Προς το περιεχόμενο

Φθηνό synth (βοηθήστε τον άσχετο!!!)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καταρχας θα πρεπει το συνθ να μπορει να το κανει αυτο...τωρα για το reason αν και δεν το δουλευω καθολου μαλλον οχι γιατι απο οτι ξερω ειναι λιγο κλειστο σαν προγραμμα...προσπαθησαν να το κανουν αυτονομο αν και εχει το rewire ειναι σε γενικες γραμμες εκτος...και εμενα μου αρεσαν καποιοι ηχοι του αλλα δεν μπορεις να τους κανεις convert ουτε καν σε wav...παντως για να δεχτει ενα συνθ ηχους πρεπει να εχει καποια sample ram...

Aντ αυτου,μπορεις να παιξεις οτι θελεις με το synth μεσα στο reason,να το

ηχογραφησεις,και μετα να κανεις"export song as audio file"... :wink:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επαναφέρω το παλιό μου θέμα, για να ζητήσω τη βοήθειά σας στην επιλογή synth (σε μορφή φετας) με max budget στα 500¤ περίπου...

 

Ακούω απόψεις!!! ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για φτηνο synth που βγαινει και σε ρακ και με πληκτρα, ειχα ακουσει το proteus της EMU. Οι experts ας πουν την γνωμη τους.

 

Για φτηνό rack synth, ψηφίζω access virus B

 

μην με ακουτε όμως, κιθαριστας (προσπαθω να) ειμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαναφέρω το παλιό μου θέμα' date=' για να ζητήσω τη βοήθειά σας στην επιλογή synth (σε μορφή φετας) με max budget στα 500¤ περίπου...

 

Ακούω απόψεις!!! ;)[/quote']

Σ'αυτη τη τιμη και πιο κατω ξερω εναν τυπο που πουλαει το Roland XV5050 :D :D :D 8)

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello Ηλία! :) Απ' ότι θυμάμαι, ενδιαφερόσουν για κάποιο all-around synth, όχι VA και τέτοια.

 

Καινούριο rack σε αυτά τα λεφτά δύσκολα θα βρεις, μόνο κανένα φτηνό Edirol ίσως. Σε μεταχειρισμένα υπάρχουν πολλές επιλογές, τα Roland XV-2020 και XV-5050, κάποια Korg όπως το TR rack ή το NS5R, ίσως κανένα Yamaha Motif Rack (όχι το ES, αυτό είναι πολύ πιο ακριβό) και διάφορα άλλα.

 

Αν πάντως δεν το θες απαραίτητα rack αλλά να είναι μικρό, τσέκαρε και το Korg MicroX που είναι πολύ έμπειρο εργαλείο και σε ξεφτίλα τιμή!

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ζητήσω τη βοήθειά σας στην επιλογή synth (σε μορφή φετας)

 

fetaT.jpg

 

Οι ελίτσες είναι τα ημιτόνια και τα... λευκά πλήκτρα διακρίνονται εύκολα. Όοοοοορντε(β)ρ! http://www.vintagesynth.com/emu/proteus.shtml ,και σίγουρα το Korg.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Roland XV5050 πιστεύω κι εγώ πως είναι καλή λύση. Από τα λίγα που έχω ακούσει φαινεται καλό και η τιμή του είναι αρκετα χαμηλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από πού προτείνετε να το αγοράσω (οικονομικά) το XV-5050?

 

Οι "stock" ήχοι του αξίζουν ή απαιτείται έξτρα κάρτα με ήχους για να έχεις αξιοπρεπές αποτέλεσμα?

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο μεταχειρισμένο θα το βρεις το XV-5050 οπότε κοίτα στα γνωστά μέρη με αγγελίες και αναλόγως πράττεις.

 

Γενικά στα synths δεν είναι τόσο πολύ απαραίτητες οι αλλαγές (όπως π.χ. ότι πρέπει να αλλάξεις τους μαγνήτες σε μια φτηνή κιθάρα) οπότε οι εργοστασιακοί ήχοι θα σε καλύψουν άνετα. Τα expansions είναι συνήθως για όσους έχουν πολύ ειδικά γούστα. :wink:

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου