Προς το περιεχόμενο

Φθηνό synth (βοηθήστε τον άσχετο!!!)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σ'αυτη τη τιμη και πιο κατω ξερω εναν τυπο που πουλαει το Roland XV5050 :D :D :D 8)

 

Ποιον?

E δεν καταλαβες; :D Το δινω μονο 450 ευρω ειναι σε αριστη κατασταση

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διάβασα όλες τις απαντήσεις, αλλα θα απαντήσω στην αρχική ερώτηση.

 

Η λύση για το φίλο σου είναι μία: Yamaha MM6. 580 στον Νακα 555 στου Θωμά. Σε αυτά τα λεφτά, ούτε μεταχειρισμένο δεν βρίσκεις κάτι καλύτερο.

 

Το έχω 3 βδομάδες τώρα και το έχει ευχαριστηθεί η ψυχή μου. Κ για live είναι ό,τι πρέπει.

 

1. ΤΕΛΕΙΟΙ ήχοι

2. knobs για real time πείραγμα των ήχων

3. 8 presets για να αλλάζεις γρήγορα ήχους, ρυθμίσεις κλπ.

 

Δες αυτό το video και θα καταλάβεις:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν διάβασα όλες τις απαντήσεις' date=' αλλα θα απαντήσω στην αρχική ερώτηση.

 

Η λύση για το φίλο σου είναι μία: Yamaha MM6. 580 στον Νακα 555 στου Θωμά. Σε αυτά τα λεφτά, ούτε μεταχειρισμένο δεν βρίσκεις κάτι καλύτερο.

 

Το έχω 3 βδομάδες τώρα και το έχει ευχαριστηθεί η ψυχή μου. Κ για live είναι ό,τι πρέπει.

 

1. ΤΕΛΕΙΟΙ ήχοι

2. knobs για real time πείραγμα των ήχων

3. 8 presets για να αλλάζεις γρήγορα ήχους, ρυθμίσεις κλπ.

 

Δες αυτό το video και θα καταλάβεις:

[/quote']

Πολύ καλό το MM6 για τα λεφτά του αλλά ο άνθρωπος ξεκαθάρισε ότι ψάχνει για "φέτα" δηλαδή rack. Σε αυτή την περίπτωση, δεν πιστεύω ότι ένα κλαβιέ με 61 πλήκτρα θα τον βόλευε... :roll:

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα edit σε αυτό που έγραψα προηγουμένως γιατί είχα δώσει λάθος λινκ.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο το Yamaha MM6 αλλά με προβληματίζει το "low entry level" που λέει ο τύπος' date=' συν του ότι δεν είναι rack...[/quote']

 

Και εγώ τις είχα τις αμφιβολίες μου. Όταν είχα δει το βίντεο, και είδα ότι κάνει μόνο τόσα, σκέφτηκα ότι θα είναι πολυ πλαστικούρα και κακή ποιότητα κατασκευής. Πήγα όμως στου Νάκα και το είδα και αντιθέτως είναι πολύ στοιβαρό και καλοφτιαγμένο, παρόλο που είναι πολύ ελαφρύ.

Το μόνο που με ενοχλέι στην κατασκευή είναι το ότι το πλαστικο δεν καλύπτει πλήρως τα πλήκτρα από πάνω. Δλδ αν σκύψεις στην ευθεία των πλήκτρων βλέπεις απο μεσα το φωτισμό της οθόνης. Αυτό σημαίνει ότι αν χυθεί κάτι πάνω στο κλαβιέ, εχει μπεί μέσα στο μηχάνημα σίγουρα. Κ εγώ που είναι απο τα αγαπημένα μου σπορ να ρίχνω διαφορα σε πληκτρολογια και πληκτρα, είμαι χεσμένος μην μου συμβεί κάτι τέτοιο.

 

Αν όντως θέλει ντε και καλά rack τι να σου πώ. Δεν έχω δει ποτέ rack σε τέτοια τιμή. Πές του να πάει να το δει στου Νάκα Professional (δεν χάνει τίποτα) και ίσως αλλάξει γνώμη. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη μιλαμε για rack οι πιο γνωστες εταιρειες

yamaha-korg-roland οι τιμες τους για τα καινουργια μοντελα ειναι 1300-1600

δεν αναφερω αυτο της kurzweil γιατι η τιμη ειναι απλησιαστη.Οσο αφορα τα αμεσως προηγουμενα

μοντελα ,Roland XV2020,XV5050,XV3080,XV5080.

Korg Triton Rack,Yamaha MU128

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου