν γίνει στο παρελθόν εδώ μερικές συζητήσεις για Qotsa, Kyuss και Them Crooked Vultures... πέρα από αυτές είναι στα σκαριά ένα σάιτ που θέλω να φτιάξω σε στυλ Gilmourish.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν γίνει στο παρελθόν εδώ μερικές συζητήσεις για Qotsa, Kyuss και Them Crooked Vultures... πέρα από αυτές είναι στα σκαριά ένα σάιτ που θέλω να φτιάξω σε στυλ Gilmourish.

Εχω την εντύπωση πως τα έχω διαβάσει όλα (ή σχεδόν, τουλάχιστον).Ωστόσο, αν είναι κάπου ολες οι πληροφορίες συγκεντρωμένες, θα ήταν ό,τι το καλύτερο.

Όσο για το site...αδυμονώ!  :P :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλον σε όλους το ίδιο στέλνει.

Να τι έστειλε σε μένα

 

 

Hi Nikos! Thanks for playing!

 

Only a perfect score is an instant winner, and yours wasn't quite perfect. (It was better than average, though!)

 

If I don't get enough perfect scores, the prizes go to the best "almosts." I'll keep your answers on file, and let's see how the other contestants do!

 

In the meantime, I'd be deeply appreciative if you felt inspired to leave a comment or two on the blog. We just launched, and it looks so LONELY! :)

 

Best,

 

Joe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη...

Τελικα θα πουμε τη γνωμη μας για το Α/Β του τυπου εδω περα?

 

Εγω λεω 1-4-5-7 ειναι modelling.

Και ειμαι σιγουρος 100% :P

Εγώ πάλι λέω ότι τα 1-4-6-7 είναι modelling ;). Αλλά δεν ξέρω ποιός είναι ο Fender και ποιός ο Diezel.  ;D ;D ;D ;D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστεύω πως είναι σχετικά εύκολο να χωρίσει κανείς σε 2 ομάδες τους ήχους, το θέμα είναι πια ομάδα είναι το μοντελινγκ και ποια το ρίαλ...

 

;)

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Grand Prize winner Colm Kelly is currently working on a new studio project called Tiny Telephone Exchange. (You can check out their tracks here.) When pressed,he described his listening techniques:“The biggest tell-tale was the self-noise of the actual amp;this was particularly audible at the end of the clips. I am also reasonably familiar with the microphone used for recording the clips and knew what results could be expected. Otherwise,the Bassman was relatively easy to pick out as it was the only one of the four amps with 10″speakers. A lot of time 12″speakers contain low end information that gets EQed out at the time of mixing. Depending on what you are after,a 10″speaker can sound closer to ‘finished’straight off the bat.”

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κριμα πετυχα ολους τους ενισχυτές και εγραψα αναποδα μονο το Α με το Β :(  >:( ???

 

Hi Stavros! Thanks for playing!

 

Only a perfect score is an instant winner, and yours wasn't quite perfect. (You were far above average, however. You have an excellent ear!)

 

If I don't get enough perfect scores, the prizes go to the best "almosts."I'll keep your answers on file, and let's see how the other contestants do!

 

In the meantime, I'd be deeply appreciative if you felt inspired to leave a comment or two on the blog. We just launched, and it looks so LONELY! :)

 

Best,

 

Joe

 

On Sep 21, 2011, at 10:37 AM,  wrote:

 

1.D

2.C

3.A

4.B

5.F

6.E

7.G

8.H

 

την πάτησα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου